Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Pėsčiųjų žygis "Klaipėdos sukilėlių keliais" 2020 01 17/18

 

...O kas sakė, kad bus lengva? 

 

Anei, sniego, anei miego, bet kojų sąnariuose šiąnakt nugulę 25 km Klaipėdos krašto grumsto!

 Sunkiausia šiame tradiciniame naktiniame žygyje būna - išeiti iš namų, kai po darbo savaitės galėtum sau ramiai drybsoti ant sofkutės su tv pulteliu ir pareiti į namus, nes penktą ryto jau kelėnai nebesilanksto ir įkopti į penktą aukštą, tolygu įkopimui į Everestą... :)

Šiąnakt sau sakiau, jog paskutinis toks pasinaktinėjimas, bet dabar, numigus kelias valandas, taip nebegalvoju :)

Na gerai, buvo taip:

Šiemet, apie 3000 žmonių, pajudėjome iš Gargždų link Klaipėdos. Man šis žygis trečias. Ši žiema kol kas be sniego, tad galiu drąsiai sudainuoti "Bridom gilų purvynėlį" :) Aišku, kol ta 3000 masė, nepraėjo pro Gargždus, tol Gargždai eit ilsėtis negalėjo. Turbūt, lengviau atsikvėpė, kai žygeiviai pasiekė geležinkelio bėgius. Mano bendražygiai būtinai sakė parašyt, jog, kas dar nežinote, tai skubame informuoti - kursuoja greitasis ekspresas "Gargždai - Klaipėda". Spėjau net užfiksuoti. Foto, aišku, nekokybiška, bet ne dėl manojo senjoro telefono, ne dėl tamsos, o dėl to, jog ekspresas taip greit pro mus pralėkė, kad vos spėjom nušokinėt nuo bėgių.... (būsima balandžio pirmoji).

Tad, kai sustojome po 12 km ėjimo bėgiais ir pabėgiais, gavę karštos arbatos ir kareiviškos košės, išgirdome tostą "tai už bėgius!". Už juos!

Pasistiprinę ir atgavę jėgas jau sukome miško keliuku, įveikėme Smeltaitės upelio brastą - kas "beždžionių tiltu", kas nusimovę batus, pasiraitoję kelnes ir sušlapę tikrai aukščiau kelėnų... :) :) :)

Artėjome link šviečiančios Klaipėdos...Vyniojame, vyniojame tuos kilometrus, o kaip Klaipėdos šviesos neartėja, taip neartėja.... Man šis žygio ruožas būna sunkiausias...

Finišas. Purvini. Pavargę. Su atminimo diplomais, medaliais...

Iki sekančio dabartinių sukilėlių panaktinėjimo kitais metais!

................................................................................................

04:30 val. "Lapė", Klaipėda
"O nesibaigianti kelionė į tave,
Jau kaip akmuo šalikelėj sukniubęs
Aš pilku vakaru lyg samanom dengiuos,
O tu sakai: "Eik taip kaip eina laisvė ".
O tu sakai: "Eik taip kaip eina laisvė "."

E. Masytė "Laisvė"

 

Daugiau fotografijų iš renginio čia 

Daiva Benetytė
Klaipėdos būrys
Laisvės gynėjų diena Klaipėdoje

 

Klaipėdos būrys taip pat paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Taip, pagal nerašytą Klaipėdiečių taisyklę, šia dieną atvykti paminėti turi ir nekviestas. Tad labai džiugu už savo kolegas. Kurie nepamiršta ir kas gali tas atvyksta į susitikimą.

Šiemet teko pasidalinti į dvi grupes. Vienos grupės kolegos su Būrio vadu priešaky, išvyko į sueigą ir susitikimą Lietuvos Respublikos Seime. Kur kartu stovėjo KAD Pasienio apsaugos tarnybos būryje...

Kita grupė pradžiai į susitikimą susirinko į savo būstinę buvusioje Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje.

Prie kavos ar arbatos puoduko pasišnekučiavę, pasidalinę prisiminimais išvykome prie Klaipėdos miesto merijos, kur vyko oficialioji Laisvės gynėjų dienos sueiga, užkurtas Laisvės laužas. Prie Laužo mūsų laukė dar daugiau kolegų...

Žvelgiant į laužo liepsnas žvilgsnis vis sustingta, kažkur giliai širdy, kaip ugnies žarija vis prabėga ir išnyksta praėjusių dienų prisiminimų vaizdai...

 

Daugiau fotografijų čia


Rolandas Smilingis
Laisvės gynėjai vėl rikiuotėje (papildyta foto)

Sausio 12-13 d. Lietuvos pasieniečiai, kartu su visos Lietuvos žmonėmis mini 29-ąsias 1991 m. Sausio įvykių metines. Sekmadienį daugelis dalyvavo sueigoje ir susitikime Lietuvos Respublikos Seime.

Kasmet Laisvės gynėjų dienos išvakarėse Seime, vitražų galerijoje, rengiama tradicinė Laisvės gynėjų rikiuotė, kurioje dalyvauja dauguma į nevyriausybines organizacijas susivienijusių Laisvės gynėjų.

Pasieniečiai, kurie sudarė bene didžiausią būrį tuometinės Aukščiausiosios Tarybos (Parlamento) gynėjų, aktyviai rikiuotėje dalyvavo ir šiemet. Daugiausia buvo Vilniaus, Marijampolės, Klaipėdos būrių atstovų. Rikiuotėje jau tradiciškai dalyvavo ir būsimieji pasieniečiai - Pasieniečių mokyklos kursantai su Medininkų būrio vade Ramune Kazliene. Pasibarstę Pasieniečių klubo nariai ir tarp kitų organizacijų. Tik, deja vietos rikiuotėje pasieniečiams buvo skirta labai mažai.

Rikiuotės vadas raportavo pirmajam Lietuvos vadovui ‒ Atkuriamojo Seimo pirmininkui prof. Vytautui Landsbergiui. Gynėjus pasveikino Lietuvos Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

Susirinkusius salėje, kur 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė, laimino kunigas Robertas Grigas. Po kunigo pravestos invokacijos (maldos) į tribūną stojęs Seimo pirmininkas Viltoras Panckietis prisipažino lemtingomis 1991-ųjų sausio dienomis saugojęs svarbiausius objektus Kaune ir Sitkūnuose, bet tuomet jam neteko priimti priesaikos, kurią čia, Seime, priėmė pasiryžę viskam šalies nepriklausomybės gynėjai. Tokios priesaikos žodžius jis ištarė šią dieną ir paprašė susirinkusius ją priimti. V. Pranckiečio priesaika buvo priimta plojimais visai salei atsistojus.

Sueigoje pasisakė pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis, įvertinęs dabartinę situaciją susidariusią aplink Lietuvą ir pasaulyje ir įspėjo apie galimas grėsmes. Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras padarė pranešimą apie dabartinę Lietuvos kariuomenės ir ypač sausumos pajėgų padėtį šalyje. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė buvęs VSAT vadas, mūsų klubo garbės narys, dabar Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Sueigoje nebuvo pamiršti ir iki šiol dėl savo Nepriklausomybės tebekovojantys Ukrainos atstovai. Pasisakė Rygos Marupės barikadų statytojų vadovas Janis Ozols.

Sueigos dalyviai pabaigoje priėmė du kreipimusi, adresuotus aukščiausioms valstybės institucijoms. Vienas jų - "Dėl Lietuvos kariuomenės pajėgumo stiprinimo", kuriame reikalaujama nemažinti finansavimo krašto gynybai ir vykdyti prisiimtus Lietuvos įsipareigojimus NATO bei įtraukti į mokyklų aukštesniųjų klasių moksleivių ugdymo programas pažintinį pilietinės gynybos kursą. Kitas Laisvės gynėjų priimtas kreipimasis ‒ "Dėl vykstančio hibridinio karo per istorinės atminties klastojimą ir kultūrą", kuriame vėl reikalaujama Laisvės monumento pastatymo Lukiškių aikštėje".

1991 m. sausio 13-oji ‒ tai diena, kai beginkliai žmonės apgynė ką tik atkurtą šalies Nepriklausomybę. 1991 m. sausį sovietinei kariuomenei bandant įvykdyti Lietuvoje perversmą, tūkstančiai žmonių ginti laisvės susirinko prie Seimo, radijo ir televizijos pastatų, televizijos bokšto. Okupacinei kariuomenei užimant televizijos bokštą, žuvo keturiolika laisvės gynėjų, beveik tūkstantis buvo sužeista. Minėtuose pastatuose budėjo ir Laisvės vardan buvo pasiryžę atiduoti gyvybę didelė dalis tuometinėje Pasienio apsaugos tarnyboje tarnavusių pasieniečių. Dalis jų tebetarnauja ir saugo valstybės sieną iki šiol. Nebetarnaujantys papildė daugelio nevyriausybinių organizacijų, siekiančių palaikyti šalies gynybinius pajėgumus, tame tarpe ir Pasieniečių klubo, nariais.

 

Daugiau fotografijų iš renginio čia

 

Loreta Dumbauskienė

Naujametinis vakarėlis Vilniaus būryje

Puikus vakarėlis ir gera nuotaika kartu su svečiais iš Marijampolės būrio .

Daugiau nuotraukų čia

Naujametinis susitikimas

Tarpušventyje, kai norisi pailsėti po Kalėdinių vaišių, Klaipėdos būrio nariai susibėgo į pirmą Klaipėdos būrio naujametinį susitikimą.

Kaip pirmam kartui surinkti beveik pusę viso būrio – tai tikrai geras rezultatas. Kas norėjo, tai galėjo žaisti boulingą, kas nenorėjo žaisti tas turėjo galimybę pabendrauti. Puikiai praleistas laikas draugų rate, puiki galimybė pabendrauti.

Daugiau fotografijų čia.

Klaipėdos būrys

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Mindaugas Jonas LAUČIUS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
Užkrauta per 0.10 sekundes
1,855,362 unikalūs lankytojai