Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Gediminas Grigoravičius (tęsinys)

Gyvenimą lėmė pasienietiška tėvo tarnyba (II dalis)

Publikacijos autorė –Loreta Dumbauskienė

Tęsiame pasakojimą apie Gediminą Grigoravičių – įdomią ir valstybės sienos apsaugos istorijai nusipelniusią asmenybę. Tai nenuilstantis savo tėvo, Lietuvos pasienio policininko Jono Grigaravičiaus, 1923-1939 m. saugojusio demarkacinę (administracinę) liniją tarp Lietuvos ir Lenkijos okupuoto Vilniaus krašto ir 1949 m. Sibiro tremtyje mirusio, tarnybos ir gyvenimo istorijos tyrinėtojas. Pirmoje dalyje pasakojome apie G. Grigoravičiaus vaikystę bei pateikti jo prisiminimai apie tėvo tarnybą prie administracinės linijos. Apie tai galite paskaityti čia.

 

G. Grigoravičius atsiminimais ir išaugota archyvine medžiaga mielai dalijasi su dabartiniais pasieniečiais, 2018 m., foto iš G. Grigoravičiaus albumo

Gediminas Grigoravičius.

Gyvenimą lėmė pasienietiška tėvo tarnyba (I dalis)

Publikacijos autorė –Loreta Dumbauskienė

Valstybės sienos apsaugos 100-mečio metais siūlome plačiau susipažinti su tarpukariu valstybės sieną saugojusių pasieniečių tarnyba, gyvenimu ir likimais. Apie juos šiandien gali papasakoti tik jų palikuonys.

Vienas jų – Gediminas Grigoravičius, įdomi inžinerinio mąstymo valstybės sienos apsaugos istorijai nusipelniusi asmenybė. Jis yra nenuilstantis savo tėvo tarnybos ir gyvenimo istorijos tyrinėtojas. Gedimino tėvas – Lietuvos pasienio policininkas Jonas Grigaravičius, 1923-1939 m. saugojęs demarkacinę (administracinę) liniją tarp Lietuvos ir Lenkijos okupuoto Vilniaus krašto ir 1949 m. Sibiro tremtyje miręs.

FOTOREPORTAŽAS

Kaip minėta, gegužės 19 d. buvo minimos pirmojo po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje žuvusio pasieniečio Gintaro Žagunio 29-osios žuvimo metines. 

Pandemijai sujaukus mūsų tradiciją masiniais renginiais pagerbti savo žuvusį kolegą buvo priimtas sprendimas VSAT padaliniuose paminėti ir pavieniui pagebrti padedant gėlių ant Gintaro kapo Antakalnio kapinėse ir priepaminklo jo žuvimo vietoje.

Vidudieny, lygiai 12 val. visų VSAT padalinių pasieniečiai ir darbuotojai pagerbė žuvusį kolegą bendra tylos minute.

Žvelgiant į nuotraukas suprantame, kad tokių žmonių kaip Gintaras nepamiršime niekada... 

Fotoreportažas iš padalinių čia

NUOŠIRDŽIAUSI SVEIKINIMAI

Pasieniečių klubo garbės narys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Rustamas Liubajevas šiandien švenčia savo gimtadienį. Pasveikinti vadą centrinėje įstaigoje apsilankė klubo prezidentas Vaclovas Zabarauskas su kitais klubo valdybos nariais ir buvęs VSAT vadas, taip pat klubo garbės narys Algimantas Songaila

NETEKTIS...

ALFONSAS JONAS BARAVYKAS

(1947-2020)

 

Gegužės 17 d. Vilniuje mirė Pasieniečių klubo narys, ilgametis Valstybės sienos apsaugos pareigūnas Alfonsas Jonas Baravykas.

A. J. Baravykas gimė 1947 m. vasario 4 d. Birštone. Vidurinę mokyklą baigė Gargžduose. Vėliau mokėsi Leningrado (dabar – Sankt Peterburgas) zenitinės artilerijos technikos mokykloje, ją baigęs iki 1990 m. tarnavo SSRS ginkluotose pajėgose. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę – savanoriškai iš ten pasitraukė ir stojo į Lietuvos kariuomenę. 

Tarnybą valstybės sienos apsaugoje pradėjo 1991 m. lapkričio 1 d. Lietuvos krašto apsaugos ministerijos (KAM) Pasienio apsaugos tarnybos (PAT) Mokymo centre, įkurtame tuomet dar Sniečkaus (dabar – Visaginas) mieste, Štabo viršininku, kurį laiką ėjo ir šio centro viršininko pareigas. 

1992 m. kovą A. J. Baravykas tapo KAM PAT (vėliau pervadinto į Valstybės sienos apsaugos tarnybą (VSAT) Štabo operatyvinio skyriaus viršininku. 1994 m. biržely – KAM VSAT Štabo viršininko pavaduotoju. 

Pasieniečių perkėlimas vidaus reikalų ministerijos žinion, keitė ir A. J. Baravyko pareigas. 1994 m. spalio 1 d. jis tapo Pasienio policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (PPD) štabo komisaru, nuo 1997 m. gegužės 1 d. – PAT Sienos apsaugos organizavimo tarnybos viršininku. Tarnybą PPD A. J. Baravykas baigė 1999 m. rugpjūčio 31 d. 

Būdamas atsargoje, Alfonsas neliko nuošalyje – aktyviai įsitraukė į Pasieniečių klubo veiklą, ilgą laiką buvo klubo valdybos narys. 

Alfonsas Jonas Baravykas apdovanotas Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos atminimo ženklu; Lietuvos Prezidento padėka; už profesionalumą ir pavyzdingą tarnybą buvo apdovanotas vidaus reikalų ministerijos pirmo ir antro laipsnio atminimo ženklais „Tėvynės labui“, Pasieniečių klubo pirmo ir antro laipsnio atminimo ženklais „Buvome, esame, būsime“, atminimo ženklu „Pasieniečių klubui 10 metų“. 

Atsisveikinimas su A. J. Baravyku vyks Laidojimo paslaugų centre Kalvarijų g. 329 Vilniuje (šalia Jeruzalės Šv. Kryžiaus atradimo (Kalvarijų) bažnyčios) trečiadienį, gegužės 20 d., nuo 11 iki 20 val.  

Laidotuvės - Birštono kapinėse - A. J. Baravyko tėvų šeimyninėje kapavietėje (vyks tik šeima).

 

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Laimutis JASINEVIČIUS

Rytoj gimtadienį švęs:
Kazys MOCKA
Sigitas RATKEVIČIUS

Greitai gimtadienį švęs:
Diana PLIAVGO
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.06 sekundes
2,176,568 unikalūs lankytojai