Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

KVIETIMAS

TRADICIJA

 

Daiva Benetytė. Klaipėdos būrys

Tradicija (su nežymiais lyriniais nukrypimais)
Vakar, tradiciškai vasarą palydėjome pajūryje, vakare uždegdami laužą. Dėkui tam, kuris 2018 metais atgaivino šią tradiciją - „Senovinė ugnies naktis", kai uždegami simboliniai Baltijos jūros pakrantės šalių laužai, kurie simbolizuoja draugystę, vienybę ir Baltijos jūros šalių bendrą istoriją, kultūrinį paveldą. Nuo tada taip ir išlydžiu vasaras - su laužu. Esu jau rašiusi, jog pirmasis mūsų laužas buvo Lietuvos - Latvijos pasienyje. Tais metais laužų buvo daugiausia. Poilsiautojai susirinko prie mūsų laužo, vakarojome. O jau sutemus pasimatė daug didelių ir mažų laužų ir laužiukų palei abiejų valstybių Baltijos pakrantę. Buvo labai jauku. Vienais metais buvo labai karštas savaitgalis ir po fiziškai sunkios talkos, atkasant mūsų bunkerį, vyrams vakare reikėjo sunkius rąstus nusinešti iki mums skirtos laužo vietos. Iki šiol jie tai prisimena 🙂. Po kovido metų, pamenu, laukėme kol laužas pats sudegs iki galo - neskubėjome skirstytis, nes buvome išsiilgę gamtos, laisvės, bendravimo. Su metais laužų mažėjo. Pernai net policijos sulaukėme - kažkoks poilsiautojas, pamanęs, jog savavališkai kaitrios vasaros vakarą, sumąstėme dar ir prie laužo pasišildyti 🙂...
O šiaip, viskas tą dieną tradiciškai vyksta pagal planą:
✔️ atvažiuoja ištikimiausieji laužo "fanai" iš kito Lietuvos kampelio🤗;
✔️ dieną lengviau ar sunkiau talkavojame prie bunkerio ar bunkeryje🤗;
✔️ ilgiau ar trumpiau maudomės jūroje🤗;
✔️ Rolandukas vakarienei verda savo firminę grybienę (šiemet, nenorėdamas, kad mes pamatytume, į savo sriubos lėkštę mikliai čiurkštelėjo keTčupo. KeTčupo! Pamatėme, Rolandukas santūriai sako, jog jam taip dar skaniau. Bandome. Tikrai!!!), skanumėlis - gardumėlis🤗;
✔️ dvidešimt pirmą valandą kuriame laužą (kartais pavyksta greit, o kartais būna vargelio)🤗;
✔️ džiaugiamės, bendraujame su susidomėjusiais poilsiautojais, smagu, jog jie kartu vakaroja su mumis🤗;
✔️ uodai! Tradiciškai puolė, puola ir puls! 🙈.
Viliuosi, jog ši tradicija gyvuos! 💙 Iki kitos vasaros palydėtuvių, bendraminčiai!
👌🙂👌🙂

Rolandas Smilingis. Klaipėdos būrys

Daug straipsniukų esu prirašęs, bet prisipažinsiu - esu tinginys ir kai apie renginį jau kas nors parašė stengiuosi atsiklausęs savininko straipsniuką pavogti... Bet nuo savęs irgi norisi ką nors pridėti.
Kaip Daiva rašė - paskutinį vasaros šeštadienį Klaipėdos būrys palaiko tradicinį renginį -  „Senovinė ugnies naktis". Tai jau 5 metų tradicija ir plačiau neapsistosiu. Taip pat Būrio tradicija tą dieną susirinkti į bunkerį ir ką nors nuveikti. Daug darbų neplanavome, taip tik trupučiuką apsikuopti, pabendrauti su mūsų tradiciniais svečiais iš Marijampolės būrio.  Jau nepameluosiu tradiciškai sudalyvauti renginyje atvyksta ir Pasieniečių klubo prezidentas Valentinas Novikovas.
Laukėme dar vieno svečio - Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų diorekcijos vadovo (bijau suklysti dėl pareigų pavadinimo), bet tą dieną "Senovinės ugnies naktis" ne tik pas mus, o ir visam Lietuvos pajūryje ir net žinomos 4 vietos kur bus degami simboliniai laužai. Svečias neatvyko...
Diena prabėgo nepastebimai, sulaukėme nemažai mūsų įkurtos ekspozicijos lankytojų. Projekto "Memel Nord ir pasieniečiai" sumanytojas, kuratorius ir gidas Gediminas vesdamas ekspursijas jau klausinėjo lankytojų - "... ar tą minėjau, o apie tą jau sakiau?...". Susidomėjimas mūsų nuveiktu darbu yra. 
Malonus vakaras buvo bendravimui. Ir pajuokavimų ir rimtų temų paliesta. Ir Valentinas taikliai  žodžiais užsiminė, kad ir mūsų vykdomas projektas ir graži tradicija su laužu pritraukia žmones bendravimui. Užsukę atsitiktiniai lankytojai pasirodo esą kone iš visos Lietuvos kampelių. Visiems praeinantiems didelį susidomėjimą sukelia paskutinis mūsų vykdomo projekto akcentas - Valstybinės sienos fragmentas pajūryje. Suprantama kyla klausimų kas čia, kaip čia, kolėl čia ... Šį kartą mums pasisekė, kad su mumis Klubo prezidentas Valentinas, kuris į daugelį lankytojų užduotų klausimų atsakė taip, kad ir mes projekto sumanytojai klausėmės ausis "pakabinę". Savo laiku užimtos pareigos Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ir tiesioginis dalyvavimas vykdant valstybės sienos demarkavimo procesus visus atsakymus padarė labai informatyviais ir įdomiais.
Tradicija jau tapo ir vakarienei verdama voveraičių sriuba. Čia aš neišsiplėsiu, lai vertina valgytojai... Bet pokyčių virtuvėje irgi buvo. Nors tą vakara virtuvėje ėjau šefo-virėjo pareigas, bet porisiekiu Klubo prezidentui skusti bulvies neliepiau ! Malonu vadovauti kai nereikia vadovauti, o visi savo noru prisideda prie bendro tikslo.
Mes pasiryžę tęsti tradicijas, todėl sakome iki kito susitikimo.
Nuotraukos: Daivos Benetytės, Aušros  Saponkienės, Valdo Saponkos, Vytauto Zakso
Daugiau fotografijų iš renginio čia
PASIENIEČIŲ KLUBO PREZIDENTAS IR KLAIPĖDOS BŪRIO NARIAI SVEČIUOSE PAS KLAIPĖDOS RAJONO MERĄ

2023 m. rugpjūčio 25 d. įvyko Pasieniečių klubo prezidento Valentino Novikovo, Klaipėdos būrio narių susitikimas su Klaipėdos rajono savivaldybės meru Broniumi Markausku. Klubo prezidentas įteikė merui padėkos raštą ir atminimo ženklą už paramą Pasieniečių klubo vykdomam projektui „Memel Nord“ pasieniečių ekspozicijai įrengti.


Meras pakvietė pokalbiui. Klubo prezidentas plačiau papasakojo apie klubo įkūrimą, veiklą, vykdomus projektus. Kadangi meras yra dalyvavęs „Memel Nord“ pasieniečių ekspozicijos įrengimo darbų talkoje, tai pasidomėjo, kokioje įrengimo stadijoje šiuo metu yra ekspozicija. Projekto kuratorius Gediminas Povilaitis trumpai papasakojo, kiek esame padarę nuo mero apsilankymo, su kokiomis problemomis susiduriame. Meras domėjosi ne tik klubo veikla, bet ir šių dienų VSAT situacija. Po jaukaus pokalbio, atsisveikinę su meru, išskubėjome ruoštis rytojaus talkai „Memel Nord“ bunkeryje, bei vakare laužo kūrimui.

Tad, kas dar neturite planų rytojui, maloniai kviečiame atvykti į talką, o vakare jaukiai pavakaroti prie „Senovinės ugnies nakties“ laužo.

Klaipėdos būrio informacija

Senovinė ugnies naktis...

„Senovinė ugnies naktis“ 

Š.m. rugpjūčio 26 d. tradicinis renginys - „Senovinė ugnies naktis“ uždegami simboliniai Baltijos jūros pakrantės šalių laužai , kurie simbolizuoja draugystę, vienybę ir Baltijos jūros šalių bendrą istoriją, kultūrinį paveldą. Uždegami simboliniai laužai primena ir apie Baltijos jūros reikšmę, jos išsaugojimą ateities kartoms. 

Pasieniečių klubo Klaipėdos būrys laikydamasis tradicijos kviečia visus norinčius minėtą dieną prisidėti prie nedidelės talkos bunkeryje. Taip pat tarp 10.00 – 18.00 val. galėsite aplankyti pasieniečių surinktą ekspoziciją apie Lietuvos pasienio kūrimąsi, jo istorinę raidą ir aktualijas, o 21.00 val. kartu užkurti simbolinį laužą.

Renginys vyks adresu: Pasakos g 2, Kukuliškiai

Kilus klausimų - susisiekti su renginio kuratoriumi.  

Daugiau informacijos:
Klaipėdos būrio vadas Vytautas Zaksas tel. +370 672 09117,
renginio kuratorius Gediminas Povilaitis tel. +370 652 32366.
Minime Medininkų aukų atminimą

Liepos 31-osios rytą paminėtos 32-osios Medininkų pasienio kontrolės poste nužudytų pareigūnų metinės.

1991 metais, auštant karštam liepos 31 d. rytui, Lietuvos žmones šokiravo žinia apie įvykdytas žiaurias žudynes prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija, kurių metu buvo sušaudyti čia savo poste budėję keturi Lietuvos Muitinės ir keturi Lietuvos Policijos pareigūnai.

Sužvėrėję sovietiniai specialios paskirties būrio OMON‘o budeliai ne kartą puldinėjo, degino, sprogdino pasienio kontrolės postus bei terorizavo ir žalojo pasienio pareigūnus, o tą liepą Medininkuose buvo nužudyti policijos pareigūnai: Mindaugas Balavakas, Juozas Janonis, Algimantas Juozakas, Algirdas Kazlauskas; muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, Ričardas Rabavičius (sunkiai sužeistas mirė ligoninėje), Tomas Šernas, kuriam po sunkių sužeidimų pavyko išgyventi.

Tekstas Loretos Dumbauskienės, nuotraukos V. Novikovo, K. Lunecko

Dabar kasmet šią dieną prisimename ir pagerbiame šių atsidavusių Lietuvos gynėjų atminimą. Renginiai prasidėjo Šv. Mišiomis Vilniaus arkikatedros Šv. Kazimiero koplyčioje. Minėjime pareigūnų žuvimo vietoje prie Medininkų memorialo dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana, pimasis atkurtos Lietuvos vadovas Vytautas Landzbergis, vienintelis tragedijos liudininkas Tomas Šernas, gausus būrys diplomatinio korpuso atstovų, Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Kariuomenės vadovai, žuvusiųjų artimieji, daugelis kitų valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojai bei Vilniaus ir Vilniaus rajono gyventojai.

Pasieniečių klubui atstovavo prezidentas Valentinas Novikovas, valdybos narys Kazimieras Luneckas, kiti klubo nariai.

Po minėjimo Medininkuose renginio dalyviai vyko į Antakalnio kapines padėti gėlių ant žuvusių pareigūnų, taip pat ir 1991 m. nužudyto pasieniečio Gintaro Žagunio, kapų.

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Rytoj gimtadienį švęs:
Žydrūnas NESTECKIS
Jonas ŽUKAS
Greitai gimtadienį švęs:
Gražvydas PALIULIS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.17 sekundes
3,470,643 unikalūs lankytojai