Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Talka ąžuolyne

Antradienio popietę prie Medininkų kaimo (Vilniaus r. sav.) susirinko gražus būrys talkininkų, nusiteikusių atlikti kilnią misiją – išvaduoti prieš 7-erius metus Pasieniečių klubo narių pasodintą ąžuolų giraitę nuo juos stelbiančių krūmynų.

Talkos iniciatoriai – Pasieniečių klubas, tiksliau, jo narys Antanas Žilėnas ir klubo Medininkų būrys. Būrio vadė Ramunė Kazlienė pasitelkusi nemažą būrį Pasieniečių mokyklos (mokykla) kursantų, pakvietė prisijungti prie talkos klubo narius bei kitus, gamtos grožiui neabejingus piliečius. Į kvietimą atsiliepė VSAT Prevencijos skyrius, pakvietęs prie talkos prisidėti ir administracijos darbuotojus.

Džiaugiamės, kad ši iniciatyva neliko nepastebėta. Talkoje dalyvavo net 36 žmonės. Ir ne bet kokie, o ginkluoti reikalinga technika: krūmapjovėmis, kirviais, pjūkliukais ir sekatoriais, buvo net viena mačetė! O Medininkų bendruomenės aktyvistas Bronislavas Poteiko nepagailėjo ir savo benzininio pjūklo. Pastarąjį čia pasikvietė prie talkos prisijungęs buvusio VSAT vado ir Pasieniečių klubo garbės nario Sauliaus Stripeikos bendražygis, Vilniaus rajono savivaldybės narys Robertas Duchnevič.

VSAT atstovavo, žinoma, Pasieniečių mokyklos darbuotojai. Iš administracijos atstovus delegavo Tarptautinio bendradarbiavimo valdyba ir Karybos skyrius. Visiems tariame nuoširdų AČIŪ. Labiausiai dėkingi talkininkams, tikimės, liks ąžuoliukai, kurių dėl juos jau praaugusių nevertingų krūmų, visai nebesimatė.

Šis gražus būrys žmonių apie 50 ąžuolų apimantį plotą, 2,5 valandos be poilsio triūsdami 30 laipsnių karščio temperatūroje, vis tik įveikė ir pasigrožėję nuveiktu darbu, pasižadėję ir ateityje neapleisti ąžuolyno, išsiskirstė pavargę, bet laimingi.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Paminėta okupacijos diena. Pagerbtas pasieniečio A. Barausko atminimas

Pirmadienį, birželio 15-ąją, paminėtos 80-osios Pirmosios Lietuvos Respublikos pasienio policijos pareigūno aukos Aleksandro Barausko žuvimo metinės.

Varėnos rajono Ūtos kaime, prie atminimo ženklo žuvusiam pasieniečiui šiemet vyko kuklus renginys. Nesimatė pasieniečių rikiuotės, nebuvo apdovanojami tarnyboje pasižymėję pareigūnai. Tačiau pagarbą pirmajai sovietinės okupacijos aukai atidavė ir šalies vadovai ir Šaulių sąjungos, policijos atstovai ir, žinoma, A. Barausko pasekėjai – valstybės sienos saugotojai bei pasienio veteranai – Pasieniečių klubo nariai.

Minėjime dalyvavo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, A. Barausko dukra, Pasieniečių klubo garbės narė Ona Marija Brasiūnienė, VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas, Varėnos rajono meras Algis Kašėta, kitų institucijų atstovai, kaimo gyventojai ir svečiai.

Minėjimo metu VSAT vadas R. Liubajevas A. Barauską apdovanojo (po mirties) VSAT atminimo ženklu „Valstybės sienos apsaugai – 100“. Šis ženklas buvo įteiktas A. Barausko dukrai O. M. Brasiūnienei.

A. Barausko pagerbimo dieną Ūtoje pristatytas informacinis stendas apie A. Barausko žūtį. Jį parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC) kartu su VSAT Prevencijos skyriumi. Pagamino ir įrengė LGGRTC.

Vėliau Šv. Mišios už A. Barauską buvo aukojamos Senosios Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po Šv. Mišių Pasieniečių klubo nariai aplankė ir žuvusio pasieniečio kapą Perlojos kapinėse. Džiaugiamės, kad šiemet klubo gretas papildę Varėnos pasienio veteranai dalyvavo renginyje, vilkėdami atkurtomis pirmųjų, 1990 metų, pasieniečių uniformomis.

Daugiau fotonuotraukų iš renginio čia.

Minime 80-ąsias A. Barausko žuvimo metines

Birželio 15 d. minėsime 1940–ųjų sovietinės invazijos į Lietuvą pirmosios aukos, tuometinės Pasienio policijos pareigūno Aleksandro Barausko 80-ąsiai žuvimo metines.

Gediminas Grigoravičius (tęsinys)

Gyvenimą lėmė pasienietiška tėvo tarnyba (II dalis)

Publikacijos autorė –Loreta Dumbauskienė

Tęsiame pasakojimą apie Gediminą Grigoravičių – įdomią ir valstybės sienos apsaugos istorijai nusipelniusią asmenybę. Tai nenuilstantis savo tėvo, Lietuvos pasienio policininko Jono Grigaravičiaus, 1923-1939 m. saugojusio demarkacinę (administracinę) liniją tarp Lietuvos ir Lenkijos okupuoto Vilniaus krašto ir 1949 m. Sibiro tremtyje mirusio, tarnybos ir gyvenimo istorijos tyrinėtojas. Pirmoje dalyje pasakojome apie G. Grigoravičiaus vaikystę bei pateikti jo prisiminimai apie tėvo tarnybą prie administracinės linijos. Apie tai galite paskaityti čia.

 

G. Grigoravičius atsiminimais ir išaugota archyvine medžiaga mielai dalijasi su dabartiniais pasieniečiais, 2018 m., foto iš G. Grigoravičiaus albumo

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Stanislovas STANČIKAS

Rytoj gimtadienį švęs:
Valdemaras ŽEMANTAUSKAS

Greitai gimtadienį švęs:
Valdas CINELIS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Prevencijos skyriaus parengtas filmukas apie birželio 29 d. Vilniuje minėtus Pasieniečių dieną ir VSAT 100-metį.

Žiūrėti čia

VSAT leidinys “Valstybės sienos apsaugos tarnybai - 100”

Žiūrėti čia

Istorinis filmas, skirtas valstybės sienos apsaugos 100-mečiui

Žiūrėti čia

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.04 sekundes
2,369,894 unikalūs lankytojai