Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Kauno oro uoste – paroda apie pasienio psaugą

 

Kauno oro uoste gruodžio 15 d., pirmadienį, buvo atidaryta istorinių nuotraukų apie Lietuvos sienos apsaugą paroda. Joje eksponuojamos fotografijos iš kolekcininkų Aleksandro Steponenkos, Giedriaus Sakalausko ir Raimondo Juriaus rinkinių bei tarpukario Lietuvos apdovanojimai iš Valdo Sakalausko kolekcijos.


Istorinėse nuotraukose atsispindi I Lietuvos Respublikos 20-to amžiaus pradžioje valstybės sieną saugojusių pasieniečių uniformos kaita, kai kurie tarnybos epizodai. Šios parodos ekspozicija galės pasigrožėti Kauno oro usto keleiviai ir kiti čia besilankantieji. Nuotraukos iš privačių kolekcijų eksponuojamos pirmą kartą.


Parodos iniciatorė ir globėja Seimo narė Orinta Leiputė parodos atidarymo metu pasveikino susirinkusius ir pažadėjo tęsti šią tradiciją ir papildytą parodą vėliau eksponuoti kitose Kauno miesto erdvėse.


Parodos atidaryme dalyvavo Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros vedėja Danguolė Seniutienė ir šio fakulteto studentai, Kauno oro uosto užkardos pareigūnai, Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos mokiniai ir šios mokyklos direktorius, klubo narys Viktoras Daunys, kiti svečiai.


Pasieniečių klubo nariai neliko abejingi tokiam reiškiniui, kai valstybės sienos apsaugos istorija domisi ir netgi ją populiarina kitos valstybės institucijos. Parodos atdarymo kaspiną kartu su dviem Seimo narėmis O. Leipute ir Birute Vėsaite kirpo ir vienas pirmųjų Kauno pasieniečių 1991 m. įkurto Karmėlavos oro uosto pasienio kontrolės posto pamainos viršininkas Alvydas Danėnas. Jis renginio metu pasidalino ir savo prisiminimais apie pirmuosius atkurtos Lietuvos pasienio apsaugos žingsnius. Į renginį atvyko ir klubo narys kaunietis Gytis Žemaitis.

 


Paroda „Lietuvos valstybės sienos apsaugos istorinėms datoms atminti“ artimiausiu metu dar bus eksponuojama M. Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete bei Lietuvos švietimo istorijos muziejuje.

Daugiau nuotraukų čia

Komentarai
#1 | Darius Leleckas ·
Gaila, tačiau "Daugiau nuotraukų čia " nieko nerodo ..
#2 | Rolandas Smilingis ·
Turėtų eiti, patikrinau - atsidaro... !
Rašyti komentarą
Vardas:

Patvirtinimo kodas:
Patvirtinimo kodas


Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Greitai gimtadienį švęs:
Eimantas BALČIŪNAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.07 sekundes
3,629,382 unikalūs lankytojai