Navigacija
Bendraujame
Remėjai
Lietuvos geležinkeliai

UAB “Apastras”

UAB \“Grafija\”

UAB \“GELSAUGA\”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukime Lietuvai“ - A. Balaišiui

Sekmadienį, kovo 30 d., Panevėžio J. Miltinio dramos teatre įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai “Tarnaukime Lietuvai”. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad šiemet Pasieniečių klubo teikimu šis medalis nominacijoje „Už visuomeniškai aktualią publicistiką“ įteiktas ir klubo garbės nariui, etikos komisijos pirmininko pavaduotojui, karo istorikui dimisijos pulkininkui leitenantui Algiui Balaišiui.

 

 

A. Balaišio nuopelnai valstybės sienos apsaugos istorijos tyrinėjimų ir jos publikavimo srityje yra nenuginčijami. Neturėdamas specialaus istoriko išsilavinimo, labai anksti pradėjo domėtis karybos istorija, o darbo pobūdžiui pasisukus šauktinių karių bei būsimųjų karininkų švietimo ir auklėjimo pusėn – pasinėrė ir į gilesnius istorijos tyrinėjimus. Savo iniciatyva pradėjo lankytis Lietuvos archyvuose, surado ir iškėlė viešumon nemažai laiko dulkėmis užklotų ne tik pasienio apsaugos, bet ir visai Lietuvai svarbių istorinių asmenybių ir įvykių, tokių kaip pirmosios sovietinės okupacijos aukos Aleksandro Barausko arba pasieniečio, 1941 m. birželio sukilimo dalyvio, žuvusio nuo sovietinių smogikų rankos Mykolo Repšio.

Ypač naudingas jo darbas buvo besikuriančiam Pasieniečių muziejui, kurio faktiniu įkūrėju tapo pats A. Balaišis. Vaisinga pretendento veikla istorinių tyrinėjimų srityje išsiliejo į daugelio straipsnių publikacijas įvairiuose leidiniuose bei dviem autoriniais leidiniais „Lietuvos valstybės sienos apsauga 1918–1940 m. Žmonės ir įvykiai“ (2006 m.) ir „Lietuvos valstybės sienos apsaugos karininkai 1918–1940 m.“ (2007 m.). Jis yra ir dviejų kolektyvinių monografijų bendraautoris: 2003 m. kartu su Česlovu Mančinsku ir Ingrida Reikaite išleista „Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnybos istorija (1918–2000)“, bei 2010 m. kartu su Antanu Dubikaičiu, Giedriumi Mišučiu, Gintautu Surgailiu ir Vytautu Voveriu išleista „Lietuvos valstybės sienos apsaugos istorija“. Šiuos leidinius, įvertinusi A. Balaišio nuveiktus darbus, išleido Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie vidaus reikalų ministerijos (VSAT). Dar didelę dalį nepublikuotos istorinės medžiagos apie 1918–1940 m. pasieniečių tarnybą, A. Balaišis yra perdavęs Pasieniečių muziejaus archyvui.

Įkūrus Pasieniečių muziejų, A. Balaišis tapo neetatiniu jo konsultantu, jo žiniomis naudojosi ir kitų muziejų darbuotojai, kolekcininkai. Sėkmingai muziejaus veiklai palaikyti kartu su dar keliais entuziastais, A. Balaišis tapo ir Pasieniečių klubo įkūrimo iniciatoriumi. Buvo išrinktas klubo pirmininku. Juo išbuvo pustrečios kadencijos ir šias pareigas paliko savo iniciatyva jau pablogėjus sveikatai.

 

 

Dėl pablogėjusios sveikatos būklės medalį Panevėžyje atsiėmė jo dukra meno istorikė Lina Balaišytė.

Daugiau nuotraukų čia

Klubo Prezidento kreipimasis
Kviečiame susipažinti su Pasieniečių klubo Prezidento 2014-03-20 raštu - KREIPIMASIS DĖL PASIENIEČIŲ KLUBO PARAMOS

Paramos skyrimo deklaracijos užpildymo pavyzdį rasite čia: Paramos skyrimo deklaracijos užpildymo pavyzdys

Dėkojame neabejingiems ir norintiems prisidėti prie Pasieniečių klubo veiklos.

Specialus pasiūlymas
Kaip jau susiformavusi tradicija prieš vasaros sezoną vairuotojams specialus pasiūlymas.

Pasiūlymą pamatysite paspaudę šią nuorodą


KREIPIMASIS DĖL VSAT PAREIGŪNŲ SAUGUMO
Kviečiu susipažinti su Lietuvos pasienio profesinės sąjungos išplatinta informacija:

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Marijampolės būryje
2014-02-16 Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pasieniečių klubo (PK) Marijampolės būrio nariai paminėjo Kudirkos Naumiestyje, prie paminklo Lietuvos himno autoriui Vincui Kudirkai. Klubo nariai pagerbė kovojusių už šalies nepriklausomybę atminimą, padėjo gėlių ir nusifotografavo prisiminimui.Vėliau klubo nario Antano Varankovo pakviesti su šeimos nariais rinkosi į poilsiavietę pabendravimui. Marijampolės būrio vadas Edmundas Pranckevičius įteikė pasieniečių klubo nario pažymėjimą Rimantui Kundreckui, atminimo ženklą Rolandui Juzikiui. Renginio metu atsirado norinčių užpildyti prašymus dėl įstojimo į pasieniečių klubą. Minėjime dalyvavo 23 PK Marijampolės klubo nariai.

Marijampolėje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo metu Marijampolės kultūros centre miesto meras Vidmantas Brazys įteikė padėkos raštus PK nariams Eugenijui Botyriui ir Audriui Brazauskui už aktyvią ir nuoširdžią veiklą.


Daugiau R.Eidukevičiaus nuotraukų čiaKlubo narys Romas Eidukevičius
romas.eidukevicius @gmail.com
Tel. 869881938

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Aivaras RUDZINSKAS
Ričardas DIKAS

Rytoj gimtadienį švęs:
Marytė GEČIAUSKIENĖ

Greitai gimtadienį švęs:
Aldona SOKOLENKO
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
VIDEO

Pavojingas pasieniečių darbas – BTV ekranuose nuo spalio 5 d. Visas laidas galite peržiūrėti adresu:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/pasienio-sargyba/list

Lietuvos karių dienos minėjime pademonstruotas DW filmuota medžiaga apie Ukrainos-Rusijos pasienį (Eng)

Žiūrėti čia

Originali Lietuvos geležinkelių dovana Lietuvos 100-mečio proga
PARODOS
Užkrauta per 0.04 sekundes
2,245,697 unikalūs lankytojai