Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Tik prigijusi tradicija blėsta...

2020 m. paskutinį vasaros šeštadienį Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio nariai pamėgino suderinti naudą su malonumu..., o jei tiksliau susibėgom į paskutinę vasaros, bet eilinę talką bunkeryje ir maloniai praleisti laiką ant Baltijos jūros kranto palydint saulę prie šimtmečio laužo. 

Užbėgant įvykiams į priekį:

Šimtmečio laužas - tai graži tradicija kilusi iš tarptautinės iniciatyvos „Senovinė ugnies naktis“, kur kviečia mus prisiminti Lietuvos valstybingumą kūrusius ir išsaugojusius šimtmečio herojus. Šios iniciatyvos organizatoriai kviečia Baltijos jūros pakrantėje paskutinį  vasaros šeštadienį uždegti simbolinius vienybės ir draugystės Baltijos jūros šalių šimtmečio laužus.

Labai graži tradicija, Lietuvoje minima tik trečius metus, o jau blėsta. Gal būt ir virusas prie to prisidėjo, gal kiti veiksniai. Visų pirma pasigesta informacijos - kada, kur...? Jei kitais metai daugelyje oficialių valstybės institucijų interneto puslapiuose be vargo susirasdavai visą reikiamą informaciją, tai šiemet kaip susitarę - internete visiškas štilius. Nei kas rengia ir ar rengia šią iniciatyvą - jokios užuominos. Teko kreiptis net į Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Ten buvo paaiškinta, kad  ši iniciatyva perleidžiama Klaipėdos ir Klaipėdos rajono, Palangos savivaldybėms spręsti...

Kaip buvo kitur nežinia, bet galime paminėti, kad Pajūrio regioninio parko direkcija savo veiklos zonoje surengė net tris laužus- ties Karkle, ties "Olandų kepure" ir ties "Memel Nord" bunkerių kompleksu. 

Būtent ties "Memel Nord" bunkerių kompleksu, suderinus su Pajūrio regioninio parko direkcija, Šimtmečio laužą surengė Pasieniečių klubas. Paminėjau, kad prie laužo įrengimo prisidėjo Pasieniečių klubas - ir visai nesuklydau, nes Klubą atstovavo Vilniaus, Marijampolės ir Klaipėdos būrių atstovai. Jau pastoviais klaipėdiečių pagalbininkais tapę Antanas Žilėnas (Vilniaus būrys) ir gausus būrys iš Marijampolės būrio su Edmundu Pranckevičiumi priešakyje. 

Klaipėdiečiai labai dėkingi savo draugams, kurie negailėdami savo laiko ir tolimo kelio, vis suranda galimybe prisidėti pagalba ir palaikymu.

Čia buvo malonioji dalis ir grįžkime į įvykių pradžią...

O prieš tai Klaipėdos būrio nariai buvo susirinkę į eilinę talką bunkeryje. Geras posakis - "Prieš vėją nepapūsi..." yra ir daugiau panašią reikšmę turinčių posakių, ir jie visi būtų tikę, nes šį kartą nepavyko atlikti suplanuotų darbų. Planuose buvo pratęsti bunkerio stogo hidroizoliavimo darbus, gavome net ilgai lauktas medžiagas darbui bet lietus viską sutrukdė. 

Atvykus į vietą, po trumpo pasitarimo nuspręsta - vykdome planą "B". O tai reiškia - dirbame bunkerio viduj. Čia taip pat visada yra kas veikti. Pratęsėme ilgai atidėliotus elektrifikavimo darbus ir tuo pačiu norime pasigirti, kad įrengėme ir pirmą nedidelę ekspoziciją, kurioje trumpai nušvietėme Klaipėdos būrio veiklą bunkeryje...

... o vakare buvo šimtmečio laužas ant Baltijos jūros kranto...

Daugiau fotografijų iš renginių čia

 

Klaipėdos būrio informacija

PASIENIEČIŲ KLUBO VALDYBOS PRANEŠIMAS

DĖL PLANUOTO Š. M. RUGSĖJO 12- 13 D. SĄSKRYDŽIO

2020-08-28

 Vilnius

 

Gerbiami klubiečiai,

atsižvelgdama į blogėjančią COVID 19 viruso situaciją Lietuvoje ir saugodama Jūsų visų sveikatą, klubo valdyba po ilgų ir nelengvų diskusijų nusprendė š. m. rugsėjo 12 – 13 d. planuotą sąskrydį nukelti į vėlesnį laiką š. m. pabaigoje arba kitų metų pavasarį.

Situacijai stabilizavusis, renginį planuotume pravesti toje pačioje vietoje ir pagal tą pačią (ar kiek pakoreguotą) programą.

Apie renginio organizavimą informuosime papildomai.

 

Klubo valdyba

Iškyla Dzūkijoje

Maloni kompanija Pasieniečių klubo Marijampolės būrio narių su šeimomis rugpjūčio 22-23 d. praleido iškyloje po gražias Dzūkijos apylinkes. Susitikimas prasidėjo Merkinės apžvalgos bokšte. Vėliau aplankėme Merkinės kraštotyros muziejų, kuriame gidas atsakė į visus dalyvių klausimus.

Kelionę Merkinėje paįvairinome aplankydami Merkinės dvarvietėje žurnalisto, rašytojo ir keliautojo bei laidų vedėjo Vytaro Radzevičiaus „keliaujančiame restorane“, kur buvo galima paskanauti pasaulio virtuvės patiekalų.

Popietę, besigrožėdami Dzūkijos miškais ir apylinkėmis, vykome Varėnos link. Vienas iš planuotų kelionės taškų – apsilankymas Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardoje. Čia visus narius šiltai priėmė užkardos darbuotojai. Vėliau aplankėme A. Barausko žuvimo vietą, uždegėme ten žvakelę.

Toliau keliavome link  Kaniavos kaimo, kur aplankėme Lietuvos vietinės rinktinės, 309 bataliono karių savanorių, 1944 m. žuvusių, kovojant su Armija krajova paminklą, ten taip pat uždegėme atminimo žvakelę.

Tačiau kelionė tuo nesibaigė. Dar nuvykome į būrio nario Prano Kavaliausko tėviškę tame pačiame Kaniavos kaime, ten apsistojome nakvynei. Kelio dulkes nuplovėme Paršelių ežero vandenyje. Atsigaivinę vakarojome gražioje, Dzūkijos miškų apsuptyje išlikusioje Prano tėviškėje.

Rugpjūčio 23-čioji – tai diena pilna įspūdžių plaukiant baidarėmis Ūlos upe, garsėjančia gražiomis apylinkėmis. Būrio nariams plaukimas baidarėmis neprailgo. Plaukimo metu visi „susikabinome“ rankomis, simboliškai paminėdami Baltijos kelio metines.

Už nuostabią išvyką dėkojame Marijampolės būrio nariui P. Kavaliauskui.

Daugiau fotografijų čia

Marijampolės būrio vadas Edmundas Pranckevičius

Karštas šeštadienis...

Pagaliau šiemet pavyko... ir su savaitgalio oru ir su darbais bunkeryje. O dar geriau tai, kad vėl ne vieni, o su draugais. Į pagalbą Klaipėdiečiams atskubėjo mūsų draugai iš Marijampolės būrio ir Pasieniečių klubo šviesulys - Antanas Žilėnas.

Klaipėdiečiai taria didelį Ačiū svečiams, kaip visada jų pagalba mums labai svarbi. Susidaro toks įspūdis, kad Marijampoliečiai atvykę turi savo mėgstamiausią darbą - kasti smėlį... O smėlio pajūry tikrai netrūksta. Ką buvome padarę prieš mėnesį - pusiau vėl užnešta smėliu. 

Paskutiniu metu darbai nusistovėjo ties vienu - įrengti bunkerio stogo hidroizoliaciją. Ir šį kart orai tam darbui tiko visu 100%. Pagaliau užkamšytos betonu pagrindinės problemiškiausios vietos. Padžiūvus betonui viskas nutepta keturiais sluoksniais hidroizoliacinės mastikos. Tad jei iki kito susibėgimo lis lietus - jau bus aišku ar padėjo mūsų pastangos sutramdyti drėgmės patekimą į vidų.

Suprantama, tai tik pradžia, pirmas sumuštinio sluoksnis. Reikės dar kartą užbetonuoti mastika padengtą ruožą. Galbūt ir stogo dalį, kuri vėl bus užpilta smėliu, dar kartą padengsime mastika. Yra vietų kur reikės kitokių hidroizoliacinių priemonių, kurias tikimės pavyks gauti laiku...

Anonsas.

Sekantį kartą į talką prie bunkerio rinksimės rugpjūčio 29 d. Darbų frontas panašus. O vakare šimtmečio laužas ant Baltijos jūros kranto. Sekite informaciją ir iki susitikimo.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Pasieniečių klubo Klaipėdos būrys

Apdovanoti Etikos komisijos vadovai

Ketvirtadienį Pasieniečių klubo Etikos komisijos pirmininko pavaduotojas Algimantas Gelažanskas pakvietė komisijos narius į savo sodybą, kur ir įvyko jų neeilinis posėdis. Neeilinis todėl, kad proga pasitaikė ypatinga – valstybės sienos apsaugos 100-metis.

Šį birželį VSAT vadovybė atminimo ženklu “Valstybės sienos apsaugai 100” apdovanojo buvusį pasieniečių vadą ir klubo etikos komisijos pirmininką dimisijos pulkininką Joną Algimantą Paužolį ir buvusį vado pavaduotoją intendantą, komisijos pirmininko pavaduotoją Algimantą Gelažanską.

VSAT 100-mečio organizuotuose renginiuose negalėję alyvauti, tądien garbingus ženklus Jonas su Algimantu gavo jau iš klubo valdybos narės Loretos Dumbauskienės rankų. Bet apdovanotieji dėl to nuotaikos neprarado, nes pasitaikė puiki proga susirinkti komisijai ir aptarti einamuosius reikalus. Apdovanojimo liudininkais buvo kpmisijos nariai Liudvikas Prontkelevičius ir Antanas Turčianas bei susitikime dalyvavę kai kurie šeimų nariai.

Susitikimo metu etikos sargų vadas apžvelgė besibaigiančios kadencijos darbus. Buvo svarstomos ir klubo ateities perspektyvos bei etikos komisijos galima sudėtis po rinkiminio susirinkimo ateinančiais metais.

Po rimtų kalbų, sodybos šeimininkas svečius pavaišino skaniais kepsniais, o žmona Regina – pačios keptu tortu. Tokių “posėdžių” galėtų surengti ir kitos mūsų klubo organizuotosios struktūros. Juk esame visuomeniniais pagrindais susijungę bendražygiai. Gražius pavyzdžius jau rodo ir mūsų būriai – Klaipėdos, Marijampolės, Visagino, Rokiškio.

Daugiau fotografijų čia

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Rytoj gimtadienį švęs:
Liudmila KAZAKEVIČIENĖ
Greitai gimtadienį švęs:
Stanislovas CHMIELIAUSKAS
Antanas VARANKOVAS
Albinas ŽYMANČIUS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Prevencijos skyriaus parengtas filmukas apie birželio 29 d. Vilniuje minėtus Pasieniečių dieną ir VSAT 100-metį.

Žiūrėti čia

VSAT leidinys “Valstybės sienos apsaugos tarnybai - 100”

Žiūrėti čia

Istorinis filmas, skirtas valstybės sienos apsaugos 100-mečiui

Žiūrėti čia

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.04 sekundes
2,448,439 unikalūs lankytojai