Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

KVIETIMAS Į ŽYGĮ
PASIENIEČIŲ KLUBO ATASKAITINIS SUSIRINKIMAS

2015-01-24
Vilnius

(Pasieniečių klubo sekretorė Loreta Dumbauskienė)

Šeštadienį, sausio 24 d., Vilniaus įgulos Karininkų ramovės salėje įvyko Pasieniečių klubo (toliau - klubas) narių visuotinis ataskaitinis susirinkimas. Į jį suvažiavo didžioji dalis klubo narių iš Rokiškio, Visagino, Ignalinos, Lazdijų, Pagėgių, Marijampolės, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių ir Vilniaus. Susirinkime dalyvavo svečiai: pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos pasieniečių kapelionas, dabar ‒ Švenčiausiosios Jėzaus širdies parapijos klebonas kunigas Edmundas Paulionis ir buvęs Lietuvos Parlamento gynėjas‒savanoris, Viktoro Petkaus labdaros fondo direktorius Regimantas Paulionis. Susirinkime dalyvavo ir klubo garbės nariai Aldona Žagunienė, Stanislovas Stančikas.

Sugiedojus Lietuvos tautišką giesmę, kunigas E. Paulionis trumpai pasidalino prisiminimais apie šalies nepriklausomybės pradžioje vykusius valstybės sienos pasaugos pirmuosius žingsnius, kuomet jam teko laiminti ir pirmuosius pasienio žymėjimo ženklus.

Klubo prezidentas Algimantas Songaila pateikė išsamią klubo ir jo valdybos veiklos 2014 metais ataskaitą. Jis pasidžiaugė klubo renginių gausa, planuotų ir papildomų projektų įvykdymu. Klubo valdybos iniciatyva 2014 m. buvo organizuoti 8 įvairūs renginiai: ekskursijos, išvykos, minėjimai, paskaitos. 12-oje kitų organizacijų, daugiausia Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir jos padalinių organizuotų renginių klubo nariai buvo aktyvūs dalyviai. Per praėjusius metus buvo sušaukti 2 visuotiniai klubo narių susirinkimai, kurių metu patvirtinti revizijos komisijos nuostatai, išrinktas naujas klubo iždininkas. Juo pernai tapo Kristina Lauciuvienė.

Klubo valdyba 2014 -aisiais rinkosi 12 kartų ir priėmė 16 nutarimų. Prezidentas savo pranešime pasidžiaugė sėkmingai įgyvendintais projektais ir pasiektais užsibrėžtų tikslų rezultatais. Deja, vienas planuotas projektas ‒ įrengti atminimo parkelį ir pastatyti atminimo akmenį žuvusiems pasieniečiams prie prieškary pasieniečių saugotos administracinės linijos dėl subjektyvių priežasčių nebuvo įgyvendintas. Pranešime buvo teigiamai įvertinta klubo regioninių būrių veikla, ypač aktyviai veikiantys marijampoliečiai. Praėjusiais metais valdybai pavyko išleisti ir reprezentacinį leidinį "Pasieniečių klubui 10 metų".

Etikos komisijos pirmininkas Jonas Algimantas Paužolis savo ataskaitiniame pranešime akcentavo, kad komisija praėjusiais metais daugiausia svarstė klausimus, susijusius su klubo narių ir rėmėjų apdovanojimais, tačiau pareiškė ir savo kategorišką nuostatą, valdybai būtina griežčiau reaguoti į nario mokesčio įsiskolinimus.

Revizijos komisijos pirmininkas Juozas Greičius pristatė susirinkimui išsamią klubo finansinės veiklos ataskaitą. Visuotinis klubo narių susirinkimas patvirtino visas tris ataskaitas.

Susirinkimo rimtį tarp pranešimų ir diskusijų praskaidrindavo dainininko iš Visagino Gedimino Skačkausko atliekamos populiarios dainos. Už šią pramogą dėkingi Visagino būriui. O didžiausią staigmeną pateikė klubo narys, VSAT Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinės vadas Vladas Beržanskas, paskaitęs savo kūrybos baladę "Paskutiniai pagonys".

Visuotinio narių susirinkimo metu buvo apsvarstyta ir darbo grupės (A. Čeidos, Ž. Karčiausko ir K. Lauciuvienės) parengta klubo įstatų nauja redakcija. Kadangi dokumentas buvo prieš susirinkimą paskelbtas klubo interneto svetainėje www.pasienieciuklubas.lt, susirinkimo dalyviai pateikė keletą pasiūlymų ir pataisymų. Čia taip pat buvo priimtas nutarimas dėl klubo nario mokesčių dydžių patvirtinimo.

Susirinkimą vainikavo klubo pasižymėjimo ir atminimo ženklų įteikimo ceremonija. Klubo narius apdovanojo klubo prezidentas A. Songaila.

Susirinkimo metu buvo įteikti pažymėjimai naujiems klubo nariams, kurių per 2014-uosius padaugėjo 31, o šių metų sausį įstojo dar 3. Šiuo metu klubas priskaičiuoja 268 narius.

Daugiau nuotraukų čia

Nauji projektai

Paskelbti 2015 metų veiklos plano ir nutarimo dėl pasieniečių klubo mokesčių dydžių projektai.

Senatvės pensijos amžiaus lentelė

Nauja Pasieniečių klubo įstatų redakcija

Reikalavimai pagal Asociacijų įstatymą

Plačiau apie tai čia.

SVARBUS PRANEŠIMAS
Dėmesio, Pasieniečių klubo nariams!

2015 m. sausio 15 d. Pasieniečių klubo valdyba savo posėdyje patvirtino klubo nario mokesčio tarifą eurais. Klubo nario mokesčio metams suma iki šiol buvo 60 Lt, kas atitinka 17,38 Eur (kaičiuojant pagal oficialų Lietuvos banko nustatytą lito ir euro santykį.

Valdyba nusprendė dėl paprastesnio mokesčių surinkimo šią sumą suapvalinti iki lygaus skaičiaus, t.y. 17 Eur.

Tiems, kam taikomas lengvatinis tarifas (50 proc.) – mokėti reikia 9 Eur.

Norintys pervesti mokestį internetu primename klubo rekvizitus:

Pasieniečių klubas
Įmonės kodas 195766053
a. sąsk. LT357300010078490759
AB „Swedabnkas“

P. S. Šis tarifas galioja iki š. m. vasario 1 d. Klubo narių visuotinio ataskaitinio susirinkimo metu, sausio 24 d., bus svarstomas nutarimas „Dėl Pasieniečių klubo mokesčių dydžių patvirtinimo“, kurį priėmus mokesti gali keistis.

Klubo valdyba

Kauno oro uoste – paroda apie pasienio psaugą

 

Kauno oro uoste gruodžio 15 d., pirmadienį, buvo atidaryta istorinių nuotraukų apie Lietuvos sienos apsaugą paroda. Joje eksponuojamos fotografijos iš kolekcininkų Aleksandro Steponenkos, Giedriaus Sakalausko ir Raimondo Juriaus rinkinių bei tarpukario Lietuvos apdovanojimai iš Valdo Sakalausko kolekcijos.


Istorinėse nuotraukose atsispindi I Lietuvos Respublikos 20-to amžiaus pradžioje valstybės sieną saugojusių pasieniečių uniformos kaita, kai kurie tarnybos epizodai. Šios parodos ekspozicija galės pasigrožėti Kauno oro usto keleiviai ir kiti čia besilankantieji. Nuotraukos iš privačių kolekcijų eksponuojamos pirmą kartą.


Parodos iniciatorė ir globėja Seimo narė Orinta Leiputė parodos atidarymo metu pasveikino susirinkusius ir pažadėjo tęsti šią tradiciją ir papildytą parodą vėliau eksponuoti kitose Kauno miesto erdvėse.


Parodos atidaryme dalyvavo Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros vedėja Danguolė Seniutienė ir šio fakulteto studentai, Kauno oro uosto užkardos pareigūnai, Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos mokiniai ir šios mokyklos direktorius, klubo narys Viktoras Daunys, kiti svečiai.


Pasieniečių klubo nariai neliko abejingi tokiam reiškiniui, kai valstybės sienos apsaugos istorija domisi ir netgi ją populiarina kitos valstybės institucijos. Parodos atdarymo kaspiną kartu su dviem Seimo narėmis O. Leipute ir Birute Vėsaite kirpo ir vienas pirmųjų Kauno pasieniečių 1991 m. įkurto Karmėlavos oro uosto pasienio kontrolės posto pamainos viršininkas Alvydas Danėnas. Jis renginio metu pasidalino ir savo prisiminimais apie pirmuosius atkurtos Lietuvos pasienio apsaugos žingsnius. Į renginį atvyko ir klubo narys kaunietis Gytis Žemaitis.

 


Paroda „Lietuvos valstybės sienos apsaugos istorinėms datoms atminti“ artimiausiu metu dar bus eksponuojama M. Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete bei Lietuvos švietimo istorijos muziejuje.

Daugiau nuotraukų čia

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Danielius ŽUTAUTAS

Rytoj gimtadienį švęs:
Alvydas RUKAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.08 sekundes
3,582,975 unikalūs lankytojai