Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Pasieniečių klubo ąžuolynas

Gegužės 16 dienos popietėje Pasieniečių ąžuolyne vyko pavasariniai darbai. Šauniausi talkininkai Pasienio mokyklos kursantai valė senas šakas, kirto pomiškį, kaip sako miškininkai –šviesino mišką. Dabar pasieniečių klubo nariai su Pasienio mokyklos kursantų ir darbuotojų pagalba prižiūri daugiau nei penkiasdešimt jau gerokai paaugusių ąžuoliukų giraitę. Nuo šio gegužio mūsų ąžuolynas jau peržengė antrą dešimtį.


Talkos dalyvis Antanas Žilėnas

 

 

Su mamos diena...

 

SOLIDUS JONO ALGIMANTO PAUŽOLIO JUBILIEJUS (papildyta fotografijomis)

Gegužės 1 d. buvusiam Valstybės sienos apsaugos tarnybos viršininkui dimisijos puklininkui Jonui Algimantui Paužoliui sukako 90 metų. Gražaus jubiliejaus proga pulkininką pasveikinti susirinko gausus Pasieniečių klubo narių, jo tarnybos bendražygių ir šeimos bei giminių būrys. Puikią progą jubiliatui pasitikti šią sukaktį suteikė Vilniaus įgulos karininkų ramovės vadovas.

Renginyje dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM (toliau – tarnyba) vado pavaduotojas Saulius Nekraševičius, tarnybos vado vardu už išskirtinius nuopelnus kuriant ir stiprinant valstybės sienos apsaugą bei reprezentuojant pasieniečio vardą J. A. Paužoliui buvo įteiktas Valstybės sienos apsaugos tarnybos garbės ženklas „Kryžius už nuopelnus valstybės sienos apsaugai“.

Jubiliatui gražių žodžių ir linkėjimų negailėjo klubo prezidentas Valentinas Novikovas, klubo etikos komisijos pirmininkė Loreta Dumbauskienė, Nevyriausyvinių organizacijų siekiančių stiprinti šalies gynybinius pajėgumus koordinacinės tarybos pirmininkas Arnoldas Kulikauskis, J. A. Paužolio bendražygiai, draugai ir artimieji.

Pakilią susirinkusiųjų nuotaiką palaikė ir sveikinimus pulkininkui perdavė Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytojai ir mokinys – Ališauskų šeima, atlikę keletą nuotaikingų kūrinių.

J. A. Paužolis pasieniečiams vadovavo nuo 1992 m., vėliau buvo vyriausiojo pasienio policijos komisaro pavaduotoju. Išėjęs į atsargą, aktyviai įsijungė į nevyriausybinių organizacijų veiklą. Tapo Pasieniečių klubo iniciatyvinės grupės nariu ir net 18 metų vadovo klubo etikos komisijai.

Tekstas Loretos Dumbauskienės

Nuotraukos Valentino Novikovo, Vaclovo Zabarausko čia

DAROM 2024...

Paskutinę balandžio dieną gražiai pažymėjo Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio nariai, kurių bunkerį aplankė atkurtos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės talkininkų būrys su Rinktinės vadu pulkininku Juozu Rinkevičium priešakyje.

Šiltas pasisveikinimas, trumpas dalykiškas pokalbis, būrio vado pavaduotojas Gediminas papasakoja, ką norėtume padaryti pirmiausia, išsidalijamos pirštinės, kastuvai, kibirai, merginos ima šiukšlių maišus, kiekvienas žino savo darbo frontą ir pirmyn.

Šių eilučių autoriui atiteko vienintelis karutis, į kurį jau ginkluotas kastuvu kolega per minutę primeta smėlio nuo įėjimo į bunkerį durų, smėlis vežamas prie Lietuvos-Baltarusijos sienos fragmento, po kurio laiko karutį iš manęs atima Svajūnas, bet darbų užtenka.

Per kelias talkos valandas atkasamas ir sutvarkomas praėjimas į bunkerį, rinktinės vadas triūsia kartu su visais, smėlis kibirais keliamas ant dabartinio bunkerio stogo ir pilamas į jūros pusę, sutvarkoma teritorija, surinktos šiukšlės, kurios pasibaigus talkai išvežamos ir išpilamos į konteinerį…

Jau laikas krepšininkų terminu, vandens pertraukėlei… pasibaigus darbams, Gediminas talkininkams praveda ekskursiją po bunkerį, atsiranda ir susidomėjusių poilsiautojų.

Prieina šeima su mažyliu ant ranku, pasidomi, kas čia yra, kalba tik vokiškai ir angliškai, kai mūsų daug, atsiranda vertėjas, aprodome ką turime, svečiai iš Vokietijos net nesitikėjo apsilankyti tokiame objekte, išeina patenkinti…

Deja, laikas nestovi vietoje, spaudžiame rankas talkininkams, dėkojame Rinktinės vadui Juozui Rinkevičiui už pagalbą ir bendradarbiavimą. Tikime, kad tai ne paskutinis Rinktinės pareigūnų apsilankymas, nes darbų bunkerio tvarkyme yra daug, o vien būrio narių entuziazmo tikrai neužtenka viskam aprėpti… 

Jūsų dėmesiui keletą sustabdytų talkos akimirkų čia

Vytautas Zaksas
Klaipėdos būrio vadas
Majos žygis, skirtas šuniukams

2024-04-27 pasieniečių klubo atstovės dalyvavo "Majos žygyje, skirtą šuniukams". Nuostabus pasivaikščiojimas su augintiniais Vilkaviškio takeliais ir parkais.


Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasirodymas ir pamokėlės šuniukų dresavimui. 


Aiste Jankauskaite


Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Gimimo dienos niekas nešvenčia!
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.09 sekundes
3,604,921 unikalūs lankytojai