Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

KVIETIMAS Į TALKĄ

 

2019 m. balandžio 26 d.
Klaipėda

                       Vadovaujantis 2019 m. vasario 23 d. Klubo visuotinio susirinkimo nutarimu 2019 metų gegužės 18 dieną Pasieniečių klubo Klaipėdos būrys kviečia visus norinčius prisidėti prie talkos Kukuliškių pakrantės artilerijos baterijos pastato-bunkerio atkasimo-tvarkymo darbuose.

                      Klaipėdos būrio narių tikslas įkurti šiuose statiniuose Pasieniečių muziejų.

                      Preliminarią programą pridedame.

 

Pasieniečių klubo
Klaipėdos būrio vadas
Gediminas Povilaitis
Akcija "Darom"

Visą balandžio mėnesį Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės pareigūnai ir darbuotojai rengė talkas ir švarino aplinką ne tik savo padalinių teritorijose, bet kaip ir kiekvienais metais prisijungė prie akcijos „Darom 2019“. Pasieniečiai triūsė prie jūros, miškuose ir miestuose.

Jau tapo gražia tradicija, jog kiekvieną pavasarį mūsų kolektyvas aktyviai dalyvauja šioje akcijoje.

2019 m. balandžio 18 d. saulėtą rytą dvi dešimtys talkininkų ir vienas šuo (aut. šuo, vardu Pėda) tvarkėme Baltijos pajūrio ruožą, miško teritoriją netoli II Pasaulinio karo laikų gynybinių įvirtinimų Giruliuose, šalia pasieniečių klubo narių tvarkomo bunkerio Memel „Nord“.

Akcijos metu rinkome įvairias šiukšles paplūdimyje ir šalia esančiose kopose. Džiaugėmės, kad šiukšlių nebuvo labai gausu, kaip anksčiau. Kiemsargė Pėda taip pat aktyviai „rinko“ pagalius ir ne visada norėjo tvarkingai juos palikti šiukšlių krūvoje.

Geros nuotaikos lydimi visą talkos laiką, baigę skirtas užduotis, džiaugėmės nuveiktu darbu, pasivaikščiojimu gryname ore, pabuvimu drauge, o aš dalinuosi savo mintimis: „Jau ne pirmus metus organizuoju ir pati dalyvauju „Darom“ akcijoje“. Kiekvienais metais pastebiu, kad prisijungę ir padirbėję kolegos patiria beveik tą patį gerą jausmą, nes tai ne tik tvarkymas ir gražinimas aplinkos, bet ir bendruomeniškumo kūrimas, vienijantis kolektyvą.

Daugiau fotografijų iš renginio čia


Aistė Žalnieraitienė
Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė
SVEIKINAME...

 
   
XV tarptautinis dviračių žygis

 

Maloniai kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius dalyvauti Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės organizuojamame žygyje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinė, tęsdama VSAT Lazdijų rinktinės suformuotą tradiciją, 2019 m. gegužės 4 d. organizuoja turistinį dviračių žygį, skirtą paminėti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje penkioliktąsias metines ir Europos dieną (toliau – žygis).

Žygis planuojamas Lietuvos–Lenkijos teritorijoje, Lazdijų rajone. Trasos ilgis apie 47 km.

Žygio pradžia – 11.00 val. nuo VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos veikimo teritorijos, prie Galadusio ežero atraminio punkto. (Lazdijų rajone, apie 8 km į pietvakarius nuo Lazdijų, koordinatės 54° 10' 47.97", 23° 25' 42.2"). Registracija nuo 10.00 val.

Starto mokestis – 8 Eur., vaikams nuo 12 metų – 4 Eur.

Žygio dalyviai privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dviračius ir liemenę. Pageidautina turėti apsauginį šalmą ( iki 18 metų – privaloma).

 

Žygio paraiška, programa ir trasa čia.

 

Klubo valdyba

Ypač svarbus darbas...

2019 m. balandžio 13 d.  Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio aktyvistai vėl rinkosi į bunkerį. Šį karą buvo vienintelis ir ypač svarbus darbas – Bunkerio elektrifikavimo I etapas. Iškastas apie 40 metrų griovys kuriame bus paklotas kabelis į bunkerį. Tai antras pagal svarbumą darbas, nuo kurio labai priklauso kiti darbai ir net pats patogumas darbuotis.

Tiesa kaip balandžio pirmosios pokštas tą dieną mus pasiekė žinia, jog yra dingusios laikinos apsauginės grotos nuo liuko į bunkerį... Dvi savaites kankino nerimas – įlindo, išneš darbo kibirus, keletą geležėlių, sumaitotos ir surūdijusios lovos fragmentus... viskas dingo...

Bet atvykus į vietą, apžiūrėjus supratome, kad niekas nepaliesta... Po tokios džiugios žinios kibome į darbus. Vieni kasė griovį, o man teko užtaisyti landą... jau tikriausiai trečia kartą...

Ir naudodamasis proga noriu informuoti tuos kas skaitys šį tekstą - ... „MEMEL-NORD (toliau MN) – tai vieninteliai tokio tipo įtvirtinimai Lietuvoje. Kaip ir kiti įtvirtinimai, išsidėstę aplink Klaipėdą, MN statyti 1939 metais tuometinės Vokietijos karinio jūrų laivyno vadovybės nurodymu. Šis istorijos paveldo objektas yra saugomas valstybės.  O tai, kad šiuo metu jis užrakintas – tai tik dėl Jūsų pačių saugumo. Tai nėra Klaipėdos būrio entuziastų nuosavybė ir Jūs galite beveik visada aplankyti šį objektą. Jums tereikia susiderinti su šio komplekso šiaurinėje dalyje jau veikiančio muziejaus gidu, kuris ir aprodys ir papasakos daug įdomių faktų II pasaulinio karo tematika. Jei labai norėsite Gidas Timūras atrakins ir parodys mūsų tvarkomo bunkerio vidų. O visus besidominčius ir entuziastus kviečiu prisijungti prie soc. tinkle „Facebook“ įkurtų grupių „Memel nord“ ir „Memel nord ir pasieniečiai“. Abiejose grupėse yra gausu vizualios informacijos.

 

Daugiau fotografijų ir renginio čia

 

Pasieniečių klubo
Klaipėdos būrio vado pavaduotojas
Rolandas Smilingis
Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Greitai gimtadienį švęs:
Antanas DUBIKAITIS
Vytautas ŠIAULYS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
Užkrauta per 0.04 sekundes
1,607,792 unikalūs lankytojai