Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

PENKTASIS PASIENIEČIŲ KLUBO SĄSKRYDIS DZŪKIJOJE

2013-09-09
Druskininkai

(Pasieniečių klubo vadybos sekretorė Loreta Dumbauskienė)2013 m. rugsėjis 7-8 d. vyko jau penktas iš eilės Pasieniečių klubo (klubas) narių sąskrydis. Šiemet jis buvo skirtas trečiosios trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos valstybių sienos sankirtos aplankymui. Ši valstybės sienos (VS) sankirta yra Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM (VSAT) Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pasieniečių saugomame pasienio ruože, Maros upėje.Kaip jau įprasta, klubiečiai, vykdami lankyti VSAT objektų, nepraleidžia progos pasidomėti ir kitomis to krašto lankytinomis vietomis bei įdomesniais objektais. Todėl ir šiemet į kelionės maršrutą buvo įtrauktas Raižių kaimas Alytaus rajone. Tai gyvenvietė, kurioje nuo seno gyvena gana gausi Lietuvos totorių bendruomenė. Šiame kaime 2010 m. totorių bendruomenės iniciatyva buvo pastatytas ir atidengtas įspūdingas paminklas Žalgirio mūšiui ir Vytautui Didžiajam. Su šia istorine asmenybe siejamas ir totorių atsiradimas Lietuvoje. Totoriai, garsėję kaip narsūs ir ištikimi kariai, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikais kovėsi priešakinės sargybos pulkuose ir todėl yra laikomi pasieniečių pirmtakais.Į Raižius suvažiavus klubo narių su šeimomis virš 100 žmonių būriui, Alytaus apskrities totorių bendruomenės pirmininkas Ipolitas Makulavičius papasakojo totorių bendruomenės atsiradimo Lietuvoje ir paminklo Žalgirio mūšiui ir Vytautui Didžiajam sukūrimo istoriją, pakvietė visus užeiti į kaimo mečetę, kur pratęsė savo pasakojimą apie savo tautiečius, jų gyvenimą ir musulmonų religijos skirtumus nuo krikščionybės.

Vėliau kolona lengvųjų automobilių, mikroautobusų ir net 2 autobusai patraukė toliau Dzūkijos keliais, pakeliui aplankę Merkinės piliakalnį, nuvyko į VSAT Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardą, kur jų laukė rinktinės vadas Virgilijus Raugalė, vado pavaduotojas štabo viršininkas Saulius Tamulevičius bei užkardos vadas Rolandas Griškonis, kiti užkardos pasieniečiai.Susipažinę su užkarda, renginio dalyviai pasistiprino pasienietiška koše ir pradėjo kelionę link valstybės sienos trišalės sankirtos. Atvykus į vietą, visų dėmesį prikaustė klubo valdybos narys, VSAT vado pavaduotojas štabo viršininkas, šiuo metu atliekantis vado funkcijas Valentinas Novikovas, kuris išsamiai papasakojo apie VS demarkavimo darbus, apie iššūkius ir problemas, su kuriais teko susidurti ir įveikti įrengiant šią trišalę VS sankirtą.

Nusifotografavę bendrai nuotraukai, sąskrydžio dalyviai, vedami „jauniausios“ klubo narės, Lazdijų rinktinės viešųjų ryšių specialistės Birutės Talandienės, apžiūrėjo Kapčiamiesčio, Vainežerio, Veisiejų įdomybes o vakare atvyko į Druskininkus nakvynei ir tradicinei savo vakaronei. Jos metu buvo įteikti pažymėjimai naujiems klubo nariams, klubo atminimo ženklai „Pasieniečių klubui 10 metų“, kiti apdovanojimai.

Kitą dieną, sekmadienį, dauguma sąskrydžio dalyvių dar aplankė Liškiavos vienuolyno ansamblį ir Sovietinių skulptūrų muziejų „Grūto parkas“.

Pasieniečių klubas, šiemet švenčiantis 10 metų sukaktį, sąskrydžius pradėjo organizuoti prieš penkerius metus. Pirmasis įvyko 2009 m. birželio mėn. Poškonyse, Šalčininkų r. sav., šalia VSAT Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos. Kiti sąskrydžiai organizuoti Anykščiuose (2010 m.), Ignalinos rajone, aplankant trišalę Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos sienų sankirtą Liudvinavo kaime (2011 m.) ir Vilkaviškio rajone, aplankant Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos sienų sankirtą prie Vištyčio (2012 m.). Nuoširdžiai dėkojame visų VSAT padalinių pasieniečiams, kurie visada klubo narius sutinka su gera nuotaika ir padeda organizuoti įdomių valstybės sienos apsaugos objektų aplankymą.


p.s. sąskrydžio nuotraukų ieškokite žemiau naujienų skyrelyje esančių nuorodų pagalba!


VSAT Aviacijos rinktinėje pagerbtas Rimanto Dudo atminimas

2013-08-10
Aviacijos rinktinė

(Pasieniečių klubo vadybos sekretorė Loreta Dumbauskienė)2013 m. rugpjūčio 9 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM (VSAT) Aviacijos rinktinėje Paluknio k. Trakų r. Pasieniečių klubo prezidentas Algimantas Songaila ir kiti valdybos bei klubo nariai, kartu su rinktinės pareigūnais ir darbuotojais pagerbė šiemet, gegužės 3 d,. tragiškai žuvusio klubo nario ir ilgamečio šios rinktinės darbuotojo Rimanto Dudo atminimą. Čia buvo pakviesta dalyvauti ir velionio žmona Nina Dudienė.

KUDIRKOS NAUMIESČIO UŽKARDOS „JAUNOJO PASIENIEČIO“ BŪRELIO NARIAI DALYVAVO PĖSČIŲJŲ ŽYGYJE "PASIENIEČIŲ KELIAIS"
2013-06-22
Kudirkos Naumiestis

(Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunojo pasieniečio“ būrelio informacija)


Birželio mėn. 21 – 22 dienomis, Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos „Jaunųjų pasieniečių“ būrelio komanda „Zanavykai“ dalyvavo antrą kartą Medininkų pasieniečių mokykloje suorganizuotame pėsčiųjų žygyje „Pasieniečių keliais“.

Plačiau apie šį renginį skaitykite čia


P.s. Siūlau paskaityti ir tekstą ir pasižiūrėti nuotraukas nes iš jų galima susidaryti įspūdį apie žygį! (Admin.)
ŽYGIS Į PUNSKĄ

Žygį organizuoja Lietuvos Šaulių sąjungos Marijampolės apskrities 4–ios šaulių rinktinės Kalvarijos šaulių 1-oji kuopa.

Partneriai: Kalvarijos savivaldybė, Kalvarijos kultūros centras, Punsko sieniūnija, draugijos užsienio lietuviams remti Marijampolės apskrities skyrius.

Žygyje dalyvauja ir Pasieniečių klubo Marijampolės būrio nariai!!!

Plačiau apie žygįskaitykite čia

PASIENIEČIŲ KLUBO NARIAI PAGERBĖ A. BARAUSKO ATMINIMĄ

2013-06-15
Ūta

(Pasieniečių klubo vadybos sekretorė Loreta Dumbauskienė)
Birželio 14 d., penktadenį grupė Pasieniečių klubo (klubas) narių dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės organizuotame 1940 m. žuvusio pasieniečio Aleksandro Barausko 73-ųjų žūties metinių paminėjime.

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Stanislovas STANČIKAS

Rytoj gimtadienį švęs:
Valdemaras ŽEMANTAUSKAS

Greitai gimtadienį švęs:
Valdas CINELIS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Prevencijos skyriaus parengtas filmukas apie birželio 29 d. Vilniuje minėtus Pasieniečių dieną ir VSAT 100-metį.

Žiūrėti čia

VSAT leidinys “Valstybės sienos apsaugos tarnybai - 100”

Žiūrėti čia

Istorinis filmas, skirtas valstybės sienos apsaugos 100-mečiui

Žiūrėti čia

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.05 sekundes
2,369,880 unikalūs lankytojai