Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Gerb. Kolegos pasieniečiai, Pasieniečių klubo nariai,

 Š. m. liepos 24 d. (trečiadienį) 14 val. VSAT centrinės įstaigos Didžiojoje salėje (Savanorių pr. 2, Vilnius) įvyks paskaita/susitikimas apie istorinę asmenybę – paskutinės tarpukario Lietuvos Respublikos Vyriausybės vidaus reikalų ministrą brigados generolą Kazimierą Skučą (1894-1941).

Apie jo biografiją, veiklą, sąsajas su pasieniu bei tragišką lemtį papasakos renginyje dalyvausiantys svečiai: Rytas Narvydas – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Specialiųjų tyrimų skyriaus vedėjas, istorikas  ir Virginija Skučaitė – K. Skučo dukterėčia, žurnalistė, 30 metų rinkusi medžiagą ir parašiusi apie dėdę knygą „Traukinio į mirtį pėdsakais Kazimieras Skučas istorijos akivaruose“.

Šiurpių Rusijos nusikaltimų Ukrainoje akivaizdoje, prisiminkime, daugiau sužinokime apie Kazimierą Skučą – vieną iš Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvių, Lietuvos Respublikos XX ir XXI Vyriausybių vidaus reikalų ministrą (1939–1940 m.), nepamiršdami, jog SSRS visada vykdė klastingą politiką ir žudė, trėmė nekaltus Lietuvos žmones.

Kviečiame ir prašome visus rinktis į VSAT CĮ didžiąją salę, o esančius ne Vilniuje, bet nutolusių VSAT padalinių pasieniečius, ar negalinčius atvykti Pasieniečių klubo narius, kviečiame jungtis nuotoliu Zoom platformoje:

2024-07-24 14:00.

Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/94297804593?pwd=xJRdtB442byQh94JKbqamcZcYjk2nk.1 

Meeting ID: 942 9780 4593
Passcode: 239360

Lauksime Jūsų renginyje!

VSAT Komunikacijos skyrius

Pėsčiųjų žygis "Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos keliais"


Liepos 13 d. teko sudalyvauti pėsčiųjų žygyje "Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos keliais", kurį surengė Asociacija "Gargždų jungtinės pajėgos"...

Puiki organizuota jaunų žmonių grupelė, kuri rengia puikius pėsčiųjų žygius.

Jau ne kartą teko žygiuoti kartu su jais. Tiesiog būtų nelogiška kai žygis rengiamas vos ne "tavo kieme" ir jame nesudalyvauti. 

Šį kartą, po "ilgo" planavimo į žygį galiausiai likome dviese su kolega ir draugu Kęstučiu. Žinau, kad kiti kolegos ir draugai mus palaikė ir truputi pavydėjo...

Kaip minėjau žygis surengtas Gargždų miesto apylinkėmis. Kai kurias vietas jau buvau kažkada aplankęs, bet pasitaikė ir tokių vietų apie kurias net nežinojau. Viena tokių - paminklas carinės rusijos imperijos kapitonui Ipolitui Davidovičiui Melechui. Taip pat kelio atkarpa grįsta akmeninis ir šalia kelio matomi buvusių medžių kelmų likučiai byloja gilios praeities atgarsius...

Akys taip pat pamatė daug gražių vaizdų, bet lietutis ne visada leido tai įamžinti fotografijose.

Pasirinktas 22 kilometrų atstumas buvo "nei daug nei mažai". Norėjosi vėl sugrįžti į žygių taką. O Kęstutis, dėl problemų su sveikata norėjo patikrinti savo galimybes ir kaip pat sakė - jei įveiks trasą tai bus jo asmeninis žygdarbis...

Daugiau žygio fotografijų čia

Rolandas Smilingis
Pasieniečių klubo 
Klaipėdos būrio vado pavaduotojas
PAGĖGIŲ RINKTINEI - 30

Liepos 12 dieną, Šilutėje, vyko Pasieniečių dienos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės įkūrimo 30-tųjų metinių šventiniai renginiai.

Pasieniečių klubo vardu pasveikinau rinktinės kolektyvą su gražiu jubiliejumi, įteikiau klubo dovanas.

           
Šventėje, be garbingų apdovanojimų ir sveikinimų, skambėjo nuotaikingos ansamblių "Karčema" ir "Marių merginos"dainos.
Dar daugiau fotografijų iš renginio čia

Pasieniečių klubo prezidentas
Valentinas Novikovas
Šventė Marijampolėje...

Pasieniečių klubo Marijampolės būrio nariai V. Bendinskienė ir G. Striuoginis su šeima Marijampolėje liepos 6 d. (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos) renginyje, giedojo tautišką giesmę aukštai iškėlę Marijampolės būrio vėliavą.
Marijampolės būrio informacija

Sveikiname

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Greitai gimtadienį švęs:
Eimantas BALČIŪNAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.07 sekundes
3,629,356 unikalūs lankytojai