Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Šventinis renginys

Šių metų spalio 19d. Vilniaus rotušėje vyko Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus atkūrimo 30-ųjų ir Vilniaus arkikatedros bazilikos jaunimo choro 35-ųjų metinių minėjimas-koncertas.

Pasieniečių klubo vardu pasveikinau savanorius-veteranus su gražia švente ir sąjungos pirmininkui Linui Ladigai įteikiau suvenyrą su klubo simbolika.

Renginyje gausiai dalyvavo ir mūsų klubo nariai.

Daugiau foto akimirkų čia

Pasieniečių klubo prezidentas
Valentinas Novikovas
Lavoriškėse – Jurgio Kybarto pasienio užkarda

Penktadienis, 2024 m. spalio 4 d., tapo istorine diena Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardai. Ji nuo šiol vadinsis Jurgio Kybarto pasienio užkarda.

Kasmet, spalio 4 d., pasieniečiai prisimena ir pagerbia 1931 m. prie administracinės linijos žuvusio pasieniečio Jurgio Kybarto atminimą. Jo žuvimo vietoje išlikęs dar 1937 m. pastatytas paminklas, Vievio kapinėse ilsisi pasieniečio palaikai.

Administracinė (iki 1928 m. – demarkacinė) linija 1920-1939 m. skyrė Lietuvos Respublikos teritoriją nuo tuometinės Lenkijos okupuoto Vilniaus krašto. Ją saugoti buvo pavesta Lietuvos Respublikos pasienio policijos preigūnams, nors  ši riba nebuvo laikoma valstybės siena. Todėl ji buvo simboliškai pažymėta medinėmis gairėmis (kartimis su prie jų pririštais žabų kuokšteliais).

Tai buvo viena pavojingiausių tarnybos vietų pasieniečiams: čia nuolat vykdavo susišaudymai, Lietuvos pasieniečių pagrobimai  bei gairių perkėlimai į mūsų teritorijos pusę. Dėl tokio gairės perkėlimo, kurį 1931 m. spalio 4-osios išvakarėse atitaisė mūsų pasieniečiai, ir žuvo J. Kybartas. Šis įvykis, nors buvo ne vienintelis, tačiau tapo rezonansiniu, sukėlusiu didelį visuomenės pasipiktinimą, dėl jo buvo pateikta nota Lenkijos Respublikai, buvo sudaryta tyrimo komisija, kurios sudėtin buvo įtraukti abiejų šalių atstovai.

Vievio kapinėse buvo organizuotos iškilmingos pasieniečio J. Kybarto laidotuvės. Jose dalyvavo Lietuvos vidaus reikalų, pasienio policijos, Lietuvos Šaulių sąjungos vadovai, daugelis pareigūnų ir didelis būrys visuomenės narių, Vievio moksleiviai.

Pasieniečių, kurie daugeliu atveju buvo ir Šaulių sąjungos nariai, iniciatyva ir lėšomis 1937 m. J. Kybarto žuvimo vietoje prie Bražuolės upelio Baltamiškio kaimo ribose buvo pastatytas ir atidengtas paminklas, išlikęs nesunaikintas per sovietmetį. Dabar Eketrėnų savivaldybės pastangomis restauruotas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos pasieniečiai padeda rūpintis J. Kybarto žuvimo vietos priežiūra jau daugelį metų. Šiemet, minint šio pasieniečio tarnybos pradžios 100-metį (1924 m. J.K. pradėjo tarnybą pasienio policijoje), nuspręsta jo vardu pavadinti užkardą, kad J. Kybarto pareigos suvokimas ir pasišventimas taptų pavyzdžiu dabar tarnaujatiems ir ateities pareigūnams.

Užkardos pervardijimo iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos viceministras Arnoldas Abromavičius, VSAT vado pavaduotojas Saulius Nekraševičius, Vilniaus pasienio rinkrinės vadas Darius Škarnulis, Pasieniečių klubo nariai, pasieniečių rėmėjai, visuomenės atstovai. Klubo narys Antanas Žilėnas pasidalijo žiniomis apie sudėtingą I Lietuvos Respublikos adminstracinės linijos apsaugą, pateikė išsamią J. Kybarto biografiją.

Iškilmingos pasieniečių rikiuotės metu, naujojo pasienio užkardos pavadinimo lentelę atidengė vidaus reikalų viceministras A. Abromavičius ir šios užkardos vadas Aurelijus Kirilovas. Klubo narys, kunigas Vytautas Rapalis pašventino naują užkardos iškabą. Renginio metu buvo apdovanoti labiausiai pasižymėję užkardos pasieniečiai.

Pagrindiniai paveiksliukai: kybartas_01.jpg

Vėliau vyko tradicinis ceremonialas Vievio kapinėse ir Baltamiškio kaime, pagerbiant žuvusio pasieniečio J. Kybarto atminimą. Jo metu metu ant kapo ir prie paminklo padėtos gėlių puokštės. Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai pagerbė žuvusį pasienietį trimis salvėmis. Prie paminklo kalbėjo vidaus reikalų vicemeras A. Abromavičius ir Elektrėnų savivaldybės  meras Gediminas Ratkevičius, kiti atstovai. Po renginio visi pakviesti bendrai nuotraukai.

Pagrindiniai paveiksliukai: kybartas_05.jpg

Dugiau renginio akimirkų čia

Tekstas Loretos Dumbauskienės

Nuotraukos Valentino Novikovo

Svečiuose Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos Tarybos delegacija

Rugsėjo 27 d. Memel Nord bunkeryje įkurtą Pasieniečių veiklos ekspoziciją aplankė Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos Tarybos delegacija, vadovaujama pirmininko Jevgenijaus Amelino.

Svečiai tokiame objekte lankėsi pirmą kartą, todėl dėmesingai išklausė pasakojimo apie šio bunkerio istoriją, apžiūrėjo eksponatus, uždavė kalną klausimų…

Po ekskursijos apsikeitėme dovanėlėmis ir kartu su svečius atlydėjusiu Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės vadu pulkininku Juozu Rinkevičium sustojome bendrai nuotraukai audringos jūros fone…

Vytautas Zaksas
Klaipėdos būrio vadas
ISTORINIO RIBOŽENKLIO ATGIMIMAS...

Rugsėjo 21 d. Būtingėje įvyko oficiali istorinio Lietuvos- Latvijos sienos riboženklio atidarymo ceremonija.

Šis riboženklis per 2020 metais kilusią audrą buvo nuplautas iš savo vietos, suskaldytas ir palaidotas po storu smėlio ir akmenų sluoksniu.

2021 m kovo pirmą dieną Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio entuziastai Gintautas Martinka, Artūras Vilčinskas ir būrio vadas Gediminas Povilaitis, pasitelkę tuometinio Pajūrio regioninio parko direkcijos skirtą techniką, atkasė sulaužytą riboženklį, kuris jau buvo pripažintas kultūros paveldo objektu ir pervežė prie Memel Nord bunkeryje įkurtos Pasieniečių veiklos ekspozicijos tolesniam saugojimui, vėliau jis buvo perduotas Palangos miesto savivaldybei ir ten restauruotas.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės vadas pulkininkas Juozas Rinkevičius, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos direktorius Darius Nicius, Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio atstovai.

Klubo Prezidento Valentino Novikovo, negalėjusio dalyvauti renginyje įgaliotas, įteikiau Palangos miesto merui Pasieniečių klubo 20-mečio proga išleistą albumą.

Renginio metu daugiausiai prisidėję prie šio riboženklio išsaugojimo ir atstatymo buvo apdovanoti Palangos miesto mero padėkomis. Padėka buvo įteikta ir mums.


Nuotraukos gautos iš Palangos miesto savivaldybės Kultūros centro.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Klaipėdos būrio vadas
Vytautas Zaksas
Sudie, vasara...

Rugsėjo 20 dieną Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė organizavo, jau tradicija tapusį, dviračių žygį "Sudie, vasara", kuriame aktyviai dalyvavo ir Pasieniečių klubo nariai.

Žygio metu (maršrutas Palanga-Šventosios uostas-Palanga-Karklė) susipažinome su Šventosios uosto vystymosi planais, Palangoje stebėjome jaunųjų būgnininkų pasirodymą, Karklėje vyko turistinio žygio uždarymas, vakaronė.

 

Daugiau fotografijų iš renginio čia

 

Pasieniečių klubo prezidentas
Valentinas Novikovas
Prisijungti
Prisijungimo vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Greitai gimtadienį švęs:
Daiva BENETYTĖ
Vytautas STROLIA
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.18 sekundes
3,673,181 unikalūs lankytojai