Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

TALKA BUNKERYJE

Balandžio 25 d. sekmadienį Klaipėdos būrys vėl susirinko į talką bunkeryje. Laikas tirpsta kaip sniegas pavasarį, o darbų sąrašas nemažėja. Pagrindinis dienos darbas – valymas. Tad ir valėme tiek vidui tiek ir išorėje.

Dėkingi savo rėmėjams UAB „Hortivita“ kuri suteikė galimybę atsikratyti abejotinos kultūros meno išraiška. Pasitelkę į pagalbą galingą smėliapūtę nušveitėme visą fasadą juolab, kad smėlio pas mus daug…

Viduje taip darbo nesimato, siurbliuojamos patalpos netruks vėl pasidengti smėliu. Surinktos kelios spintos-vitrinos eksponatams.

 

Klaipėdos būrio informacija

JUOZUI ŠALKAUSKUI – 70

Balandžio 13 d. garsus žurnalistas, renginių vedėjas Juozas Šalkauskas minėjo savo 70 metų sukaktį.

Juozas – neeilinį balsą turintis buvęs radijo diktorius, pasieniečių renginius veda jau ne vieną dešimtmetį. Ne kartą mielai sutiko (be atlygio) pagelbėti ir Pasieniečių klubo iškilminguose minėjimuose.

Pasveikinti nenuilstantį pasieniečių draugą kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovais, nors ir šalyje veikiančio karantino sąlygomis, atskubėjo klubo prezidentas Vaclovas Zabarauskas ir kiti klubo valdybos nariai. Juozui įteikė atminimo lentelę, palinkėjo ir toliau likti “rikiuotėje”, neprarasti balso skaidrumo, geros nuotaikos ir jaunatviškos energijos.

S. Stripeikos nuotraukose – J. Šalkausko pasveikinimo VSAT vado R. Liubajevo kabinete akimirkos

Gal jau…?

 

Gal jau grįžtame į įprasto gyvenimo vėžes…? O būtų tikrai šaunu. Kaip visi pavargo nuo tos koronos nuo tų ribojimų.

 Norime suspėti, o laiko vis mažiau ir mažiau lieka iki ekspozicijos atidarymo bunkeryje. Bus kaip bus, o kiek bus – užteks.

 Sekmadienį, balandžio 11 d. Klaipėdos būrys vėl rinkosi į bunkerį. Ryškėja būsimos ekspozicijos kontūrai. Pagrindinis dienos darbas – įrengti elektros apskaitos prietaisą, kitaip tariant skaičiuką. Nuo šiol jau tiksliai žinosime kiek elektros energijos sunaudojame. Būrio prašymu, pusei metų sąskaitas už sunaudotą elektros energiją mūsų projekte sutiko apmokėti Pasieniečių klubas. Didelis dėkui Klubo prezidentui ir Klubo valdybai už paramą. Klaipėdos būtys toliau ieško ir ieškos rėmėjų, galinčių paremti finansiškai tuo klausimu.

 Tuo pačiu toliau buvo valomos patalpos, ieškoma vieta eksponatams, kilnojama iš vienos lentynos į kitą. Labai svarbus klausimas iki atidarymo – pagrindinio apšvietimo įrengimas bei rozečių reikalingų turimiems eksponatas įrengimas. Jei suspėsime – labai reikia pagaminti keletą vidaus durų. Išorėje kaip visada kovojama su „Smėlio malūnais“.

 Liko 76 dienos...

Daugiau fotografijų čia

Klaipėdos būrio informacija


ATMINTIS GYVA

 

Šiemet minime lemtingųjų 1991-ųjų metų trisdešimtmetį. Didelė dalis pirmųjų jaunos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos pasieniečių tapo mūsų Laisvės gynėjais. Jie ne tik saugojo dar besiformuojančias valstybės sienas, bet ir tapo viena pagrindinių ginamųjų jėgų iškilus pavojui šalies starteginiams objaktams – Lietuvos Aukščiausiajai Tarybai (Parlamentui), Vyriausybei, Krašto apsaugos departamentui, spaudos, televizijos ir radio pastatams. Savo gyvybę, saugodamas valstybės sieną, paaukojo Pasienio apsaugos tarnybos Šalčininkų užkardos Krakūnų pasienio kontrolės posto pamainos viršininkas Gintaras Žagunis.

1991 metų rugpjūčio 19-22 dienomis vykęs nesėkmingas Tarybų Sąjungos valdžios eklementų bandymas perimti valdžią Maskvoje, Lietuvai ir kitoms buvusioms sovietinėms respublikoms atvėrė kelius į nepriklausomų valstybių tolimesnį vystymąsi ir tarptautinį pripažinimą. Tad prasidėjus valstybės sienos apsaugos stiprinimo ir vystymo darbams ir daugeliui Laisvės gynėjų įsitraukus į šiuos procesus, nebuvo sudaryti tinkami sąrašai tų, kurie savo pareigą atliko saugodami šalies valstybingumo pamatus.

Nors vėliau Lietuvos nepriklausomybės gynybos dalyviams buvo suteiktas Laisvės gynėjų vardas, bet po visą šalį išsibarsčiusius pasieniečius ne visada pasiekdavo reikalingos žinios ir pelnytas įvertinimas. Todėl ne visi šiuose „frontuose“ buvę pareigūnai buvo apdovanoti valstybiniais apdovanojimais.

Nors dar ir dabar yra galimybė šias skriaudas atitaisyti, tačiau dalis buvusių pasieniečių to ypatingai nesureikšmina. Bet jų vardus vis tik būtų gerai mums žinoti.

Štai šiemet, minint Sausio 13-osios 30-metį, Seimo narys Liudas Jonaitis atnešė Seimo Kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėjai Angonitai Rupšytei Joniškio rajono laikraštį, kuriame aprašyta buvusio pasieniečio, Laisvės gynėjo, Sausio 13-osios įvykių dalyvio Genadijaus Medvedickio istorija apie jo dalyvavimą Parlameto gynyboje 1991 metų pradžioje. Šį straipsnį galite paskaityti Čia.

Tai tik parodo, kiek daug dar šaunių vyrų, saugojusių tuomet dar netvirtas valstybės sienas ir stojusių Lietuvos Nepriklausomybės gynybon, turime prisiminti ir paraginti nelikti nuošalyje, bet prisijungti prie tokių nevyriausybinių organizacijų, kaip Pasieniečių klubas. Jūsų darbai ir pasiaukojimas neliks užmiršti, o protas ir patirtis gali pasitarnauti ugdant bei auklėjant jaunąją pasieniečių kartą.

Pasieniečių klubo informacijaVelykų sveikinimas

 

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Gimimo dienos niekas nešvenčia!
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

PAVERGTŲJŲ SUKILIMAS Filmas apie Lietuvos žmonių tautinę išsivadavimo kovą su sovietų okupacija.

Žiūrėti čia

Prevencijos skyriaus parengtas filmukas apie birželio 29 d. Vilniuje minėtus Pasieniečių dieną ir VSAT 100-metį.

Žiūrėti čia

VSAT leidinys “Valstybės sienos apsaugos tarnybai - 100”

Žiūrėti čia

Istorinis filmas, skirtas valstybės sienos apsaugos 100-mečiui

Žiūrėti čia

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.04 sekundes
2,790,714 unikalūs lankytojai