Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

IŠVYKA Į ŠIAULIUS

2015-04-18
Šiauliai

Šeštadienį Pasieniečių klubo nariai su šeimomis iš Vilniaus, Vilkaviškio, Kudirkos Naumiesčio ir Klaipėdos apsilankė Lietuvos kariuomenės Karinių Oro Pajėgų Šiaulių aviacijos bazėje, kur susipažino su šios bazės darbu, taip pat bendravo su VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos pasieniečiais, vėliau apsilankė Šiaulių "Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje ir unikaliąjame Kryžių kalne.

Ankstyvą balandžio 18-osios rytą Pasieniečių klubo (klubas) nariai iš skirtingų Lietuvos vietų - Vilniaus, Vilkaviškio, Kudirkos Naumiesčio ir Klaipėdos pajudėjo Šiaulių link. Susitikimo vieta buvo paskirta Zoknių užkarda. Čia atvykusius pasitiko užkardos vadas Laimutis Jomantas. Vadas pasveikinęs klubiečius, pakvietė pasivaišinti arbata ir vietinėje kepyklėlėje kepamais puikiais konditeriniais gaminiais. Po atokvėpio užkardoje buvo pristatytas Lietuvos kariuomenės atstovas, kuris papasakojo apie NATO oro policijos misiją Baltijos šalių erdvėje.

Nuvykus į Italijos oro policijos bazę keliautojus draugiškai pasitiko Italijos atstovai, parodė trumpą vaizdo medžiagą apie jų misiją. Po pristatymo parodė ir naikintuvus "Typhoon". Informacija apie naikintuvus visiems paliko bene didžiausią įspūdį: naikintuvas sveria 11 tonų, o pilnai užpildytas kuru 18 tonų. Iki Palangos naikintuvas nuskrenda per 2 min., iki Vilniaus - per 4 min. Naikintuvas yra du kartus greitesnis už garsą, minimalus greitis (kuomet jis beveik krenta) yra 280 km/val.

Apžiūrėjus Italijos naikintuvus, visi buvo pakviesti į Lenkijos oro policijos bazę, kurioje buvo proga apžiūrėti naikintuvus "MiG". Lenkijos pilotai leido trumpai apžiūrėti naikintuvus iš vidaus ir nusifotografuoti šalia. Po įspūdingos naikintuvų apžiūros, visi grįžo į Zoknių užkardą, kur buvo pavaišinti skania pasienietiška koše.

Padėkojus užkardos vadui bei darbuotojams už gražų ir šiltą priėmimą autobusas ir keletas mikroautobusų pasuko į šiuo metu Šiaulių "Aušros" muziejui priklausančią, o I Lietuvos Respublikos laikais vieno stambiausių šalies fabrikantų pastatytą - Chaimo Frenkelio vilą. Vos įėjus į vilą nustebino autentiški daugiau nei 100 metų senumo mediniai laiptai ir durys. Gidė papasakojo istoriją apie Chaimą Frenkelį ir jo šeimos likimą, aprodė kambarius, kurie kiekvienas turėjo atitinkamą paskirtį - pono, ponios kambariai, rytų kambarys, valgomasis ir t.t. Nors baldų išlikę labai nedaug, tačiau kiekvieno kambario skirtingi lubų ornamentai, paveikslų galerija paliko neišdildomą įspūdį. Ekskursantams labai patiko kiekviename kambaryje išstatyti torsai (manekenai) su XX amžiaus pradžios ponių suknelėmis, skirtomis įvairioms progoms (Aleksandro Vasiljevo paroda).

Apžiūrėjus Ch.Frenkelio vilos eksterjerą bei vidinį kiemą, autobusų "kortežas" pasuko link Kryžių kalno. Kai kurie šią vietą aplankė jau ne pirmą kartą, o kai kurie - gal tik dabar tai išvydo, tačiau turbūt kiekvieną kartą atvykstant į šią vietą visus nustebina kryžių kryželių gausa ir šios vietos sakralumas. Deja, šį kartą nuo Klubo kryžiaus čia palikti nepavyko, tačiau klubo nariai pagerbė Italijos oro policijos misijos pastatytą kryžių...
Pilni puikių dienos įspūdžių ekskursijos dalyviai išvyko į savo miestus ir miestelius.

Kristina Lauciuvienė,
Pasieniečių klubo iždininkė

Daugiau nuotraukų čia

Dar keletas nuotraukų nuo Egidijaus B. čia

Dar keletas nuotraukų nuo Vytauto Z. čia

Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Vardas:

Patvirtinimo kodas:
Patvirtinimo kodas


Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Greitai gimtadienį švęs:
Saulius STRIPEIKA
Gediminas ZAUTRA
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

PAVERGTŲJŲ SUKILIMAS Filmas apie Lietuvos žmonių tautinę išsivadavimo kovą su sovietų okupacija.

Žiūrėti čia

Prevencijos skyriaus parengtas filmukas apie birželio 29 d. Vilniuje minėtus Pasieniečių dieną ir VSAT 100-metį.

Žiūrėti čia

VSAT leidinys “Valstybės sienos apsaugos tarnybai - 100”

Žiūrėti čia

Istorinis filmas, skirtas valstybės sienos apsaugos 100-mečiui

Žiūrėti čia

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.08 sekundes
3,068,481 unikalūs lankytojai