Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Dideliam būry draugų...

Kai krūvon sueina didelis būrys draugų, tai darbas darbą veją. Galima kalnus nuversti, upes patvenkti, jūras išsausinti...

Šiandien, birželio 22 d. ... pavarčius atgal istorijos knygą rasime tikrai skaudų įvykį visai žmonijai... paradoksalu, bet šitą dieną Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio entuziastai pasirinko vien todėl, kad tai šeštadienis.

Kad ir kokios asociacijos su šia diena būtų, klaipėdiečiams tai eilinė talka II pasaulinio karo liekanoje – istorijos paveldo objekte, Kukuliškių pakrantės artilerijos baterijoje Memel-Nord.

Tai jau 13-as entuziastų susibėgimas, siekiant išvalyti ir pritaikyti lankyti visuomenei šį paveldo objektą. Ir šį kartą tai jau ne vien saujelė klaipėdiečių, o ir didelis būrys draugų iš Pasieniečių klubo Marijampolės būrio, bei pavienių entuziastų iš Klaipėdos. Reikia pabrėžti, kad marijampoliečiai jau ne pirmą kartą prisideda prie talkos, vieni atvyko pirmą kartą, kiti antrą, o kai kurie ir trečia kartą vedami būrio vado Edmundo Pranckevičiaus.

 

Klaipėdiečiai taria didelį ačiū savo draugams, kolegoms ir entuziastams, prisidėjusiems prie gražaus tikslo.

Su šia 13-ta talka klaipėdiečiai, jei taip galima sakyti, paminėjo ir vienerių metų darbų pradžios sukaktį. 2018 metų birželio 24 dieną buvo padėtas parašas po susitarimu tarp Pasieniečių klubo ir Pajūrio regioninio parko, iškastas simbolinis pirmasis kastuvas.

Kas nuveikta...? Tai geriausiai atsispindi užklydusių ir susidomėjusių veikla paprastų piliečių išsakyti žodžiai... O mums, būrio entuziastams, tai jau vos ne rutina tapę susibėgimai. Ir nesvarbu, kad keletą kartų radome vandalų paliktus pėdsakus, bet kai lankytojams papasakoji nuo ko prasidėjo, kaip buvo prieš tai, tai tikrai pamatai, kad darbas nuveiktas didžiulis. Visiems besidomintiems šiuo Klaipėdos būrio veiklos objektu, ir norintiems peržvelgti kas nuveikta per metus, galite pavartyti nuotraukų albumus prisijungę prie soc. tinklo „Facebook“ grupės „Memel Nord ir pasieniečiai“. Ten rasite visą mūsų veiklą

„Vienas lauke ne karys“ – truputį perfrazavus šį posakį ir pritaikius kitai prasmei pasakytume, kad be paramos tikrai neturėtume to, ką turime dabar. Džiugu, kad pavyko rasti rėmėjų tiek iš pavienių asmenų, tiek iš technikos bei įrankių nuomos organizacijos. UAB „Hortivita“ klaipėdiečiams suteikė galimybę pasinaudoti ne tik darbo įrankiais, bet ir galinga technika. Sakome jiems didelį ačiū.

Taip pat šį mėnesį sulaukėme dėmesio ir paramos iš Klaipėdos rajono savivaldybės, kurios teritorijoje ir yra minėtas paveldo objektas. Į Klaipėdos rajono savivaldybę Būrio vadas Gediminas Povilaitis kreipėsi dėl paramos, kurios šiuo metu paveldo objekte ypatingai reikia. Prasidėjus darbams viduje ypač aktualus pasidarė objekto elektrifikavimo klausimas. Labai džiaugiamės, kad Klaipėdos rajono savivaldybė surado lėšų ir patenkino mūsų prašymą. Už jas jau įsigytos prekės bunkerio vidaus apšvietimo įrengimui.

Pasižiūrėti kur ir kaip panaudotos skirtos lėšos asmeniškai į mūsų sueigą atvyko ir Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Būrio vadas Gediminas Povilaitis sutiko svečią, surengė nedidelę ekskursiją bunkerio viduje, papasakojo, kad sutvarkius ir pritaikius lankyti visuomenei čia planuojamas įkurti muziejus pasieniečių profesijos tema. Svečiui buvo parodyta kas jau nuveikta, kas daroma ir kokie artimiausi planai. Apžiūrėjus pasieniečių tvarkomą objektą svečiui pasiūlyta apsilankyti ir kitame šio komplekso objekte „Memel-Nord“, kuriame taip pat savanorių-entuziastų rankomis jau yra įrengta ir veikia ekspozicija II pasaulinio karo tematika. Tikriausiai tik vardu žinomas šio istorijos paveldo objekto gidas Timūras, svečiui surengė ekskursiją ir įdomiai papasakojo apie šio, viso įtvirtinimų komplekso istoriją.

Pasak paties Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko, esu maloniai nustebintas, gyvenu šiame krašte, o tokiame objekte lankausi pirmą kartą. Svečias pasidžiaugė mūsų iniciatyva, padėkojo už kilnų ir naudingą darbą visuomenės labui, bei pažadėjo visokeriopą pagalbą mūsų siekiuose. G.Povilaitis dalyvių vardu padėkojo rajono merui B.Markauskui už sugaištą laiką, parodytą dėmesį ir paramą mūsų veiklai ir pakvietė bendrai nuotraukai.

 

Ką gi, dar vienas darbingas šeštadienis, dar pasistūmėta darbuose, nors ne viskas kas planuota padaryta. Apgailestaujame, kad žadėtas Marijampolės būriui darbas viduje persimetė į išorę, nes ne viskas vyko taip kaip planavome, užtat mes džiaugiamės, kad smėlio atsikratė didelė dalis bunkerio. Pažadame, kad darbo liks sekančiam kartui.

Dar kartą tariame didelį ačiū visiems prisidėjusiems prie mūsų tikslo...

 

Daugiau fotografijų iš renginio čia

 

Klaipėdos būrio vado pavaduotojas
Rolandas Smilingis
Komentarai
#1 | EVALDAS ·
SUPER PRALEISTAS LAIKAS
Rašyti komentarą
Vardas:

Patvirtinimo kodas:
Patvirtinimo kodas


Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Rolandas MILAKNIS

Rytoj gimtadienį švęs:
Donatas STREIGYS
Artūras ALEJŪNAS

Greitai gimtadienį švęs:
Rimas STUNDŽĖNAS
Petras PALECKIS
Marius ZEMENSKAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
Užkrauta per 0.06 sekundes
1,727,166 unikalūs lankytojai