Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Tik prigijusi tradicija blėsta...

2020 m. paskutinį vasaros šeštadienį Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio nariai pamėgino suderinti naudą su malonumu..., o jei tiksliau susibėgom į paskutinę vasaros, bet eilinę talką bunkeryje ir maloniai praleisti laiką ant Baltijos jūros kranto palydint saulę prie šimtmečio laužo. 

Užbėgant įvykiams į priekį:

Šimtmečio laužas - tai graži tradicija kilusi iš tarptautinės iniciatyvos „Senovinė ugnies naktis“, kur kviečia mus prisiminti Lietuvos valstybingumą kūrusius ir išsaugojusius šimtmečio herojus. Šios iniciatyvos organizatoriai kviečia Baltijos jūros pakrantėje paskutinį  vasaros šeštadienį uždegti simbolinius vienybės ir draugystės Baltijos jūros šalių šimtmečio laužus.

Labai graži tradicija, Lietuvoje minima tik trečius metus, o jau blėsta. Gal būt ir virusas prie to prisidėjo, gal kiti veiksniai. Visų pirma pasigesta informacijos - kada, kur...? Jei kitais metai daugelyje oficialių valstybės institucijų interneto puslapiuose be vargo susirasdavai visą reikiamą informaciją, tai šiemet kaip susitarę - internete visiškas štilius. Nei kas rengia ir ar rengia šią iniciatyvą - jokios užuominos. Teko kreiptis net į Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Ten buvo paaiškinta, kad  ši iniciatyva perleidžiama Klaipėdos ir Klaipėdos rajono, Palangos savivaldybėms spręsti...

Kaip buvo kitur nežinia, bet galime paminėti, kad Pajūrio regioninio parko direkcija savo veiklos zonoje surengė net tris laužus- ties Karkle, ties "Olandų kepure" ir ties "Memel Nord" bunkerių kompleksu. 

Būtent ties "Memel Nord" bunkerių kompleksu, suderinus su Pajūrio regioninio parko direkcija, Šimtmečio laužą surengė Pasieniečių klubas. Paminėjau, kad prie laužo įrengimo prisidėjo Pasieniečių klubas - ir visai nesuklydau, nes Klubą atstovavo Vilniaus, Marijampolės ir Klaipėdos būrių atstovai. Jau pastoviais klaipėdiečių pagalbininkais tapę Antanas Žilėnas (Vilniaus būrys) ir gausus būrys iš Marijampolės būrio su Edmundu Pranckevičiumi priešakyje. 

Klaipėdiečiai labai dėkingi savo draugams, kurie negailėdami savo laiko ir tolimo kelio, vis suranda galimybe prisidėti pagalba ir palaikymu.

Čia buvo malonioji dalis ir grįžkime į įvykių pradžią...

O prieš tai Klaipėdos būrio nariai buvo susirinkę į eilinę talką bunkeryje. Geras posakis - "Prieš vėją nepapūsi..." yra ir daugiau panašią reikšmę turinčių posakių, ir jie visi būtų tikę, nes šį kartą nepavyko atlikti suplanuotų darbų. Planuose buvo pratęsti bunkerio stogo hidroizoliavimo darbus, gavome net ilgai lauktas medžiagas darbui bet lietus viską sutrukdė. 

Atvykus į vietą, po trumpo pasitarimo nuspręsta - vykdome planą "B". O tai reiškia - dirbame bunkerio viduj. Čia taip pat visada yra kas veikti. Pratęsėme ilgai atidėliotus elektrifikavimo darbus ir tuo pačiu norime pasigirti, kad įrengėme ir pirmą nedidelę ekspoziciją, kurioje trumpai nušvietėme Klaipėdos būrio veiklą bunkeryje...

... o vakare buvo šimtmečio laužas ant Baltijos jūros kranto...

Daugiau fotografijų iš renginių čia

 

Klaipėdos būrio informacija

Komentarai
Šaunuoliai klubiečiai! Ir toliau taip laikykitės!
Rašyti komentarą
Vardas:

Patvirtinimo kodas:
Patvirtinimo kodas


Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nuostabu! Nuostabu! 100% [1 Balsas]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Lina PLATŪKIENĖ

Rytoj gimtadienį švęs:
Algimantas ARNASTAUSKAS

Greitai gimtadienį švęs:
Algimantas JUODKA
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.17 sekundes
3,238,783 unikalūs lankytojai