Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Liepos 6-toji Marijampolės būryje...

Liepos 6-toji – buvo paminėta ne tik giedant Tautišką giesmę Punske, bet ir apsilankant šalia Punsko įsikūrusiame Jotvingių kieme.

Liepos 6-tąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną, aktyviausi Marijampolės būrio nariai paminėjo prisidėdami prie pasaulio lietuvių iniciatyvos tuo pačiu metu visame pasaulyje giedoti Lietuvos valstybės himną „Tautišką giesmę“.


Ši diena buvo kupina draugiškų diskusijų ir susitikimų. Pirmąją dienos pusę praleidome gražioje miškų apsuptyje įkurtame muziejuje po atviru dangumi – Jotvingių kieme. Čia Jotvingių kiemo įkūrėjas Petras Lukoševičius perteikė istorinius faktus. Būrio vadas Edmundas Pranckevičius prisiminimui įteikė knygą „Pasieniečių klubui 20“ ir suvenyrą - puodelį.


Kelionę tęsėme Šilainėje, o vakare Punsko Kovo 11-tosios licėjaus kieme susirinkusių širdys ir balsai vienu ritmu giedojome Tautinę giesmę.

Daugiau fotografijų išrenginio čia

Marijampolės būrio informacija

Liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena

 Šiemet Klaipėdos būrio nariai šią svarbią Lietuvai dieną paminėjo kitaip. Būrio nario Antano Petruškevičiaus pasiūlymas Tautišką giesmę sugiedoti nedideliame Klaipėdos rajono Dovilų miestelyje buvo entuziastingai priimtas. Tuo labiau, kad Doviluose gyvena ir kitas būrio narys Rolandas. Galiausiai greito susiskambinimo būdu į Dovilus atvyko visi Klaipėdos būrio vadovai – Būrio vadas Vytautas, du pavaduotojai – Gediminas ir Rolandas ir aktyvusis narys Antanas.

Tądien vyko daug renginių, koncertų, bet svarbiausia - Tautiška giesmė… Sugiedoti giesmę kartu teletilto pagalba prisijungė ir būrio narė Daiva šiuo metu viešinti tolimojoje Liublianoje…

Tad, su mūsų Valstybės diena, su Tautiškos giesmės diena. Su Mindaugo karūnavimo diena!

Klaipėdos būrys

... nuo minties iki realaus ir apčiuopiamo...Birželio pabaigoje minima Pasieniečio diena...Ši diena svarbi visiems buvusiems ir esamiems pasieniečiams, nors sakoma, kad buvusių pasieniečių nėra. Mes vis dar esame pasieniečiai...


Pagaliau pasieniečių klubo Klaipėdos būrio daug anonsuota talka įvyko. Liepos 1 d. klaipėdiečių tęstiniame projekte Memel Nord ir pasieniečiai atsirado dar vienas eksponatas, kurio nereikia specialiai rodyti. Jis matomas vos tik atvykstama prie bunkerio.


Naujasis eksponatas atspindi tai, dėl ko ir egzistuoja institucija kurios pavadinime yra žodžiai - valstybės siena.


Taip, tai ta pati tikra ir apčiuopiama valstybės siena, kurios daugelis nėra net matęs. Tiesa tai tik mažas, vos 5 metrų ruoželis "išpjautas" iš šiuolaikinės valstybės sienos su Baltarusija. Ir dar tiesa ta, kad tai nėra visu šimtu procentų autentiškas sienos fragmentas, nes ekspozicija randasi Pajūrio regioniniame parke ir dėl vietos stokos teko pakoreguoti atstumus tarp valstybės sienos ženklų.


Kitas eksponatas tai tikrai autentiškas - tai plūduras, kuris žymėjo valstybės sienos apsaugos zoną Kuršių mariose. Ir tai jau atitarnavęs ne vieną sezoną plūduras, kuris būtų patekęs į metalo laužą ir atgimęs kokio automobilio detale... Savo vietą mariose nuo 2023 m. užleido naujesnei ir tobulesnei plūdurų kartai, kurie kada nors tikėtina atsiras ekspozicijoje šalia savo pirmtako...


Darbai prie lauko ekspozicijos vyko nuo pat ankstyvo ryto. Norėjome pergabenti eksponatus prie bunkerio kuo anksčiau kol poilsiautojai neužplūdo paplūdimių ir neužstatė automobiliais privažiavimo kelių. Iš dalies ankstyvas metas ir ne itin vasariškas oras mums padėjo.

Logistika labai svarbi. Ir labai džiaugėmės, kad ir privažiuoti ir atvežti eksponatus pavyko netrukdomai. O susirūpinimo buvo didelio, nes rėmėjų suteikta technika ne iš mažųjų, o ir automobilis su priekaba irgi reikalauja vietos kelio vingiuose.


Su technika kaip visada parėmė UAB Hortivita, be jų keltuvo per dieną darbo būtume nepadarę. Kiti rėmėjai - gyvąja jėga kaip visada parėmė Marijampolės būrys su vadu Edmundu Pranckevičiumi priešaky. Be jų darbščių rankų darbo būtume nepadarę ir per sąvaitę.


Pati lauko ekspozicija dar nebaigta. Trūksta kai kurių tvirtinimo elementų, trūksta pačios išvaizdos elementų lyginant su tai kaip yra įrengta tikroje sienoje, tai padarysime kitų susibėgimų metu. Taip pat dar reikalingi informaciniai stendai kur bus visa informacija kaip įrengta valstybės siena natūralioje vietovėje su visais teisingais išmatavimais, bet visa tai atsiremia į finansinius reikalus.

Galinčius ir norinčius paremti klaipėdiečių projektą Memel Nord ir pasieniečiai galite padaryti per Pasieniečių klubą su tiksline nuoroda - klaipėdiečių projektui.


Darbų įkarštyje paimtos poilsio minutės metu įteikta VSAT vado padėka Klaipėdos būrio nariui Kęstučiui Rudžiui.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Būrio vado padėka talkininkams


Klaipėdos būrio informacija

TARNYBOS VADO PADĖKA PASIENIEČIŲ DIENOS PROGA

Š. m. birželio 28 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos štabe įvyko Pasieniečių dienos minėjimas, kurio metu buvo apdovanoti Vilniaus būrio nariai Marytė Gečiauskienė ir Vytautas Kindurys.

VSAT vadas Pasieniečių dienos proga taip pat padėkojo Vilniaus būrio nariui Antanui Turčinui (bus įteikta vėliau), Klaipėdos būrio nariui Kęstučiui Rudžiui (bus įteikta per talką Memel Nord bunkeryje), Varėnos būrio nariui Kęstučiui Maksimavičiui (bus įteikta Varėnos pasienio rinktinėje liepos 5 d.)

 

Savo ruožtu A. Čeida įteikė klubo 2-o laipsnio atminimo ženklą ,,Buvome, esame, būsime“ Remigijui Švelniai, tarnybos Turto valdymo valdybos skyriaus vedėjui ir klubo padėką Andriui Jarackui, tarnybos komunikacijos skyrioaus patarėjui.

 

Pasieniečių klubo informacija

 

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Rytoj gimtadienį švęs:
Žydrūnas NESTECKIS
Jonas ŽUKAS
Greitai gimtadienį švęs:
Gražvydas PALIULIS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.15 sekundes
3,470,798 unikalūs lankytojai