Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Pasieniečių klubo narius vėl paviliojo Suvalkijos kraštas

Praėjusį savaitgalį į tradicinį sąskrydį suvažiavo Pasieniečių klubo (klubas) nariai su šeimomis. Susitikimas įvyko Jurbarke buvusio dvaro teritorijoje, tęsinys – Vilkaviškyje ir jo apylinkėse.

Pasieniečių klubas sąskrydžius paprastai organizuoja antrąjį rugsėjo savaitgalį, šiemet jo organizavimu rūpinosi Marijampolės būrio nariai, o pagrindinis krūvis teko būrio vadui Edmundui Pranckevičiui.  

Į susitikimo vietą Jurbarke suvažiavo Vilniaus, Rokiškio, Klaipėdos, Ignalinos, Visagino, Pagėgių, ir Marijampolės būrių nariai. Didžiulį, apie 100 žmonių būrį, Jurbarko krašto muziejaus darbuotojos supažindino su šio krašto istorija, papasakojo apie gražiame ir dabar sutvarkytame parke stovėjusį dvarą. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai galėjo praktiškai susipažinti su dvaro etiketu, apranga ir tradicijomis. Galėjo pasimatuoti dvarininkų ir jų damų rūbus, o istorinėje dalyje – išbandyti viduramžių karių amuniciją.

Bevaikščiodami po didžiulį dvaro parką, dabar – pagrindinę Jurbarko miesto gyventojų laisvalaikio praleidimo ir švenčių vietą, sąskrydžio dalyviai surado ir skulptoriaus Vinco Grybo memorialinį muziejų, įsikūrusį tuose pačiuose autentiškuose Jurbarko dvaro pastatuose, kuriuose tarpukario Lietuvoje skulptorius V. Grybas gyveno ir kūrė. Šalia muziejaus esančioje teritorijoje krašto dailininkų įrengtuose stenduose nupieštos dvarų rūbais aprengtų žmonių figūros tarnauja savotiškai edukacijai, mat, iš kitos pusės laiptukais palipę lankytojai galėjo nusifotografuoti, tarsi tai jie būtų nužengę iš 19-to amžiaus epochos.

Grįžusius prie buvusio pagrindinio dvaro pastato liekanų, jurbarkiečių  įrengtame dainų slėnyje VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai klubiečius pavaišino pasienietiška koše.

Iš Jurbarko pervažiavę tiltą per Nemuną, renginio dalyviai nuvyko į Kudirkos Naumiestį, ten aplankė Tautiškos giesmės autoriaus Vinco Kudirkos kapą ir tik ką restauruotą paminklą lietuvių tautiškumo žadintojui miestelio centre. Taip buvo pagerbtos 120-osios V. Kudirkos mirties metinės.

Kitas maršruto objektas buvo Paežerių dvaras, esantis Šeimenos seniūnijoje Vilkaviškio rajone. Viename iš dvaro fligelių įsikūrusiame Vilkaviškio krašto muziejuje gidai pasakojo šio krašto istoriją, egzaminavo dalyvius, kokius senovinius lietuviško kaimo rakandus atsimena ar atpažįsta dabartinė karta. Neseniai restauruotame pagrindiniame dvaro pastate ekskursantams teko ir batų apsaugas apsiauti, kad nesugadintų restauruoto seno dvaro parketo.

Vakare, įsikūrę „Babeckynės“ poilsiavietėje Bartnininkų miestelio pakraštyje, ant vaizdingo upelio kranto, sąskrydžio dalyviai surengė tradicinę vakaronę, kurios metu susirinkusius sveikino klubo prezidentas Vaclovas Zabarauskas, VSAT vado pavaduotojas  Vidas Mačaitis, Pagėgių pasienio rinktinės vadas Rimantas Timinskis.

Klubo vakaronės metu už pasienietiškų tradicijų puoselėjimą ir pagalbą klubui R. Timinskiui buvo įteiktas Pasieniečių klubo I laipsnio atminimo ženklas „Buvome, esame, būsime“. Jau antrus metus renginio vedėju sutikęs būti bei  vakaro dalyvius savo kolegos pagalba linksminęs  VSAT Turto valdymo valdybos Pagėgių skyriaus vedėjas Rytis Kostiuška buvo pagerbtas specialiu klubo atminimo ženklu, įrėmintu Pasieniečių klubo dešimtmečio kryžiumi.

Klaipėdos būrio vado Gedimino Povilaičio iniciatyva vakaronės metu klubo prezidentas įteikė padėkas aktyviai prie projekto „Memel Nord“ prisidedantiems Marijampolės būrio nariams, taip pat buvo  pasveikinti šiemet jubiliejinius gimtadienius švenčiantys klubiečiai. V. Zabarauskas vėliau įteikė klubo valdybos surinktus eksponatus būsimai bunkerio ekspozicijai.

Pasieniečių klubas sąskrydžius organizuoja kasmet ir šiemet jis buvo vienuoliktas. Pirmasis įvyko 2009 m. Poškonių kaime Šalčininkų rajone, kiti – įvairiose Lietuvos vietovėse, o pernai − prie Vištyčio ežero Vilkaviškio rajone. Pasieniečių klubo valdyba nuoširdžiai dėkoja VSAT vadovybei už paramą Pasieniečių klubui.

Daugiau fotografijų iš renginio čia:

Pasieniečių klubo valdybos narė
Loreta Dumbauskienė
Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Vardas:

Patvirtinimo kodas:
Patvirtinimo kodas


Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Greitai gimtadienį švęs:
Ričardas PRAŠMUNTAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.06 sekundes
2,153,344 unikalūs lankytojai