Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

PASIENIEČIŲ KLUBO ATSTOVAI PAGERBĖ PRIEŠ 91 METUS NUŽUDYTO PASIENIEČIO J. KYBARTO ATMINIMA

 
Antradienį Vievio kapinėse ir Elektrėnų savivaldybės Baltamiškio kaime buvo pagerbtas prieš 91 metus prie demarkacinės linijos tarnybos metu nužudyto pasieniečio Jurgio Kybarto atminimas.

Pasienio policijos Trakų baro 5-ojo rajono 4-osios sargybos sargybinį Jurgį Kybartą lenkų pasieniečiai nukovė 1931 m. spalio 4 d. prie administracinės linijos ties Bražuolės upeliu, kur dabar yra Elektrėnų savivaldybės Baltamiškio kaimas.

Antradienį Vievio kapinėse, kur yra J. Kybarto kapas, vyko jo žūties 91-ųjų metinių minėjimas, kuriame dalyvavo ir Pasieniečių klubo atstovai - Valdybos pirmininkas Valentinas Novikovas ir Antanas Žilėnas. Prieš septynerius metus čia Elektrėnų savivaldybės pastangomis buvo pastatytas naujas paminklas.
Vėliau gėlių padėta ir J. Kybarto žūties vietoje, kur yra pastatytas paminklas.

Tekstas ir nuotraukos - VSAT Komunikacijos sk.

Su Policijos (Angelų sargų) diena!

XIII-ame Pasieniečių klubo narių sąskrydyje lankytos Ignalinos regiono vietovės

2022 m. rugsėjo 10-11 d. gausus būrys Pasieniečių klubo narių susibūrė jau į XIII-ąjį sąskrydį, kuris šiemet vyko Ignalinos regione. Turiningo savaitgalio metu klubiečiai domėjosi šio krašto istorija, palankė įvairius gamtos paminklus, bei edukacines erdves.

Septynios dešimtys klubo narių pažintį su šiuo regionu pradėjo aplankydami Kačėniškės piliakalnį, vėliau lankėsi Paliesiaus dvare, kuriame vyksta įvairios muzikinės programos bei yra plėtojamas sveikatos turizmas. Sąskrydžio dalyviai apžiūrėjo dvarą bei jo teritoriją, susipažino su raidos istorija ir ateities vizijomis.  Paskutinė edukacinės veiklos stotelė – Linkmenys. Čia svečiai susitiko su Linkmenų seniūnu Jonu Alekna, metraštininku Eugenijumi Ostašenkovu, klubo nariu Antanu Žilėnu. Pastarieji pristatė Linkmenų istoriją ir būdingiausius istorijos raidos bruožus atsispindėjusius ir tarpukario Lietuvos pasienio policijos raidoje.

Vakarinė sąskrydžio dalis vyko  vienoje iš Ignalinos krašto poilsiaviečių. Čia naujiems klubo nariams buvo įteikti nario pažymėjimai, pasveikinti gimtadienius šventę klubiečiai.

Antrosios susibūrimo dienos programoje – kelionė į Visaginą. Pusdienis praleistas turiningai lankantis Ignalinos atominės elektrinės informacijos centre, kuriame edukacinę programą vedė  klubo narys Eugenijus Šepetys.

Pasieniečių klubas sąskrydžius organizuoja kasmet, užpernai suplanuotas sąskrydis neįvyko dėl COVID-19 pandemijos, tad šis sąskrydis jau tryliktasis. Pirmasis jų vyko 2009 m. Poškonių kaime, Šalčininkų rajone.

Pasieniečių klubo valdyba nuoširdžiai dėkoja VSAT vadovybei už paramą Pasieniečių klubui bei kiekvienam prisidėjusiam prie sąskrydžio organizavimo!

Daugiau fotografijų iš renginio čia 

Foto by Vytautas Z. čia

Nuotraukų autorius – Antanas Stasaitis // Teksto autorius – Marius Zemenskas

Šimtmečio laužai Lietuvai arba paskutiniai vasaros pasispardymai. (Papildyta video)

 

 
Mintimis nukrypstu į puikios tradicijos pradžią - 2018-tieji.  
  
Visos trys Baltijos Sesės degė laužus. Lietuvoje - nuo Nidos iki Latvijos pasienio.  
Mes gavome LT - LV pasienį. Užkūrėme didžiulį šimtmečio laužą. Pamenu, prisirinko poilsiaujotų iš abiejų valstybių, nes kai kas nežinojo, kai kam buvo jauku. Bet nelikome nepastebėti - žmonės ėme kurti savus laužiukus, kurie nuo mūsų laužo matėsi pajūriu ir vienoje ir kitoje valstybėje. Buvo labai geras jausmas!    


Nuo to karto stengiausi vasarą palydėti su laužais - neapsakomas jausmas, nors ši tradicija
gęsta.  
Šiemet mūsų bendraminčių saujelė nepasidavė - laužas bus. Jūs tik ateikit.... Atėjo. Pareigūnai. Kažkuriam poilsiautojui pasirodė labai akiplėšiška apie 19 val. statyti laužą prie jūros ir supykęs - apie tai pranešė pareigūnams. Gerai, jog buvome išklausyti ir suprasti. Blogai - kažkoks "obuolys- poilsiautojas" patuštins visų mūsų mokesčių mokėtojų pinigines. Kur lenkiu - tokius pareigūnų trukdytojus reikėtų viešinti - tegu patys apsimoka. Ne?
 
O laužas degė. Kaip visada. Šiltai, aukštai, ilgai - leido mums pasimėgauti Baltija. O vat laukti, kol jis užges - privalome. Sulaukėme. Viską sutvarkėme. 
Tad iki kitų metų!  
 
Daugiau fotografijų iš renginio čia  (Papildyta video 2002-09-29)  
Daiva Benetytė
Klaipėdos būrys
BUNKERIS IR VANDALAI

 Rugpjūčio 6 d. Klaipėdos būrys susirinko į nedidelę talkelę bunkeryje. Norėjome tik truputį pasitvarkyti ir pasiruošti kitai talkai rugpjūčio 27 d. kuri užsibaigs tradiciniu renginiu – Šimtmečio laužais ant Baltijos jūros kranto. 

Jau pats atvykimas prie bunkerio prasidėjo nuo staigmenų. Vidyrį miško dideli automobiliai, nieko sau pagalvojom piknikas be jokios baimės būti nubaustiems!? Tik iš arčiau pasirodė kad automobilis pilnas įvairios aparatūros... hmmm, na ne mūsų reikalas pagalvojom…

 O prie pat bunkerio kita staigmena – automobilių bent 10, didžiulė palapinė, suolai, kėdės. Ir visa tikra kavinė ant ratų. Tikrai kažkas vyksta.

 Pradėjome ieškoti atskingų asmenų, paaiškėjo, kad vyksta filmavimas ir turi visus leidimus. Mes maži žmogeliai, bet apmaudu, kad niekas mūsų neinformavo dėl renginio.

 Žodžiu viskas vtarkoje, pasikalbėjome, pakvietėme aplankyti mūsų ekspoziciją.

 O štai pats nemaloniausias siurprizas laukė prie įėjimo. Vandalams užkliuvo informacinė lenta, kurią mums padovanojo Pajūrio regioninio parko direkcija ekspozicijos atidarymui. Vėl iškyla klausimas dėl slaptų filmavimo kamerų įdiegimo…

 Suplanuoti darbai atlikti, bet jie nesibaigia. Vis ta pati drėgmės problema. Peržiūrėtos ir atrinktos išvalymui uniformos, nuvalytos dulkės ir kita.

Po darbų dalis Būrio narių išvyko pasižiūrėti Napoleoniečių klubo inscenizacijos kuri vyko prie Memel Nord bunkerio. Minėto klubo atstovai taip pat aplankė mūsų ekspoziciją.

(Foto iš kvietimo į renginį)

Klaipėdos būrio informacija

 

 

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Rytoj gimtadienį švęs:
Adolfas PAURYS
Greitai gimtadienį švęs:
Rimantas KARPAVIČIUS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.21 sekundes
3,314,630 unikalūs lankytojai