Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

VSAT vado generolo Rustamo Liubajevo kreipimasis

Mieli kolegos, buvę VSAT pareigūnai,

 

Kreipiuosi į Jus šiuo nelengvu tiek mūsų tarnybai, tiek visai šaliai metu. Manau, kad kaip buvę pasieniečiai puikiai žinote, kokia situacija šiuo metu yra prie sienos su Baltarusija.

 Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio iš kaimyninės šalies mūsų valstybėje yra paskelbta ekstremalioji situacija. VSAT turi milžinišką krūvį ir jūrą darbų, siekdama tinkamai vykdyti mums deleguotas funkcijas užtikrinant valstybės sienos apsaugą. Pagalbon atėjo ir kolegos iš kitų Lietuvos institucijų, ir pareigūnai iš užsienio valstybių.

 Dėl tokios padėties nuspręsta neišleisti atostogų statutinių VSAT pareigūnų, nes reikia didelių pajėgų kontroliuojant šią situaciją.

 Jūs tarnavote VSAT ir ne vienerius metus saugojote Lietuvos, o nuo 2004 m. – ir visos ES sieną. Savo darbu įrodėte, kad tai atlikote profesionaliai, negailėdami jėgų ir pastangų.

 Neabejoju, kad net išėję į užtarnautą poilsį, o galbūt gyvenime pasirinkę kitas veiklas, nepamiršote praleistų tarnyboje metų, buvusių kolegų ir atliktos pareigos užtikrinti valstybės sienos neliečiamumą.

 Šiandien mums, dabartiniams pasieniečiams, reikia Jūsų paramos ir patirties.

 Kviečiu buvusius pareigūnus laikinai grįžti į darbą VSAT, nes šiuo laikotarpiu Jūs mums galėtumėte suteikti didelę paramą.

 Galime Jus laikinai įdarbinti VSAT darbuotojais pagal darbo sutartį valstybės sieną su Baltarusija saugančiuose Vilniaus, Varėnos pasienio rinktinių užkardose, Užsieniečių registracijos centre, atsižvelgiant į Jūsų gyvenamąją vietą. Jūsų patirtis praverstų užkardose kartu su dabartiniais pasieniečiais saugoti valstybės sieną, VSAT Užsieniečių registracijos centre galėtumėte padėti vykdyti ten apgyvendintų migrantų apsaugą, VSAT padaliniuose atlikti kitas užduotis.

 Jūs galėtumėte po trumpų apmokymų budėti budėtojų dalyse ar vykdyti sienos kontrolės sistemų vaizdo operatorių funkcijas, o iki tol šį darbą atlikę statutiniai pareigūnai būtų skiriami patruliuoti ar reaguoti į įvykius prie sienos.

 Džiaugiuosi, kad tokią idėją preliminariai pristačius buvusiems pasieniečiams, tiesa, nedideliam ratui, sulaukėme ne vieno kolegos pritarimo.

 Brangūs buvę pasieniečiai, suremkime pečius, susitelkime, Jūsų pagalba šiandien labai reikalinga.

 Jei apsispręstumėte kad ir neilgam grįžti į VSAT, kreipkitės į tarnybos Personalo valdybą, kurios darbuotojai dirba Vilniaus ir Varėnos rinktinėse ar centrinėje įstaigoje Vilniuje.

Jei turėtumėte klausimų, kreipkitės:

Dėl įsidarbinimo Vilniaus pasienio rinktinės padaliniuose:

jolanta.reivytiene@vsat.vrm.lt,  tel. (8 5) 219 8603 (Vilniaus r. Mickūnai);

indre.jurgelenaite@vsat.vrm.lt, tel. (8 386) 5 2686 (Ignalina)

asta.sveikatiene@vsat.vrm.lt

 

Dėl įsidarbinimo Varėnos pasienio rinktinės padaliniuose:

edita.bacinskiene@vsat.vrm.lt, tel. (8 310) 3 1689 (Varėnos PR budėtojas, prašyti sujungti su Personalo valdybos Varėnos skyriaus vedėja) mob. 8 686 9 5406

laimute.lynikaite@vsat.vrm.lt, tel. (8 707) 4 4107

 

Dėl įsidarbinimo Užsieniečių registracijos centre:

regina.vainickiene@vsat.vrm.lt, tel.  (8 707) 4 2168 (Pabradė)

 

Nepavykus susisiekti:

giedrius.geniusas@vsat.vrm.lt, tel.  (8 5) 2719344

 

 

Ačiū Jums už supratingumą ir patriotiškumą. Iki susitikimo tarnybos vietose!

Lietuvos gynybinius pajėgumus stiprinančių organizacijų vienybės šventėje ir Pasieniečių klubo nariai

 

Liepos 17 d. Vilniuje, Lukiškių aikštėje vyko Nevyriausybinių organizacijų padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus koordinacinės tarybos (NOKT) organizuota vienybės šventė. 


Šventės dalyviai turėjo galimybę susitikti bei pabendrauti su bendražygiais su kuriais prieš 30 metų ginant Valstybę nuo agresorių buvo Tėvynės sargyboje. Renginyje dalyvavo 1990-1991 m. Lietuvos kariuomenės savanoriai, šauliai, muitininkai bei kitų organizacijų nariai. 


Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje. Iškart po religinių apeigų dalyviai išsirikiavo iškilmingoje rikiuotėje, klausėsi LR Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko bei kitų organizacijų atstovų kalbų. Po jų vyko muzikinė dalis - VRM Reprezentacinio pučiamųjų orkestro, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo bei Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės ansamblio ,,Vilnelė”  koncertinės programos. Renginio pabaigoje susirinkusieji dalyvavo pažintinėse ekskursijose po istorines sostinės vietas.


Teksto autorius - Marius Zemenskas // Nuotraukų autorius - Raimundas Kaminskas

 

Naujieji nariai susirinko į pirmąjį naujos sudėties Klubo valdybos posėdį

2021 m. liepos 14 d. VSAT Centrinėje įstaigoje vyko pirmasis naujos Klubo valdybos sudėties posėdis. Darbinio susitikimo metu buvo spręsti aktualūs su Klubo veikla susiję klausimai.


Šis posėdis vyko mišriu būdu – dalis valdybos narių posėdžiavo vietoje, kita dalis nuotoliniu būdu – naudojantis mobiliuoju ryšiu. Posėdžio dalyviai – valdybos pirmininkas Valentinas Novikovas, Saulius Stripeika, Artūras Čeida, Žydrūnas Karčiauskas, Marius Zemenskas, bei kontaktą nuotoliniu būdu palaikę - Kazimieras Luneckas, Edmundas Pranckevičius, Gediminas Povilaitis bei Gintautas Miškinis.

Posėdžio pradžioje, naujajam Klubo Valdybos pirmininkui V. Novikovui buvo įteiktas ir tai liudijantis Klubo pažymėjimas. Klubo II-ojo laipsnio atminimo ženklu „Buvome, esame, būsime“ apdovanotas Klubo valdybos narys M. Zemenskas.


 Esminiai susirinkimo klausimai buvo - išrinkti du Klubo valdybos pirmininko pavaduotojus, kuriais tapo Vidas Mačaitis bei A. Čeida. Taip pat paskirti Klubo valdybos kanclerį, kuriuo išrinktas Ž. Karčiauskas. Kitas aptartas ir plačiai narių išdiskutuotas klausimas - Klubo valdybos narių koordinavimo sričių nustatymas. Nemažai laiko skirta ir 2021 m. Klubo veiklos plano svarstymui.

Pirmojo posėdžio metu svarstyti ir kiti aktualūs su Klubo veikla susiję klausimai – narystės mokesčio surinkimas bei iš to kylantys sunkumai, reprezentacinių lėšų, skirtų kiekvienam būriui sumos nustatymas, su Jaunojo pasieniečio būrelio bei Klubo interneto svetainių palaikymu susiję klausimai.

Nuotraukos ir tekstas - Mariaus Zemensko

Profesinę šventę, pasieniečiai šventė Varėnoje

 

2021 m. birželio 29 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai ir tarnautojai, Pasieniečių klubo (PK) nariai, bei visuomenė dalyvavo Pasieniečių dienos šventėje, kuri vyko Varėnoje. 

Iškilmingame renginyje, vykusiame – Vasario 16-osios gatvės pėsčiųjų alėjoje dalyvavo gausus PK valdybos bei narių būrys, tarp jų ir Dzūkijoje pasienietiškas tradicijas stiprinantys PK Varėnos būrio nariai.

Akimirkos iš Pasieniečių dienos renginio Varėnoje čia

Marius Zemenskas
PK Valdybos narys
Nuotr. VSAT Komunikacijos skyriaus
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Aloyzas STONKUS
Greitai gimtadienį švęs:
Žydrūnas NESTECKIS
Jonas ŽUKAS
Gražvydas PALIULIS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

PAVERGTŲJŲ SUKILIMAS Filmas apie Lietuvos žmonių tautinę išsivadavimo kovą su sovietų okupacija.

Žiūrėti čia

Prevencijos skyriaus parengtas filmukas apie birželio 29 d. Vilniuje minėtus Pasieniečių dieną ir VSAT 100-metį.

Žiūrėti čia

VSAT leidinys “Valstybės sienos apsaugos tarnybai - 100”

Žiūrėti čia

Istorinis filmas, skirtas valstybės sienos apsaugos 100-mečiui

Žiūrėti čia

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.05 sekundes
2,914,263 unikalūs lankytojai