Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Rokiškio apylinkėse - Pasieniečių klubo sąskrydis

 

2021 m. rugsėjo 11-12 d. Rokiškio apylinkėse vyko dvyliktasis Pasieniečių klubo sąskrydis. Renginio metu, gausus klubo narių būrys susipažino su šio krašto istorija, kultūros paveldu bei turėjo galimybę pabendrauti tarpusavyje.
 
Pažintis su Rokiškio kraštu, prasidėjo nuo apsilankymo Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios, kurioje dalis renginio dalyvių susipažino su pastato architektūra bei istorija. Vėliau, gausus per 100 klubo narių bei artimųjų būrys susirinko Rokiškio dvaro ansamblyje, kuriame veikia ir Rokiškio krašto muziejus. Didžiojoje dvaro menėje renginio dalyvius sveikino Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, kuris sąskrydžio dalyviams linkėjo lengvos tarnybos, o klubo veteranams stiprios sveikatos, bei džiaugėsi pasirinkta sąskrydžio vieta – Rokiškio miestu bei rajonu.
Sveikinimo žodžius tęsė Klubo valdybos pirmininkas Valentinas Novikovas, džiaugdamasis galimybe po ilgesnės pertraukos vėl susitikti tokio pobūdžio renginyje. Po vadovų pasisakymų, buvo teikiami apdovanojimai bei padėkos, atminimo dovanos. Pažintis su Rokiškio dvaru bei muziejumi užtruko keletą valandų, čia gidai pristatė reikšmingiausias ekspozicijas, papasakojo apie dvaro raidos istoriją.
Klubiečiai nepraleido galimybės apsilankyti ir garsiausio XX a. dievdirbio Liongino Šepkos ekspozicijoje, kurioje per 300 įvairaus dydžio drožinių. Įpusėjus pirmajai sąskrydžio dienai, klubo nariai tradiciškai vaišinosi pasienietiška koše, prie arbatos puodelio bendravo įvairiomis temomis, dalinosi tarnybos prisiminimais aptarė dabartinę situaciją.
 
Kitas sąskrydžio dalyvių aplankytas objektas – Lietuvos ir Latvijos pasienyje įsikūręs Ilzenbergo dvaras, skaičiuojantis per 500 metų istoriją. 14 hektarų dvaro teritorijoje gausu įvairių istorinių pastatų, skulptūrų ir kitų objektų. Pažintis su dvaro istorija ir parku truko dvi valandas, įdomūs faktai ir charizmatiškų gidų pasakojimai neprailgo. Įdomu ir tai, kad kiekviena dvaro teritorija turi jai būdingą emocinę zoną, o dvaro devizas aukština meilę, harmoniją ir dvariškumą.
 
Po edukacinės sąskrydžio dalies, vakarinė dalis vyko – Juodonyse, įsikūrusioje „Broniaus sodyboje“. Organizuotame visuotiniame susirinkime, kuriame su įgaliojimais dalyvavo per 170 kubo narių, valdybos pirmininkas V. Novikovas pasveikino naujus klubo narius, bei įteikė narystės pažymėjimus.
Klubo Garbės narių sąrašą papildė du Klubui nusipelnę asmenys – Loreta Dumbauskienė ir Vaclovas Zabarauskas. Daliai narių buvo įteikti įvairūs apdovanojimai, padėkos raštai kiti reikšmingi atributai. Nepamiršti ir pasveikinti jubiliejus šventę nariai, kurių šiemet - kelios dešimtys. Už pavyzdingą funkcijų vykdymą būrių vadai bei jų pavaduotojai girdėjo ne tik padėkos žodžius, bet ir sulaukė dovanų, įvairių suvenyrų su Klubo simbolika.
 
Antrąją sąskrydžio dieną, dalis dalyvių – Vilniaus ir Medininkų būrių nariai lankėsi Ukmergės rajone įsikūrusiame Taujėnų dvare. Jame pasivaikščiojo po parko teritoriją, panorę aplankė istorinę dvaro ekspoziciją.
 
Pasieniečių klubas sąskrydžius organizuoja kasmet, pernai metais suplanuotas sąskrydis neįvyko dėl COVID-19 pandemijos, tad šis sąskrydis jau dvyliktasis. Pirmasis jų vyko 2009 m. Poškonių kaime, Šalčininkų rajone.
 
Pasieniečių klubo valdyba nuoširdžiai dėkoja VSAT vadovybei už paramą Pasieniečių klubui bei kiekvienam prisidėjusiam prie sąskrydžio organizavimo!

Nuotraukos – Antano Stasaičio ir M. Zemensko


Marius Zemenskas
Klubo valdybos narys
Buvę pasieniečiai grįžta tarnauti į VSAT (I)

Svajūnas Vaikšnoras

 

2021 m. liepos mėn. VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas kreipėsi į buvusius pasieniečius siekiant efektyviau suvaldyti neteisėtų migrantų antplūdį iš Baltarusijos.

Jiems pasiūlyta laikinai įsidarbinti VSAT darbuotojais valstybės sieną su Baltarusija saugančiose Vilniaus, Varėnos pasienio rinktinių užkardose bei Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Jūsų dėmesiui - buvusio pasieniečio Svajūno pasakojimas apie tai, kodėl jis grįžo į tarnybą, kokias užduotis atlieka ir kaip jam sekasi.

 

Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=RS3J9WFgGjg

 

Pajūryje vėl liepsnojo šimtmečio laužai


Rugpjūčio paskutinį savaitgalį Marijampolės būrio nariai dalyvavome  „Senovinės ugnies naktyje – šimtmečio laužuose“, kurie liepsnojo Lietuvos pakrantėje.

Jau tampa tradicija kai Pasieniečių klubo, Marijampolės būrio atstovai, kartu su Klaipėdos būrio atstovais užkuria šimtmečio laužus, kurie apšviečia Baltijos jūros pakrantę ties Kukuliškių kaimu prie „Memel-Nord“ baterijos.

  Šiemet į laužų kūrenimo akciją atvyko ir Pasienečių klubo pirmininkas V. Novikovas. Susitikimo metu „Memel-Nord“ baterijos bunkeryje įrengtą muziejų aplankė Klaipėdos raj. meras B. Markauskas ir Kretingalės seniūnijos seniūno pavaduotoja.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Marijampolės būrio informacija

Plaukimas Vilnele

 Š. m. rugpjūčio 21 d. Vilniaus būrio nariai organizavo praplaukimą baidarėmis Vilnelės upe Lavoriškių apylynkėse. Rytas kiek buvo žvarbokas ir niūrus, tačiau įsidienojus visų nuotaika buvo puiki. Nors ir plaukėme pasienio ruože prie Baltarusijos sienos, bet grynai pasienietiškų įvykių (nei kontrabandistų, nei nelegalų) nebuvo. Vilnia – sraunioji sostinės upė, davusi pavadinimą ir pačiam miestui. Daugeliui magėjo paplaukioti šia nuostabaus grožio upe. Bet, pasirodo, ne daugelis vilniečių yra išbandę šią pramogą.

 Taigi, privačia Pasieniečių klubo nario Albino Žymančiaus ir Vilniaus būrio atstovo klubo valdyboje Kazimiero Lunecko iniciatyva, būrelis kolegų su šeimomis patraukė į Lavoriškes, kur p. Albinas visus nulydėjo link Vilnelės pakrantės ir maloniai patikėjo savo naujas baidares išbandyti pirmąjam plaukimui.

 Nelengvai pasidavė kai kuriems mažiau patyrusimes plaukikams medžių išvartomis pritvenkta upelė. Bet bendromis pastangomis ir, deja, ne be traumų, atstumas buvo įveiktas sėkmingai.

 Keliauninkų jėgoms atgauti pabaigoje laukė garuojantis kubilas. Prieš ir po plaukimo šeimininkas plaukikus pavaišino arbata, skania šiupinine ir dešrelėmis.

 Klubo pirmininkas Valentinas Novikovas visų vardu padėkojo Albinui už puikiai organizuotą pramogą.

 

Vilniaus būrio informacija

Nuotraukos V. Novikovo

Sugrįžę padėti...

Lavoriškių pasienio užkardoje talkina 6 buvę VSAT pareigūnai, tarp jų ir pasieniečių klubo nariai 

Užplūdus neteisėtiems migrantams iš kaimyninės šalies, Lietuvoje paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, Liepos 20-ąją Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas kreipėsi į buvusius pareigūnus, tarnavusius VSAT dėl papildomų pajėgų kontroliuojant situaciją, pagalbos ir patirties sklaidos dabartiniams pasieniečiams poreikio.

Šiandien, esami ir buvę pasieniečiai susitelkė, surėmė pečius. Nepraėjus nė mėnesiui nuo viešo pasieniečių vado kreipimosi, valstybės sieną su Baltarusija saugančioje VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardoje sėkmingai tarnauja savo šaliai, prisideda prie jos saugumo 6 buvę pareigūnai.

Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnų gretas papildęs būrys padės vykdyti apsaugos, logistikos bei transportavimo funkcijas. Darbuotojai motyvuoti, pasiryžę suteikti visokeriopą pagalbą. Jų įgyta ankstesnė darbo patirtis ir dabartinė motyvacija padėti ekstremaliosios situacijos metu – verta pagarbos.

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Greitai gimtadienį švęs:
Saulius STRIPEIKA
Gediminas ZAUTRA
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

PAVERGTŲJŲ SUKILIMAS Filmas apie Lietuvos žmonių tautinę išsivadavimo kovą su sovietų okupacija.

Žiūrėti čia

Prevencijos skyriaus parengtas filmukas apie birželio 29 d. Vilniuje minėtus Pasieniečių dieną ir VSAT 100-metį.

Žiūrėti čia

VSAT leidinys “Valstybės sienos apsaugos tarnybai - 100”

Žiūrėti čia

Istorinis filmas, skirtas valstybės sienos apsaugos 100-mečiui

Žiūrėti čia

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.09 sekundes
3,068,317 unikalūs lankytojai