Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Pasieniečio Gintaro Žagunio 28-osios žuvimo metinės

Gintaro Žagunio, pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos vietoje 1991 m. gegužės 19 d. nužudyto pasieniečio 28-osios žuvimo metinės paminėtos dviejų dienų renginiais: gegužės 17 d. – Gintaro Žagunio žuvimo dienos išvakarėse, buvo oficialiai pagerbtas pasieniečio atminimas Antakalnio kapinėse, šv. Mišios laikytos Dieveniškių miestelio bažnyčioje ir surengtas minėjimas Krakūnų kaime prie paminklo žuvusiam pasieniečiui.

Gegužės 18 d.  įvyko tradicinis pėsčiųjų žygis

Penktadienį Antakalnio kapinėse susikaupimo maldai visus pakvietė vyriausiasis Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas. Aidint gedulingiems Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio orkestro garsams, buvo padėtos gėlės ant žuvusiojo kapo nuo Lietuvos Respublikos vadovybės, Krašto apsaugos ir vidaus reikalų ministerijų bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos. Gėles ant Gintaro kapo dėjo ir Pasieniečių klubo nariai, kuriuos šiemet atstovavo klubo prezidentas Vaclovas Zabarauskas, valdybos narys Valentinas Novikovas, bei pirmieji nepriklausomos Lietuvos pasieniečiai, Gintaro bendražygiai Vytautas Aleksandravičius, garbingai nešęs klubo vėliavą, Rimantas Bludnickas ir Antanas Stasaitis.

Antakalnio kapinėse ilsisi ir G. Žagunio vadas - pirmasis Pasienio apsaugos tarnybos viršininkas Virginijus Česnulevičius. Jo kapą taip pat aplankė klubo nariai, padėjo gėlių puokštę, pagerbė šviesų vado atminimą.

Iš Antakalnio renginio dalyviai pasuko į Šalčininkų rajoną, kur Šv. Mišias už žuvusįjį Dieveniškių Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčioje aukojo kunigas Domas Valančauskas.

Krakūnų kaime Šalčininkų rajone, G. Žagunio žuvimo vietoje prie šiam įvykiui atminti pastatyto paminklo įvyko minėjimas. Čia susirinko gausi šio krašto bendruomenė, Šalčininkų rajono savivaldybės atstovai, Dieveniškių ir Poškonių kaimo moksleiviai su mokytojais. Renginio metu šiltus žodžius išsakė Seimo pirmininko pavaduotoja Iena Degutienė, rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, VSAT vadas Renatas Požėla. Kaip visada, jausmingai kalbėjo ir Gintaro mama Aldona Žagunienė. Programėlę su eilėmis ir jautriai parinktomis dainomis atliko Poškonių mokyklos moksleiviai. Buvo apdovanoti Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos nusipelnę pareigūnai.

Pasieniečių klubo nariai, kartu su Gintaro mama Aldona Žaguniene ir seserimi Ramune, kitais artimaisiais bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais kasmet pagerbia žuvusio bendražygio atminimą.

Laisvės gynėjo G. Žagunio atminimas buvo paminėtas ir kitais renginiais. Penktadienio rytą žuvusio pasieniečio atminimas buvo pagerbtas Pasieniečių mokykloje, kur dalyvavo visi mokyklos kursantai, mokytojai ir darbuotojai. Šeštadienį, gegužės 18 d., žuvusio pasieniečio garbei jau šeštą kartą buvo organizuotas pėsčiųjų žygis vaizdingomis Šalčininkų rajono Dieveniškių "kilpos" vietovėmis.

Žygį organizavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinė, G. Žagunio pasienio užkarda kartu su Lietuvos Šaulių sąjungos Vilniaus karaliaus Mindaugo rinktine ir Šalčininkų 100-mečio gimnazijos kolektyvu.

Šeštadienio rytą dalyviai rinkosi Poškonių kaime, kur įsikūrusi G. Žagunio užkarda. Dalyvių susirinko rekordinis skaičius - virš 400! Žygeiviai rinkosi 5 ir 18 kilometrų maršrutus. Šis žygis ypatingas tuo, kad pritraukia ypač daug šio krašto jaunųjų žygeivių, jame dalyvavo net patys mažiausieji, lydimi suaugusiųjų. Be abejo, kartu žygiavo ir Vilniaus pasienio rinktinės pasieniečiai, Lietuvos Šaulių sąjungos nariai, Pasieniečių mokyklos kursantai, moksleiviai iš Šalčininkų rajono mokyklų bei Poškonių kaimo ir seniūnijos gyventojai. Šiemet maršrutai driekėsi gražiomis ir vaizdingomis Poškonių kaimo apylinkėmis ir priartėjo prie pat valstybės sienos su Baltarusija. Žygeiviai taip pat galėjo susipažinti su įspūdinga Dieveniškių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija. Po žygio jo dalyviams buvo įteikti diplomai ir atminimo medaliai. Finišavę renginio dalyviai galėjo paskanauti pasienietiškos košės.

Žygio Gintarui Žaguniui atminti dalyviais registravosi nemažai ir Pasieniečių klubo narių. Klubiečių pajėgas palaikė klubo prezidentas Vaclovas Zabarauskas su savo šeimos nariais ir anūkais. Su Pasieniečių mokyklos komanda žygyje dalyvavo Medininkų būrio vadė Ramunė Kazlienė, kartu žygiavo ir jos augintinis Dinas, o klubietis Aurelijus Aleksa vedėsi savo vokiečių aviganį Arą. Kaip visada aktyvūs žygeiviai Vilniaus būrio nariai Valdas Cinelis, Artūras Armonavičius, Arūnas Noreika. Ir jei dar priskaičiuotume ir tarnybos vadą R. Požėlą, klubo garbės narį, bei užkardos vadą Žydrūną Vaikasą, taip pat klubo narį, - tai klubo dalyvių buvo tikrai nemažai.

 

Daugiau nuotraukų iš renginių čia

 

Loreta Dumbauskienė

Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Vardas:

Patvirtinimo kodas:
Patvirtinimo kodas


Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Giedrius STRIUOGINIS
Žydrūnas VAIKASAS

Rytoj gimtadienį švęs:
Arvydas LINKUS
Rima KASPARIŪNAITĖ

Greitai gimtadienį švęs:
Aloyzas STONKUS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
Užkrauta per 0.04 sekundes
1,667,810 unikalūs lankytojai