Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

NETEKTIS

Gegužės 9-osios rytą mirė buvusi ilgametė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnė ir daruotoja, aktyvi Pasieniečių klubo narė

PAULINA POLIŪNIENĖ

Paulina (Prokofjevaitė) Poliūnienė gimė 1942 m. birželio 27 d. Utenos apskrities Svėdasų valsčiaus Liepagirio kaime. 1953 m. baigė Anykščių rajono Svėdasų vidurinę mokyklą (dabar  – Juozo Tumo -Vaižganto Svėdasų gimnazija). Vėliau mokėsi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje (dabar – Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorija), kurią baigė 1964 m.

Penketą metų mokytojavo Zarasų rajono Salako vidurinėje mokykloje. Būdama imli mokslams ir turėdama meninių gabumų studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija), o po sunkios rankos traumos keletą metų mokėsi Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Vėlau dirbo Lietuvos valstybinio profesinio techninio mokymo komitete.

Meniškos sielos merginą nuolat traukė meno pakraipos darbai. Tad nuo 1977 m. vasario Paulina įsjungė į Vilniaus Pieno kombinato dailininkės profesijos subtilybes. Čia išugdė savo sugebėjimus kaligrafijoje, plakatų ir atviručių kūryboje.

1983 m. kovo 24 d. Paulina sukūrė šeimą su Vytautu Poliūnu.

1993 m. kovo 15 d. Paulina Poliūnienė atėjo dirbti į Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos Valstybės sienos apsaugos tarnybą (VSAT) ir tapo jos Štabo Operatyvinio skyriaus migracijos poskyrio vertėja (vyresniąja specialiste). Vėliau buvo perkelta į VSAT Karių švietimo ir auklėjimo skyrių, o 1994 m. rudenį VSAT performavus į Pasienio policijos departamentą prie LR vidaus reikalų ministerijos (PPD) buvo paskirta Štabo Kadrų tarnybos švietimo ir auklėjimo inspektore, vyresniąja inspektore. Vėliau P. Poliūnienė darbavosi naujai sukurtame Ryšių su visuomene poskyryje.

1995 m. gegužės 22 d. P. Poliūnienei buvo suteiktas Lietuvos kariuomenės leitenantės karinis laipsnis, nuo 1998 m. vasario 4 d. – PPD vyresniosios inspektorės. 2001 m. vasarį Paulinos pareigybė tapo nestatutine. Ji toliau dirbo VSAT Ryšių su visuomene poskyrio specialiste iki 2004 m. rugsėjo 15 d.

Paulinos nuopelnai valstybės sienos apsaugai buvo įvertinti aukštais apdovanojimais. Už pasižymėjimą tarnyboje buvo apdovanota Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos II laipsnio atminimo ženklu „Tėvynės labui“ (1998); už nuopelnus VSAT – I laipsnio Pasieniečio Garbės ženklu (2002), Vidaus reiklų ministro padėka, VSAT vado padėkomis, piniginėmis premijomis. Pasieniečių klubas apdovanojo P. Poliūnienę I ir II laipsnio atminimo ženklais „Buvome, esame, būsime“, ženklu „Pasieniečių klubui 10 metų“, padėkomis.

Daugelis VSAT darbuotojų prisimena Pauliną, kaip išradingą, subtilų humoro jausmą turinčią kolegę. Jos ir skyriaus darbuotojų dėka Štabo darbuotojams buvo rengiami išradingi renginiai, susitikimai su žinomais žmonėmis, Lietuvos aktoriais.

Paulinai išėjus į užtarnautą poilsį, jos ryšiai su VSAT nenutrūko. Jos sukurtus, autorinius atvirukus iki 2022 m. balandžio 1 d. VSAT vado vardu gaudavo Lietuvos Seimo, Vyriausybės, daugelio giminingų institucijų vadovai, užsienio partneriai.

Paulina Poliūnienė įsitraukė ir į Pasieniečių klubo veiklą. Buvo aktyvi ne tik klubo renginių lankytoja, bet daug metų džiugino savo talentu klubo narius, pasienio veteranus, dalyvavo organizaciniame klubo darbe.

Reiškiame nuošidžią užuojautą Paulinos vyrui – mūsų klubo nariui Vytautui Poliūnui, kitiems velionės artimiesiems bei visiems pažinojusiems šią  puikią moterį

Atsisveikinimas su Paulina vyks gegužės 13 d. tik artimiausių žmonių rate Krikštonyse Lazdijų rajone. Laidotuvės – senosiose Krikštonių kapinėse.

Renginyje skirtame paminėti Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną prisiminimais dalinosi Pasieniečių klubo pirmininkas V. Novikovas

Pasieniečių mokyklos bendruomenė klausėsi Pasieniečių klubo Valdybos pirmininko, ilgamečio VSAT Štabo viršininko V. Novikovo prisiminimų apie VSAT pasirengimo kelią jungiantis prie Europos Sąjungos.


Svečias savo pranešime akcentavo VSAT atitikimo keliamiems ES reikalavimams ypatumus, kuriuos prie 18 metų turėjo įvykdyti tai – Valstybės sienos apsaugos plėtotės programos veiksniai bei jų įgyvendinimo kelias, o kartu ir iškilę iššūkiai bei pasiekti rezultatai. Tarp reikšmingiausių – valstybės sienos su Baltarusijos Respublika demarkavimo darbai, pasienio užkardų pastatų bei kitos infrastruktūros statybos, padalinių aprūpinimo techninėmis ir kontrolės priemonėmis aprūpinimas, pareigūnų mokymo sistemos kūrimas ir adaptavimas ES sistemos atitikmenims.


Antrojoje renginio dalyje, Pasieniečių mokyklos viršininkas D. Kaminskas taip pat pasidalino savo prisiminimais apie pasieniečių rengimo ypatumus Lietuvai ir suprantama VSAT rengiantis tapti ES nare. Taip pat kalboje pasveikino esamas ir būsimas mamas su Motinos diena bei palinkėjo prasmingos ir jaukios šventės.


Tekstas ir nuotraukos – Mariaus Zemenskas 

Pavasarinė miško sodinimo akcija (papildyta fotografijomis)

2022-04-26 vyko organizuota pavasarinė miško sodinimo akcija. Šią gamtos mylėtojų akciją organizavo PK Vilniaus būrio narys Jonas BACEVIČIUS.

Susirinkę PK Vilniaus būrio nariai, viso 12 žmonių, sodino mišką Mickūnų urėdijos valdose. Šį gražų ir prasmingą darbą lydėjo pakili nuotaika ir gražus bendradarbiavimas su urėdijos girininkais. Kuris papasakojo apie savo darbų kasdienybę ir dėkojo pasieniečiams už šią gražią akciją padedant jiems tvarkytis su bene didžiausiu darbu pavasarį urėdijose.


Visi maloniai bendraudami pasodinome planuotą miško plotą, girininkai pavaišino miškininkų koše (ne beržine) ir pasižadėję ir ateityje toliau bendradarbiauti ne tik sodinant mišką bet ir dėl poilsio jame. Išsiskirstėme pakilios nuotaikos ir nors truputį pailsėję gamtoje.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Vilniaus būrio informacija

TRUMPAI KITŲ LŪPOMIS APIE KLAIPĖDOS BŪRIO VEIKLĄ

 

Neringos PU pareigūnai  balandžio 22 dieną, kai visas pasaulis mini Žemės dieną, organizavo ir aktyviai dalyvavo švarinimosi akcijoje.

Buvo valomas paplūdimys ir miško teritorija šalia "Memel nord" karinių įtvirtinimų. Po talkos, pasieniečių klubo Klaipėdos būrio vadas, Neringos pasienio užkardos  Kopgalio stacionaraus stebėjimo posto  sargybos vyresnysis Gediminas Povilaitis, visus jos dalyvius supažindino su gynybinėje baterijoje įrengta ekspozicija skirta  pasieniečių veiklai.

Daugiau fotografijų iš renginio čia

Pagarbiai


Sonata Česonytė
 
Valstybės sienos apsaugos tarnybos
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Pagėgių pasienio rinktinės
Neringos pasienio užkardos
jaunesnioji specialistė
Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai kviečiami dalyvauti žygyje „Pasieniečių keliais“

 

Š. m. gegužės 14 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos veiklos ruože (startas ir finišas - Mizarų g. 59, Druskininkai) vyks IX-asis pagarbos žygis „Pasieniečių keliais“, skirtas atminti ir pagerbti žuvusius Lietuvos bei Ukrainos pasieniečius.

 Šio renginio organizatoriai - Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Pasieniečių mokykla, Pėsčiųjų žygių asociacija bei Lengvosios atletikos asociacija – kviečia dalyvauti kiekvieną panorėjusį žygeivį.

 Aktuali ir nuolat atnaujinama informacija apie žygį skelbiama – www.pza.lt ir https://www.facebook.com/pzasociacija

Žygio nuostatus rasite paspaudę čia.

Registracija į Žygį yra vykdoma tik internetine prieiga (iki gegužės 10 d.) - https://forms.gle/W6dMhkxqXLeLuARf7

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Lina PLATŪKIENĖ

Rytoj gimtadienį švęs:
Algimantas ARNASTAUSKAS

Greitai gimtadienį švęs:
Algimantas JUODKA
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.15 sekundes
3,238,838 unikalūs lankytojai