Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Pasieniečių klubo ąžuolynui 10

   Pasieniečių klubo ąžuolynas Juozapinėje antrąjį dešimtmetį pradėjo sustiprėjęs, stipriai paaugęs. Nuo ankstyvo pavasario iki spalio pabaigos Vilniaus ir Medininkų būrių klubiečiai ąžuolyne organizavo talkas. Kirto krūmus, rovė jų šaknis, genėjo beržų šakas, pjovė žolę, valė aplinką. Talkose dalyvavo Medininkų Šv. Kazimiero gimnazijos jaunieji pasieniečiai, Pasieniečių mokyklos kursantai. Su Pasieniečių mokyklos kursantų pagalba įrengėme betoninę ąžuolyno „iškabą“, kurioje įbetonavome nušlifuotą akmens plokštę su užrašu. Iš tolo dabar galima matyti, kad tai Pasieniečių klubo ąžuolynas, pasodintas 2013 metais. 

Dabar turistai, keliautojai, lankydami Medininkų memorialą, pasieniečių muziejų, Medininkų pilį ir vykdami į Juozapinės kalną iš mūsų įrengtos betoninės iškabos sužinos, kad čia Pasieniečių klubo ąžuolynas.

Šiltą spalio 19 dieną grupė Vilniaus būrio narių su Klubo valdybos pirmininku Valentinu Novikovu užbaigėme talkų maratoną ąžuolyne. Visi apsidžiaugėme, kad mūsų ąžuolynas jau stipriai paaugęs. Greitai ėmėmės darbo. Kirtome krūmus, valėme sausuolius. Trumpai pasitarę, nutarėme ąžuolyną praplėsti, kadangi šalia, tarp kaimo vieškelio ir mašinų stovėjimo aikšteles, yra laisvos žemes plotelis. Išvalėme teritoriją, paruošėme vietas ąžuoliukų sodinimui. Ateinantį pavasarį pasodinsime dar dešimt ąžuoliukų. Talkos metu sulaukėme malonios staigmenos. Buvęs Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, dabar dirbantis savąjį žurnalistinį darbą, lankydamasis istorinėse vietose, vykdamas į Juozapinę ir pamatęs mus besidarbuojančius, pasidomėjo – kas čia vyksta. Klubo valdybos pirmininkas Valentinas Novikovas papasakojo apie prieš dešimt metų sumanymą pasodinti pasieniečių klubo ąžuolyną. Pirmininkas pažymėjo, kad sodinant ąžuolyną ir talkų metu dalyvauja jaunimas. Su jaunimu vyksta pokalbiai apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą, apie tragiškus įvykius pasienio su Baltarusija Medininkų poste. Audrys Antanaitis pasidžiaugė, kad tokiais sumanymais ir darbais paliekame Lietuvos istorinės atminties žymę ateities kartoms. Su A. Antanaičiu įsiamžinome bendroje fotonuotraukoje.

Talkos pabaigoje pasodinome pasieniečių klubo ąžuolyno dešimtmečio ąžuolą. Ąžuolyną palikome žiemoti.

Iki susitikimo kitų metų ankstyvą pavasarį.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Antanas Žilėnas

Komentarai
Komentarų dar neparašyta.
Rašyti komentarą
Vardas:

Patvirtinimo kodas:
Patvirtinimo kodas


Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Danielius ŽUTAUTAS

Rytoj gimtadienį švęs:
Alvydas RUKAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.06 sekundes
3,582,977 unikalūs lankytojai