Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

EH TIE... GRYBAI...

Iš savo penkiasdešimties grybauju tikriausiai trisdešimt penkis metus, o susipažinau su grybais tikriausiai būdamas 5-6 metų, kai vasarai išveždavo mane su seserim į Stungaičių kaimą Šilalės rajone. Tai gerai pamenu, nes į mokyklą dar nėjau. Su kaimynų vaikais vos ne kasdien tikrindavome pakelės beržų pašaknis, kur savo galvas iškišdavo ūmėdės...

Vėliau jau mokinukais būdami Doviliuose (Klaipėdos rajonas) su kiemo "pacanais" eidavome į netoliese buvusius miškelius. Taip pagalvojus - tokio amžiaus tuometiniai vaikai palyginus su dabartiniais - buvome savarankiškesni. Ir kontroliavo ką veikiam tikriausiai daug mažiau... vienintelis ko labiausiai bijojom tai suaugusių, bet dabar apie grybus.

Žinojom kur ir kas apylinkėse auga. Mokėmės pažinti vieni iš kitų ir iš tėvų. Taip pat turėjau senelius kurie per savo gyvenimą, kai po karo atsikėlė gyventi į Klaipėdą "išmaišė" tikriausiai visus Klaipėdos rajono miškus. Senelis su negalia toli nuo mašinos neidavo (taip - senelis visą gyvenimą vairavo), o močiutė, tikra grybų žinovė, grybų pas juos netrūkdavo. Ir istorijų iš grybavimo papasakodavo, kai pokario laikais į arklinį vežimą įsidėdavo bačką ir 4 val. ryto išvykdavo grybauti. Juokinga atrodytu tai dabar... bet ir tėtis pasakojo, kad grybaudavo tol kol tilpdavo į bačką. Kadangi seneliai buvo "ratuoti" tad jau mane paauglį su tėčiu kartais veždavosi. 

Dabar drąsiai galiu sakyti, kad turiu močiutės palikimą - grybingus miškus.

Suprantama, kad kai jau pats patapau "ratuotas" ženkliai padidėjo galimybės surasti savo grybingus miškus, bet trys miškai Veiviržėnų, Pėžaičių ir Endriejavo apylinkėse iki šiol dažnai mano lankomi.

Tai buvo įžanga...

Mažai savaitgalių kad nenulėkčiau į mišką... čia jau liga tokia. O kai sergi grybų liga - prisigalvoji visko. Štai jau būdamas Pasieniečių klubo nariu prieš keletą metų kilo mintis Klaipėdos būryje surengti grybavimo varžybas. Su "būriokais" kasmet nors kartą nuvažiuojame pagrybauti, bet iki varžybų statuso "nedatraukia". Tai vis dar taisyklės ne iki galio nušlifuotos, tai kvorumo nėra, tai iš vis ne tas tuo metu rūpi...

Šiemet šiaip taip susirinkome rugsėjo 20 d., tiksliau buvo taip, kad aš pasakiau - aš važiuoju, jei Jūs susiorganizuojate - važiuojame. 

Labiausiai džiaugiuosi kad grybų buvo. Nors ir sekmadienis, nors ir vieta kur tikrai žinau, kad grybautojai tikrai toje vietoje statosi mašinas ir aplink "šienauja", bet atvykus pakako įvažiuoti į mišką ir supratau, kad artimiausioje praeityje (bent trys-keturios dienos) čia negrybauta.
Grybu prisirinko kas kiek norėjo, gal ne tokių kokių norėtų, bet tuščiomis neliko niekas.
Na, o toliau ir toliau gvildensiu ir puoselėsiu viltį surengti tikras grybavimo varžytuves. Gal reiks susidėti su tokiais pat ligoniais...?

Daugiau fotografijų čia

Rolandas Smilingis
Klaipėdos būrio vado pavaduotojas
KLAIPĖDIEČIAI VĖL ŽYGYJE

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Tik prigijusi tradicija blėsta...

2020 m. paskutinį vasaros šeštadienį Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio nariai pamėgino suderinti naudą su malonumu..., o jei tiksliau susibėgom į paskutinę vasaros, bet eilinę talką bunkeryje ir maloniai praleisti laiką ant Baltijos jūros kranto palydint saulę prie šimtmečio laužo. 

Užbėgant įvykiams į priekį:

Šimtmečio laužas - tai graži tradicija kilusi iš tarptautinės iniciatyvos „Senovinė ugnies naktis“, kur kviečia mus prisiminti Lietuvos valstybingumą kūrusius ir išsaugojusius šimtmečio herojus. Šios iniciatyvos organizatoriai kviečia Baltijos jūros pakrantėje paskutinį  vasaros šeštadienį uždegti simbolinius vienybės ir draugystės Baltijos jūros šalių šimtmečio laužus.

Labai graži tradicija, Lietuvoje minima tik trečius metus, o jau blėsta. Gal būt ir virusas prie to prisidėjo, gal kiti veiksniai. Visų pirma pasigesta informacijos - kada, kur...? Jei kitais metai daugelyje oficialių valstybės institucijų interneto puslapiuose be vargo susirasdavai visą reikiamą informaciją, tai šiemet kaip susitarę - internete visiškas štilius. Nei kas rengia ir ar rengia šią iniciatyvą - jokios užuominos. Teko kreiptis net į Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Ten buvo paaiškinta, kad  ši iniciatyva perleidžiama Klaipėdos ir Klaipėdos rajono, Palangos savivaldybėms spręsti...

Kaip buvo kitur nežinia, bet galime paminėti, kad Pajūrio regioninio parko direkcija savo veiklos zonoje surengė net tris laužus- ties Karkle, ties "Olandų kepure" ir ties "Memel Nord" bunkerių kompleksu. 

Būtent ties "Memel Nord" bunkerių kompleksu, suderinus su Pajūrio regioninio parko direkcija, Šimtmečio laužą surengė Pasieniečių klubas. Paminėjau, kad prie laužo įrengimo prisidėjo Pasieniečių klubas - ir visai nesuklydau, nes Klubą atstovavo Vilniaus, Marijampolės ir Klaipėdos būrių atstovai. Jau pastoviais klaipėdiečių pagalbininkais tapę Antanas Žilėnas (Vilniaus būrys) ir gausus būrys iš Marijampolės būrio su Edmundu Pranckevičiumi priešakyje. 

Klaipėdiečiai labai dėkingi savo draugams, kurie negailėdami savo laiko ir tolimo kelio, vis suranda galimybe prisidėti pagalba ir palaikymu.

Čia buvo malonioji dalis ir grįžkime į įvykių pradžią...

O prieš tai Klaipėdos būrio nariai buvo susirinkę į eilinę talką bunkeryje. Geras posakis - "Prieš vėją nepapūsi..." yra ir daugiau panašią reikšmę turinčių posakių, ir jie visi būtų tikę, nes šį kartą nepavyko atlikti suplanuotų darbų. Planuose buvo pratęsti bunkerio stogo hidroizoliavimo darbus, gavome net ilgai lauktas medžiagas darbui bet lietus viską sutrukdė. 

Atvykus į vietą, po trumpo pasitarimo nuspręsta - vykdome planą "B". O tai reiškia - dirbame bunkerio viduj. Čia taip pat visada yra kas veikti. Pratęsėme ilgai atidėliotus elektrifikavimo darbus ir tuo pačiu norime pasigirti, kad įrengėme ir pirmą nedidelę ekspoziciją, kurioje trumpai nušvietėme Klaipėdos būrio veiklą bunkeryje...

... o vakare buvo šimtmečio laužas ant Baltijos jūros kranto...

Daugiau fotografijų iš renginių čia

 

Klaipėdos būrio informacija

PASIENIEČIŲ KLUBO VALDYBOS PRANEŠIMAS

DĖL PLANUOTO Š. M. RUGSĖJO 12- 13 D. SĄSKRYDŽIO

2020-08-28

 Vilnius

 

Gerbiami klubiečiai,

atsižvelgdama į blogėjančią COVID 19 viruso situaciją Lietuvoje ir saugodama Jūsų visų sveikatą, klubo valdyba po ilgų ir nelengvų diskusijų nusprendė š. m. rugsėjo 12 – 13 d. planuotą sąskrydį nukelti į vėlesnį laiką š. m. pabaigoje arba kitų metų pavasarį.

Situacijai stabilizavusis, renginį planuotume pravesti toje pačioje vietoje ir pagal tą pačią (ar kiek pakoreguotą) programą.

Apie renginio organizavimą informuosime papildomai.

 

Klubo valdyba

Iškyla Dzūkijoje

Maloni kompanija Pasieniečių klubo Marijampolės būrio narių su šeimomis rugpjūčio 22-23 d. praleido iškyloje po gražias Dzūkijos apylinkes. Susitikimas prasidėjo Merkinės apžvalgos bokšte. Vėliau aplankėme Merkinės kraštotyros muziejų, kuriame gidas atsakė į visus dalyvių klausimus.

Kelionę Merkinėje paįvairinome aplankydami Merkinės dvarvietėje žurnalisto, rašytojo ir keliautojo bei laidų vedėjo Vytaro Radzevičiaus „keliaujančiame restorane“, kur buvo galima paskanauti pasaulio virtuvės patiekalų.

Popietę, besigrožėdami Dzūkijos miškais ir apylinkėmis, vykome Varėnos link. Vienas iš planuotų kelionės taškų – apsilankymas Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardoje. Čia visus narius šiltai priėmė užkardos darbuotojai. Vėliau aplankėme A. Barausko žuvimo vietą, uždegėme ten žvakelę.

Toliau keliavome link  Kaniavos kaimo, kur aplankėme Lietuvos vietinės rinktinės, 309 bataliono karių savanorių, 1944 m. žuvusių, kovojant su Armija krajova paminklą, ten taip pat uždegėme atminimo žvakelę.

Tačiau kelionė tuo nesibaigė. Dar nuvykome į būrio nario Prano Kavaliausko tėviškę tame pačiame Kaniavos kaime, ten apsistojome nakvynei. Kelio dulkes nuplovėme Paršelių ežero vandenyje. Atsigaivinę vakarojome gražioje, Dzūkijos miškų apsuptyje išlikusioje Prano tėviškėje.

Rugpjūčio 23-čioji – tai diena pilna įspūdžių plaukiant baidarėmis Ūlos upe, garsėjančia gražiomis apylinkėmis. Būrio nariams plaukimas baidarėmis neprailgo. Plaukimo metu visi „susikabinome“ rankomis, simboliškai paminėdami Baltijos kelio metines.

Už nuostabią išvyką dėkojame Marijampolės būrio nariui P. Kavaliauskui.

Daugiau fotografijų čia

Marijampolės būrio vadas Edmundas Pranckevičius

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Stanislovas STANČIKAS

Rytoj gimtadienį švęs:
Valdemaras ŽEMANTAUSKAS

Greitai gimtadienį švęs:
Valdas CINELIS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Prevencijos skyriaus parengtas filmukas apie birželio 29 d. Vilniuje minėtus Pasieniečių dieną ir VSAT 100-metį.

Žiūrėti čia

VSAT leidinys “Valstybės sienos apsaugos tarnybai - 100”

Žiūrėti čia

Istorinis filmas, skirtas valstybės sienos apsaugos 100-mečiui

Žiūrėti čia

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.05 sekundes
2,369,876 unikalūs lankytojai