Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

VIRTUALI PARODA

 

Paroda „Vytis – Lietuvos ir lietuvių“

Siūlome Jūsų dėmesiui unikalią parodą apie Jungtinėse Valstijose per pastaruosius keturis dešimtmečius išeivijos kurtus tautinius simbolius, puoselėtą istorinę atmintį.

Parodoje galima susipažinti su išeivijoje gimusiais Vyčiais, Geležiniais vilkais, Amerikos lietuvių bendruomenėje platintais plakatais, patriotinių organizacijų simbolika. Ši Lietuvos valstybingumą menanti simbolika jau 1988 metais pasiekė laisvėjantį kraštą, buvo naudojama daugiatūkstantiniuose mitinguose, tapo mūsų kasdienybės dalis. Jų tarpe yra ir simboliai, labai prigiję šiandieninėje Lietuvoje: naudojami „Lietuvos geležinkelių“, platinami Lietuvos pašto milijoniniu tiražu, mielai naudojami ir garsių lenktynininkų, ir eilinių vairuotojų.

Ekspoziciją pristatys išeivijos simbolių kūrėjas bei organizatorius, Bostono kompanijos „Baltic Associates“ vadovas Gintaras Karosas.

Gintaras Karosas ir jo bendraminčiai dar prieš 40 metų Amerikos lietuvių jaunimo sąjungos informaciniame biure, vėliau – per kompanijų „Baltic Enterprises“ ir „Baltic Associates“ informaciją, leidinius, vaizdinę produkciją, per visos Amerikos tautinius festivalius kilnojamomis parodomis bandė pasiekti jau nutautėjusius išeivius, grąžinti jiems lietuvišką dvasią ir kartu pasakoti apie Lietuvą, jos vargus okupacijoje, ko niekas iki tol plačiai nedarė.

Daug simbolikos ir literatūros anglų kalba buvo skirta Amerikos politikams. Specialiai šiai parodai nuotraukas atsiuntė prezidentų Ronaldo Reigano ir Džordžo Bušo bibliotekos-muziejai Kalifornijoje ir Teksase. JAV lietuvių jaunimo plakatai išgarsėjo visoje Amerikoje, kai Jungtinių Valstijų vadovai viešai demonstravo lietuviškus simbolius, po ko Baltijos kraštų likimu ėmė intensyviai domėtis ir didžioji Vakarų spauda.

Pastaroji paroda daugeliui bus įdomi tuo, kad Lietuvos žmonės sužinos, kas iš tikrųjų kūrė tokį populiarų krašte modernų „Vytį“, ant marškinėlių, suvenyrų spausdinamą Geležinį vilką, iš kur atkeliavo lipdukai „Žalgiris“ ar Persitvarkymo Sąjūdį remiantys plakatai. 

Paroda pirmąkart buvo pristatyta visuomenei Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose šių metų Kovo 11-ąją. Atidaryme parodą ir kūrėjo darbus kalbose aukštai įvertino prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis LR Seimo pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis.

Parodą jau matė Pasvalio, Alytaus krašto muziejaus, Kauno istorinės pilies, Marijampolės viešosios bibliotekos lankytojai. Nidoje ji buvo pristatyta pasaulio lietuvių bendruomenių pirmininkams, sutarta dėl šios parodos perkėlimą į Europos ir Amerikos lietuvių centrus. Ši paroda dar šiais metais bus rodoma Tauragės, Biržų, Klaipėdos laikrodžių muziejuose, o paskui pasieks savivaldybių bibliotekas, kultūros centrus.

Po kelionės aplink Lietuvą šie unikalūs dokumentai bus parodyti ir išeivijos centruose, dar kartą primenant tą didelę dvasinę paramą, kurią Vakaruose gyvenantys lietuviai teikė kraštui Maskvos okupacijos metais, o taip pat Sąjūdžio tautos budinimo laikotarpiu. 

Parodą padeda rengti Vyčio paramos fondas, neseniai kartu su Gintaru Karosu Floridoje pristatęs parodą apie Jungtinėse Valstijose gyvenusius 130 Vyties Kryžiaus kavalierių.

Norinčius priimti parodą ar prisidėti prie jos sklaidos (planuojama paruošti jos anglišką variantą) kviečiame kreiptis į patį Gintarą Karosą (+370 698 26693 arba +1 617 2694455, e-paštas gkvytis@gmail.com arba į Vyčio paramos fondą +370 616 45845).

 

Ši paroda veikė 2019 metais rugpjūčio mėnesį Alytuje. Tiems, kam nepasitaikė galimybės aplankyti parodą gyvai, Pasieniečių klubas suteikė galimybę pabuvoti parodoje virtualiai. Spauskite ant pavadinimo arba čia.  Vėliau parodą visada rasite Pasieniečių klubo interneto tinklalapyje skirtuke "PARODOS"

Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Vardas:

Patvirtinimo kodas:
Patvirtinimo kodas


Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Laimutis JASINEVIČIUS

Rytoj gimtadienį švęs:
Kazys MOCKA
Sigitas RATKEVIČIUS

Greitai gimtadienį švęs:
Diana PLIAVGO
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.04 sekundes
2,176,560 unikalūs lankytojai