Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Pėsčiųjų žygis "Pasieniečių keliais" 2014

2014-06-15
Medininkai

(Pasieniečių klubo sekretorė Loreta Dumbauskienė)

Pasieniečių mokyklos, esančios Medininkų kaime Vilniaus rajone bazėje, šeštadienį buvo surengtas jau tradiciniu tapęs pėsčiųjų žygis, skirtas pirmosios sovietų okupacijos aukos - pasieniečio Aleksandro Barausko atminimui. Jame aktyviai alyvavo ir būrys Pasieniečių klubo narių.

Žygio tikslas – atminti ir pagerbti Laisvės gynimo ir didžiąsias netektis, pirmosios 1940-ųjų metų sovietinės invazijos į Lietuvą aukos, sargyboje žuvusio pasienio policijos Alytaus baro Ūtos pasienio sargybos viršininko A. Barausko 74-ąsias metines ir kitų, sąžiningai atlikusių savo pareigas ir tam paaukojusius savo brangiausią turtą - gyvybę, atminimą.

Į žygį susirinko didžiulis būrys šį sportą propaguojančių žygeivių. Dalyvavo nemažai komandų iš visuomeninių organizacijų, kariuomenės dalinių. Daugelis komandų - su savo vėliavomis. Pasieniečių klubo vėliavą nešė valdybos pirmininko pavaduotojas Artūtas Čeida. Žygiavo Klaipėdos, Vilniaus, Medininkų, Ignalinos, Visagino, Marijampolės būrių klubiečiai. Kai kurie pasirinko lengvesnę 14 km trasą, kiti - ilgesnes - 21 ir 35 km distancijas.

Pakeliui keliautojai galėjo pasigrožėti puikiomis Medininkų kaimo apylinkėmis, vietinių gyventojų sodybomis, dalis maršruto ėjo išilgai valstybės sienos su Baltarusija, žygeiviai matė išorinės Europos Sąjungos įrangą. Nemažą etapą įveikusius žygeivius svetingai sutiko Medininkų pilyje įsikūrusio muziejaus darbuotojai. Svečiai galėjo pasižvalgyti po įdomias ekspozicijas pilies donžone, pažiūrėti parodą administraciniame muziejaus pastate. Pilies kieme Pasieniečių mokyklos darbuotojai vaišino garuojančia pasienietiška koše.

Visi klubiečiai savo iššūkius įveikė, gavo žygio dalyvio diplomus ir pasidžiaugę pabendravimo galimybe, išsiskirstė.

Daugiau nuotraukų iš renginio - čia

Pasieniečių klubo nariai pagerbė A. Barausko atminimą

2014-06-13
Dubičiai, Ūta

(Pasieniečių klubo sekretorė Loreta Dumbauskienė)

Birželio 13 d., penktadenį, grupė Pasieniečių klubo (klubas) narių dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės organizuotame 1940 m. žuvusio pasieniečio Aleksandro Barausko 74-ųjų žūties metinių paminėjime.

Jame dalyvavo A. Barausko dukra, klubo garbės narė Ona Marija Brasiūnienė, Seimo narys Algis Kašėta, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, Varėnos savivaldybės atstovai, VSAT vadovai, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos kariuomenės Savanoriškųjų pajėgų ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai bei visų rinktinių ir užkardų vadų pavaduotojai, Varėnos rinktinės pasieniečiai, Ūtos kaimo gyventojai.

Alytaus baro VI rajono Ūtos sargybos viršininkas vyr. policininkas A. Barauskas buvo nužudytas 1940 m. birželio 15 d. naktį, sovietų armijos karių būriui neteisėtai kirtus Baltarusijos ir Lietuvos Respublikos valstybės sieną ir užpuolus mūsų šalies pasienio policijos sargybos būstinę. Šv. Mišios už žuvusį pasienietį buvo laikomos Varėnos rajono Dubičių kaime esančioje Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje.

Vėliau visi renginio dalyviai nuvyko į Varėnos rajono Ūtos kaimą, kur prie atminimo ženklo žuvusiam pasieniečiui buvo surengta iškilminga ceremonija. Pirmiausia, susirinkusieji plojimais sutiko šiai datai skirtų tradicinių bėgimo varžybų dalyvių finišą. Šis, jau tradiciniu tapęs estafetinis bėgimas, prasideda prie sienos su Baltarusija ir tęsiasi 12,5 km. Greičiausiai šį atstumą įveikė VSAT Vilniaus rinktinės pasieniečių penketukas.

Minėjimo metu susirinkusiems kalbėjo Seimo narys A. Kašėta, vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas ir VSAT vadas V. Butinas. Buvo apdovanoti tarnyboje pasižymėję VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai.

Deja, netikėtai iš dangaus prapliupusi liūtis su kruša šiek tiek sutrumpino renginį ir pasienietiška koše teko vaišintis po skėčiais nuo lietaus, ten buvo įteiktas ir VSAT atminimo medalis "Aleksandras Barauskas 1899-1940" nuolatiniam šių renginių vedėjui žurnalistui ir skaitovui Juozui Šalkauskui.

Daugiau A. Žilėno nuotraukų iš renginio - čia

 

Tarnybinių šunų meistriškumo XVI Čempionatas
Norintiems siūlome susipažinti su Tarnybinių šunų meistriškumo XVI Čempionatu vykusiu š.m. gegužės 27-29 dienomis Pagėgiuose.

Tarnybinių šunų meistriškumo XVI Čempionato pristatymas

II ,,Mindaugiečio" Paramos žygis
Karių krepšinio klubas ,,Mindaugietis" pradeda registraciją į II ,,Mindaugiečio" Paramos žygį, Panevėžys - Lietuvos kultūros sostinė 2014. Maloniai kviečiame registruotis ir dalyvauti. Detali informacija apie žygį internetinėje svetainėje www.mindaugietis.lt

Viešpatie, padėk mums - Tėvynės laisvę ir garbę ginam!

Visiems besidomintiems vaikų vasaros poilsio stovyklomis
Teikiame tris nuorodas ir tikimės, kad kas nors Jūsų atžaloms tiks:

1) VO „Pavis“ vėl kviečia visus norinčius į sukarintą vaikų ir jaunimo stovyklą – žygį, kuris vyks 2014 liepos 8 – 14 d. Jonavos rajone, kaimo turizmo sodyboje. Vaikų laukia pažintis su kariško gyvenimo elementais (disciplina, rikiuote, taktika, išgyvenimu lauko (ir ne tik) sąlygomis, susipažinimu su ginklais ir kariška ekipuote), dalyvavimu dieniniame ir naktiniame žygiuose, orientavimusi gamtoje, kariškais žaidimais (dažasvydis, „vėliava“, „žvalgo takas“, „snaiperis“) ir daug įvairių netikėtumų bei pramogų. Kaip ir kiekvienais metais, planuojamas gausus būrys svečių, tarp kurių teisėsaugos ir karinių struktūrų atstovai, supažindinsiantys su savo tarnybos specifika, naudojama ekipuote.

Stovyklos kaina: 700 lt (įskaičiuotas maitinimas kaimo turizmo sodyboje gaminamu maistu, tris kartus per dieną, atvežimas į stovyklą iš Vilniaus ir parvežimas atgal, vaiko draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, visos pramogos).
Data: 2014 m. liepos 8 – 14 d.

Susidomėjusius prašome kreiptis: stovykla.pavis@gmail.com; Tel. Saulius +370 616 08421 ; Simas +370 686 30506

2) www.lokiostovykla.lt , o facebook puslapio www.facebook.com/lokioburys

3) www.zaliasvelnias.lt (savaitgalinių stovyklų datos pasirodys artimiausiu laikotarpiu).

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Rytoj gimtadienį švęs:
Stasys AVERKA
Greitai gimtadienį švęs:
Vilija LEKAVIČIŪTĖ
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Prevencijos skyriaus parengtas filmukas apie birželio 29 d. Vilniuje minėtus Pasieniečių dieną ir VSAT 100-metį.

Žiūrėti čia

VSAT leidinys “Valstybės sienos apsaugos tarnybai - 100”

Žiūrėti čia

Istorinis filmas, skirtas valstybės sienos apsaugos 100-mečiui

Žiūrėti čia

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.04 sekundes
2,303,066 unikalūs lankytojai