Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Paminėtos 75-osios sovietų okupacijos ir A. Barausko žuvimo metinės
Alytaus baro VI rajono Ūtos sargybos viršininkas vyr. policininkas A. Barauskas buvo nužudytas 1940 m. birželio 15 d. naktį, sovietų armijos karių būriui neteisėtai kirtus Baltarusijos ir Lietuvos Respublikos valstybės sieną ir užpuolus mūsų šalies pasienio policijos sargybos būstinę.

Pirmiausia klubo nariai, kartu su A. Barausko dukra nuvyko į Perloją Varėnos r. sav., kur padėjo gėles ir uždegė žvakes ant žuvusio pasieniečio kapo.

Vidurdienį Šv. Mišios už pasienietį Aleksandrą buvo laikomos Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Vėliau visi renginio dalyviai nuvyko į Varėnos rajono Ūtos kaimą, kur prie atminimo ženklo žuvusiam pasieniečiui buvo surengta iškilminga ceremonija. Pirmiausia, susirinkusieji plojimais sutiko šiai datai skirtų tradicinių bėgimo varžybų dalyvių finišą. Šis, jau tradiciniu tapęs estafetinis bėgimas, prasideda prie sienos su Baltarusija ir tęsiasi 12,5 km. Greičiausiai šį atstumą įveikė jau ne pirmą kartą VSAT Vilniaus rinktinės pasieniečių penketukas.

Pirmosios sovietų okupacijos aukos žuvimo paminėjime dalyvavo A. Barausko dukra, klubo garbės narė Ona Marija Brasiūnienė su savo šeima, kiti A. Barausko giminėsi, Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Varėnos rajono meras Algis Kašėta, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Renatas Požėla, Šaulių sąjungos vadas Liudas Gumbinas. Renginyje taip pat dalyvavo didelis būrys tarnaujančių pasieniečių, šaulių, Lietuvos kariuomenės savanorių, priešgaisrinės apsaugos ir muitinės pareigūnų, Varėnos rajono visuomenės atstovai bei Ūtos kaimo gyventojai.

Minėjimo metu susirinkusiems kalbėjo Seimo vicepirmininkė I. Degutienė, VSAT vadas R. Požėla, Varėnos rajono meras A. Kašėta. Šaulių vadas L. Gumbinas įteikė aukščiausią apdovanojimą - Šaulių žvaigždę A. Barauskui (po mirties). Jis buvo įtektas O. Brasiūnienei. Renginio metu buvo apdovanoti tarnyboje pasižymėję VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai.

VSAT vado pasisakyme nuskambėjo ir raginimas bei viltis, kad pagaliau Ūtoje atsiras ir oresnis paminklas, žymintis tą neeilinę Lietuvos pasienio policininko, saugojusio savo šalies valstybės sieną, auką.

Minėjimo dalyviai čia pat galėjo susipažinti su Pasieniečių muziejaus parengta informacija apie A. Barausko žūtį.

Renginio akimirkos čia

Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Vardas:

Patvirtinimo kodas:
Patvirtinimo kodas


Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Laimutis JASINEVIČIUS

Rytoj gimtadienį švęs:
Kazys MOCKA
Sigitas RATKEVIČIUS

Greitai gimtadienį švęs:
Diana PLIAVGO
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.04 sekundes
2,176,349 unikalūs lankytojai