Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Naujas skyrelis Oho...
Sveiki Pasieniečių klubo nariai.

Ruduo - derliaus metas.

Šiuo posakiu primenama, kad už lango atėjo dosnusis ruduo.

Nors rudenį liūdime dėl praėjusios vasaros ir šiltų dienų, šiuo metų laiku galime pasigrožėti besikeičiančia gamta, pasidžiaugti gausiai užderėjusiu derliumi, kurį negėda parodyti ir kitiems.

Ruduo tai kaip naujas knygos puslapis, tad ir mes Pasieniečių klubo nariams ir puslapio lankytojams norime pasiūlyti naują skyrelį "Oho..." "

Daugelis iš Mūsų mėgstame smagiai praleisti laiką gamtoje, sode, miške, prie vandens telkinių, išvykti į svečias šalis. Jūs tikrai matote įspūdingo grožio reginių, sode užauginote didžiulę moliūginę karietą, sugavote didelę auksinę žuvelę, miške radote baravyką - visų grybų pulkaunyką. Sutikit, juk kyla noras parodyti tai visiems, kad išgirstumėte "Oho..."

Štai Jums - sukurta proga išpildyti tą norą naujas skyrelis "Oho..." (Nuoroda į albumą dešinėje puslapio pusėje).

Skyrelyje norėtūsi matyti: užderėjusio derliaus rezultatus, gamtos išdaigas, gražius vaizdelius ir kita. Siųskite foto puslapio administratoriui : rolias70@gmail.com ir mes parodysime visiems.

BALTIJOS KELIAS
Laba diena, mieli klubiečiai,

Dauguma mūsų prieš 25 metus stovėjome susikibę rankomis Baltijos kelyje. O mūsų vaiakai apie tai girdėjo pasakojimuose ir matė filmuose. Niekas nepamirš to bendrumo ir bendro tikslo siekimo jausmo, kuris tuomet jaudino iki sielos gelmių. Paminėkime šią datą ir šiemet kartu - Pasieniečių klubo nariai susiburkime aplink klubo vėliavą rugpjūčio 23 d., šeštadienį, Vilniečiai - Katedros aikštėje nuo 10 iki 11 val. (renkamės prie Vilniaus įkūrimui skirto paminklinio akmens), na o regioninių būrių pasieniečiai - pagal galimybes - gal susirinkite kitose Baltijos kelio atkarpose. Ypač kviestume Pasvaliečius dalyvauti renginio kulminacijoje Saločiuose.

Pasieniečių klubo valdyba

Primename renginių programą:

BALTIJOS KELIUI – 25 METAI
KVIEČIAME Į BALTIJOS KELIO SĄŠAUKĄ

Mielieji, susitikime šių metų rugpjūčio 23 d. Baltijos kelyje.

Baltijos kelias – taiki ir didinga trijų laisvę mylinčių Baltijos tautų akcija už istorinį teisingumą. 1989 m. rugpjūčio 23 d. 19 val. Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės, susijungę gyvąja rankų grandine nuo Vilniaus per Rygą iki Talino, garsiai ir aiškiai pareiškė pasauliui apie Nepriklausomybės siekį, pagerbė stalinizmo ir nacizmo aukų atminimą bei pasmerkė mūsų valstybių likimus nulėmusį nusikalstamą Stalino ir Hitlerio paktą.

Baltijos kelio didybę ir nemarumą perduokime iš lūpų į lūpas, iš širdies į širdį, iš rankų į rankas, iš kartos į kartą. Neleiskime, kad Baltijos kelias nutrūktų. Būkime vieningi, saugodami Nepriklausomybę šiame agresijos kupiname pasaulyje.

Susirinkime Baltijos kelyje ir dar kartą patirkime tą nepakartojamą vienybės, bendrumo ir solidarumo jausmą, primindami pasauliui, kad istorinė atmintis gyva.

* * * * * * * *

Trumpa informacija apie renginį „Baltijos kelio sąšauka“

9.00 val. – Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje
10.00–11.00 val. – renginio „Baltijos kelio sąšauka“ pradžia Katedros aikštėje, Vilniuje Kviečiame į Katedros aikštę susirinkti visus neabejingus Baltijos kelio dvasiai, kartu su šeimomis, prisimenančius ir norinčius išgyventi nepaprastą ryžtą, vienybės, bendrumo jėgą atvedusią į Nepriklausomybę. Katedros aikštėje bus renkami Palinkėjimai Lietuvai iš kartos į kartą. 11.00 val. – Renginio „Baltijos kelio sąšaukos“ delegacijos išlydėjimas iš Katedros aikštės, Vilniuje.
Ateikime su šeimomis, bendruomenėmis, organizacijomis ir prisiminkime visus kovotojus už Lietuvos laisvę, mūsų trijų sesių ryžtą ir drąsą.
11.00 val. – ~ 20.30 val. Baltijos kelio sąšaukos renginiai Baltijos kelyje.
Kviečiame Lietuvos miestų, miestelių, rajonų žmones rinktis Baltijos kelyje prie savo krašto atminimo ženklų. Kiekvienas Lietuvos miestas, rajonas renka Palinkėjimus Lietuvai iš kartos į kartą ir organizuoja išvykimą į Baltijos kelią. Išsamesnė informacija skelbiama interneto svetainėje http://baltijoskelias.lrs.lt

Pagal grafiką nurodytose vietose, nurodytu laiku renginio „Baltijos kelio sąšauka“ delegacija sustos prie Baltijos kelio atminimo ženklų, prie kurių rinksis Lietuvos miestų ir rajonų atstovai. ~ 20.40 val. – Renginio „Baltijos kelio sąšaukos“ delegacijų atvykimas į Saločius (Lietuvos ir Latvijos pasienyje) ir paminklo Baltijos keliui atidengimas.

Visa informacija apie renginį „Baltijos kelio sąšauka“ skelbiama interneto svetainėje http://baltijoskelias.lrs.lt

PER LIETŲ Į ŽAIGŽDES

2014-08-08
Molėtai

Tvyrant vasaros karščiams, Pasieniečių klubo nariai nusprendė neatidėlioti išvykos į Mokėtų astronomijos observatoriją. Tačiau dėl didelio lankytojų skaičiaus ekskursiją buvo galima užsakyti ne naktiniam žvaigždžių stebėjimui, o vakarinei ekskursijai Lietuvos entokosmologijos muziejuje.

Didžiausia Lietuvos observatorija įsikūrusi Molėtų rajone 70 km į šiaurę nuo Vilniaus, ant Kaldinių kalvos (200 m virš jūros lygio) šalia mažo Kulionių kaimo. Netoliese po 2007-2008 m. atliktos renovacijos buvo atidaryta įspūdinga etnokosmologijos ekspozicija su apžvalgos bokštu ir ten įmontuotu teleskopu žvaigždžių stebėjimui.

Penktadienio vakarą, netikėtai prapliupus lietui, Pasieniečių klubo Vilniaus būrio nariai, susikooperavę keliais ekipažais pajudėjo link Molėtų raj. Tikslas – apsilankyti Molėtų astronomijos observatorijoje, tiksliau – jau minėtame muziejuje.

Artėjant link kelionės tikslo – lietus atsitraukė, danguje pasirodė vakarėjanti saulė. Observatorijos gidas, vedžiodamas po jos labirintus, supažindino su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis, originaliomis ekspozicijomis. Pasigėrėta nuostabia gamtovaizdžio panorama iš „kosminio laivo kajutės“.

Grįžtant link Vilniaus, stabtelta prie pakelyje esančio Luokesų ežero. Sutemoms apgaubus mitais garsėjantį ežerą, jo ir netoliese esančių kitų Aukštaitijos ežerų ir savo gimtų vietų istorijas papasakojo Valentinas Novikovas. Luokesų ežero dugne prieš keletą metų Lietuvos archeologai aptiko ir senųjų lietuvių gyvenviečių, buvusių virš ežero paviršiaus, liekanas. Kai kurie išvykos dalyviai išdrįso ir išsimaudyti vakarėjančiose vilnyse.

Gaila, jog tą vakarą esant ūkanotam dangui nepavyko išvysti žvaigždžių, bet kai kurie gyrėsi atvykstant klausęsi tokių žvaigždžių kaip Joe Cooker, Joe Dassin dainų. O gal kam net teko išvysti ir išgirsti dainuojant vietines Luokesų ežero undines...?

Daugiau nuotraukų čia

Jaunieji pasieniečiai kartu su jaunaisiais šauliais, policijos rėmėjais praleido vasaros atostogas Pasieniečių mokykloje

 Pirmą kartą šiais metais Valstybės sienos apsaugos tarnyboje esančių Jaunųjų pasieniečių būrelių nariai, Lietuvos šaulių sąjungos jaunieji šauliai bei jaunieji policijos rėmėjai ir jų vadovai savo vasaros atostogų dalį praleido Pasieniečių mokykloje.

Dvi savaites trukusi (liepos 7–13 d. ir 2014 m. liepos 14–20 d.) Pasieniečių mokykloje veikė bendra jaunųjų pasieniečių, jaunųjų šaulių ir jaunųjų policijos rėmėjų vaikų vasaros poilsio stovykla. Kiekviename etape stovyklavo po vieną šimtą jaunuolių. Stovykloje dalyvavo jaunieji pasieniečiai iš Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos, Ignalinos rinktinės, Pasieniečių mokyklos, jaunieji šauliai iš Lietuvos miestų ir miestelių bei Vilniaus, Alytaus, Kauno, Marijampolės ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų jaunieji policijos rėmėjai.

Pasieniečių klubo iniciatyva vienyti ir remti Jaunojo pasieniečio būrelių veiklą Lietuvoje vainikavosi 2013 m. balandžio 3 d. Medininkuose pasirašyta Deklaracija „Dėl jaunojo pasieniečio būrelių plėtros“. Klubo valdybos nario, Pasieniečiųmokyklos viršininko Vytauto Strolios iniciatyva Pasieniečių mokykla šiemet rado galimybę surengti bendrą vasaros stovyklą kartu su Lietuvos šaulių sąjungos jaunaisiais šauliais. Ši stovykla - tai bendras Pasieniečių mokyklos, Lietuvos šaulių sąjungos ir Lietuvos policijos projektas.

Jaunuoliai mokėsi ir ilsėjosi Pasieniečių mokyklos bazėje. Stovykloje jaunieji stovyklautojai gyveno karišku režimu ir drausme, jiems vyko įvairios pratybos bei mokymai. Stovyklautojai mokėsi įvairių profesinių dalykų, šaudė tire, susipažino su ginklais, mokėsi atlikti savigynos imtynių pratimus bei vykdyti daugybę rikiuotės komandų. Nemažai dėmesio stovykloje buvo skirta sportui ir žaidimams. Taip pat jie lankėsis Pasieniečių muziejuje. Vaikams buvo papasakota apie būsimųjų pasieniečių gyvenimą mokykloje, apie pasieniečių profesiją ir apie tai, ko mokoma Pasieniečių mokykloje, apie priėmimą ir galimybes tapti profesionaliais Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais.

Trečiadieniais Vilniaus rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis vaikų akis džiugino savo nuostabiais pasirodymais. Jaunuoliams buvo rodomi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato struktūrinių padalinių mobiliosios kuopos, raitojo būrio specialiai parengti pasirodymai, veikė saugaus eismo pamokos. Taip pat ir ugniagesiai gelbėtojai stovyklautojams pristatė savo parodomąsias programas.

Penktadieniais jaunuoliai dalyvavo organizuotame žygyje Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos saugomame ruože, čia jie tiesiogiai susipažino su pasieniečių darbu, pabuvojo prie išorinės Europos sąjungos valstybės sienos tarp Lietuvos ir Baltarusijos Respublikos.

Stovyklos metu jaunuoliai linksminosi diskotekose, vyko protų kovos bei karaoke vakarai. Stovyklautojai lankėsi prie Medininkų memorialo, svečiavosi Medininkų pilyje.

Ši stovykla - tai puiki pasieniečio profesijos populiarinimo priemonė, galimybė stovyklautojams įgyti patirties ir išbandyti save, sustiprėti fiziškai, išugdyti valią, discipliną, pagarbos jausmą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.


Pasieniečių mokyklos
Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė
Dangutė Kivilšienė
Pasieniečių klubo narė

Daugiau nuotraukų čia (papildyta 2014.07.15)

 

Pėsčiųjų žygis "Pasieniečių keliais" 2014

2014-06-15
Medininkai

(Pasieniečių klubo sekretorė Loreta Dumbauskienė)

Pasieniečių mokyklos, esančios Medininkų kaime Vilniaus rajone bazėje, šeštadienį buvo surengtas jau tradiciniu tapęs pėsčiųjų žygis, skirtas pirmosios sovietų okupacijos aukos - pasieniečio Aleksandro Barausko atminimui. Jame aktyviai alyvavo ir būrys Pasieniečių klubo narių.

Žygio tikslas – atminti ir pagerbti Laisvės gynimo ir didžiąsias netektis, pirmosios 1940-ųjų metų sovietinės invazijos į Lietuvą aukos, sargyboje žuvusio pasienio policijos Alytaus baro Ūtos pasienio sargybos viršininko A. Barausko 74-ąsias metines ir kitų, sąžiningai atlikusių savo pareigas ir tam paaukojusius savo brangiausią turtą - gyvybę, atminimą.

Į žygį susirinko didžiulis būrys šį sportą propaguojančių žygeivių. Dalyvavo nemažai komandų iš visuomeninių organizacijų, kariuomenės dalinių. Daugelis komandų - su savo vėliavomis. Pasieniečių klubo vėliavą nešė valdybos pirmininko pavaduotojas Artūtas Čeida. Žygiavo Klaipėdos, Vilniaus, Medininkų, Ignalinos, Visagino, Marijampolės būrių klubiečiai. Kai kurie pasirinko lengvesnę 14 km trasą, kiti - ilgesnes - 21 ir 35 km distancijas.

Pakeliui keliautojai galėjo pasigrožėti puikiomis Medininkų kaimo apylinkėmis, vietinių gyventojų sodybomis, dalis maršruto ėjo išilgai valstybės sienos su Baltarusija, žygeiviai matė išorinės Europos Sąjungos įrangą. Nemažą etapą įveikusius žygeivius svetingai sutiko Medininkų pilyje įsikūrusio muziejaus darbuotojai. Svečiai galėjo pasižvalgyti po įdomias ekspozicijas pilies donžone, pažiūrėti parodą administraciniame muziejaus pastate. Pilies kieme Pasieniečių mokyklos darbuotojai vaišino garuojančia pasienietiška koše.

Visi klubiečiai savo iššūkius įveikė, gavo žygio dalyvio diplomus ir pasidžiaugę pabendravimo galimybe, išsiskirstė.

Daugiau nuotraukų iš renginio - čia

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Rytoj gimtadienį švęs:
Vainius BUTINAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.17 sekundes
3,547,396 unikalūs lankytojai