Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

KLAIPĖDOS LITORINOS MOKYKLOS MOKINIAI BUNKERYJE

 

2023-12-22  Klaipėdos Litorinos mokyklos mokiniai turėjo neeilinę pažintinę integruotą istorijos ir geografijos pamoką. Mokiniai aplankė Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio vykdomą projektą "Memel Nord ir pasieniečiai" (mok.: Reda Veličkaitė, Greta Dambrauskienė).
Trumpai apie mokyklą. Litorinos mokykla - tai kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba, skirta patenkinti specialius poreikius turinčių vaikų poreikius.
Ekskursijos metu mokiniai sužinojo tolimą praeities istoriją, karių gyvenimą, amuniciją, domėjosi surinkta daiktų ekspozicija. 
Esame laimingi gyvendami laisvoje Lietuvoje, kurią saugo šaunūs Lietuvos pasieniečiai, pasakė mokiniai
Jolanta Baipšienė
Mokytojo (auklėtojo) padėjėja
VSAT IR BLUE/YELLOW PARAMOS AKCIJA „BORDER“ UKRAINOS PASIENIEČIAMS! PRISIDĖK IR TU!

 

Pasieniečių klubo atstovai ir toliau aktyviai prisideda prie paramos Ukrainai

Mūsų bunkerį aplankė Rotary klubas Concordia 1826

Galime tik pasidžiaugti, kad informacija apie mūųsų ekspoziciją plinta. Mus vis gausiau aplanko įvairių organizacijų atstovai, taip pat gausu ir pavienių lankytojų.

Pati geriausia padėka tai svečių komentarai po ekskursijos. Su svečių įspūdžiais galite susipažinti Rotary klubo Facebook paskyroje

Taip pat galime pasidžiaugti, kad po truputį gražiname skolas. Kalba eina apie lauko ekspozicijos segmentinę tvorą, kurią mums išsimokėtinai paskolino UAB Metalo prekyba. Už lanklytojų paaukotas lėšas pavyko sumažinti įsiskolinimą 300 €. Dar liekame skolingi 311 €.

Jei atsirastų norinčių padėti kad ir 1 € labai prašytume susisiekti su Klaipėdos būrio vado pavaduotoju Gediminu arba paaukoti Pasieniečių klubui su tiksline paskirtimi Memel Nord.

Klaipėdos būrio informacija

Pasieniečių klubo ąžuolynui 10

   Pasieniečių klubo ąžuolynas Juozapinėje antrąjį dešimtmetį pradėjo sustiprėjęs, stipriai paaugęs. Nuo ankstyvo pavasario iki spalio pabaigos Vilniaus ir Medininkų būrių klubiečiai ąžuolyne organizavo talkas. Kirto krūmus, rovė jų šaknis, genėjo beržų šakas, pjovė žolę, valė aplinką. Talkose dalyvavo Medininkų Šv. Kazimiero gimnazijos jaunieji pasieniečiai, Pasieniečių mokyklos kursantai. Su Pasieniečių mokyklos kursantų pagalba įrengėme betoninę ąžuolyno „iškabą“, kurioje įbetonavome nušlifuotą akmens plokštę su užrašu. Iš tolo dabar galima matyti, kad tai Pasieniečių klubo ąžuolynas, pasodintas 2013 metais. 

Dabar turistai, keliautojai, lankydami Medininkų memorialą, pasieniečių muziejų, Medininkų pilį ir vykdami į Juozapinės kalną iš mūsų įrengtos betoninės iškabos sužinos, kad čia Pasieniečių klubo ąžuolynas.

Šiltą spalio 19 dieną grupė Vilniaus būrio narių su Klubo valdybos pirmininku Valentinu Novikovu užbaigėme talkų maratoną ąžuolyne. Visi apsidžiaugėme, kad mūsų ąžuolynas jau stipriai paaugęs. Greitai ėmėmės darbo. Kirtome krūmus, valėme sausuolius. Trumpai pasitarę, nutarėme ąžuolyną praplėsti, kadangi šalia, tarp kaimo vieškelio ir mašinų stovėjimo aikšteles, yra laisvos žemes plotelis. Išvalėme teritoriją, paruošėme vietas ąžuoliukų sodinimui. Ateinantį pavasarį pasodinsime dar dešimt ąžuoliukų. Talkos metu sulaukėme malonios staigmenos. Buvęs Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, dabar dirbantis savąjį žurnalistinį darbą, lankydamasis istorinėse vietose, vykdamas į Juozapinę ir pamatęs mus besidarbuojančius, pasidomėjo – kas čia vyksta. Klubo valdybos pirmininkas Valentinas Novikovas papasakojo apie prieš dešimt metų sumanymą pasodinti pasieniečių klubo ąžuolyną. Pirmininkas pažymėjo, kad sodinant ąžuolyną ir talkų metu dalyvauja jaunimas. Su jaunimu vyksta pokalbiai apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą, apie tragiškus įvykius pasienio su Baltarusija Medininkų poste. Audrys Antanaitis pasidžiaugė, kad tokiais sumanymais ir darbais paliekame Lietuvos istorinės atminties žymę ateities kartoms. Su A. Antanaičiu įsiamžinome bendroje fotonuotraukoje.

Talkos pabaigoje pasodinome pasieniečių klubo ąžuolyno dešimtmečio ąžuolą. Ąžuolyną palikome žiemoti.

Iki susitikimo kitų metų ankstyvą pavasarį.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Antanas Žilėnas

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Irena PLAUŠKIENĖ
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.18 sekundes
3,502,540 unikalūs lankytojai