Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

Pasieniečių klubo narių dėmesiui!

Klubo Valdybos vardu maloniai primename apie Klubo narystės mokestį, kuris gali būti mokamas į klubo kasą grynais arba pervedant pinigus į klubo sąskaitą banke (LT357300010078490759 Swedbank AB). Nurodant gavėją - Pasieniečių klubas, Pervedimo paskirtis - Nario mokestis (Vardas, Pavardė).

Taip pat svarbu pažymėti, kad nario mokestį narys privalo sumokėti ne vėliau kaip iki 2022 m. kovo 15 dienos.

  • 20 Eur narystės mokestis visiems nariams;
  • 10 Eur lengvatinis narystės mokestis, nariams esantiems pensijoje (senatvės, VRM ir kt.), bei neturintiems kitų su darbu susijusių pajamų.
  • Klubo garbės nariai jokio mokesčio nemoka.

                                                                                               Pasieniečių klubo Valdyba

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiuose plevėsavo ir Pasieniečių klubo būrių vėliavos


Pasieniečių klubo - Varėnos, Marijampolės bei Klaipėdos būrių nariai aktyviai prisidėjo prie įvairiuose šalies regionuose vykusių vasario 16-osios - Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginių.

Dzūkijoje ryškiai matomi buvo Varėnos ir Marijampolės klubo nariai, kurie dalyvavo Lazdijų parke vykusiame renginyje, žygiavo miesto gatvėmis su miestelėnais ir miesto svečiais. Susitikime buvo pasikeista atminimo dovanomis, suvenyrais.

Vėliau Varėnos būrio atstovai dalyvavo Šv. Mišiose Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po jų pasieniečiai nuvyko prie Senojoje Varėnoje esančio Nepriklausomybės paminklo, prie kurio padėjo gėlių puokštę. Atminimo įamžinimas tęsėsi lankantis Senosios Varėnos kapinėse, pagerbiant žuvusius Laisvės gynėjus, Perlojos kapinėse, prie pirmojo tarnybos metu nužudyto Lietuvos pasieniečio Aleksandro Barausko kapo bei prie Vytauto Didžiojo paminklo Perlojoje.

Pareiga ir tradicija į šventinį minėjimą suvedė ir Pasieniečių klubo Klaipėdos būrio narius.
Fotografijos iš renginių čia
Teksto autorius - klubo Valdybos narys Marius Zemenskas / Nuotraukos - Klubo būrių narių 

SVEIKINAME

Sveikinimai iš Klaipėdos

Keli darbai, vienas rašinėlis…

2022-02-10

Nebesmulkinant kiekvieno susitikimo į skirtingus pranešimus, kelis darbelius sujungsime į vieną pranešimą…

Taip… darbai nestoja… Po susitikimo su Pajūrio regioninio parko kolektyvu, sekantis susitikimas buvo pas mūsų rėmėjus UAB „Hortivita“. Taip jau pasisekė, kad neprasinešus nuvykau pas rėmėjus ir vietoje pagavau įmonės direktorių Martyną Klevinį. Tradiciškai nuo klubo buvo perduoti linkėjimai ir padovanotas VSAT 2022 metų sieninis kalendorius, kuris nedelsiant pakibo vadybininko Mindaugo darbo vietoje.

 

 Aiškus dalykas, prie kavos puodelio buvo pasidalinta apie ateinančių metų planuojamus darbus. UAB „Hortivita“ kolektyvas tikrai žadėjo padėti įrankiais ir technika, kad galėtume toliau tęsti suplanuotus darbus.

 2022-02-05 su pavaduotoju Rolandu nusprendėme pasidarbuoti bunkeryje. Kažkokių „galingų kalnų“ nenuvertėme, bet vis tiek po truputi tvarkomės. Jau ir nauja ekspozicija įgavo savo pavidalą. Kokia???? Atvažiuokite į svečius ir pamatysite… :) Net kolegos „eksperto“ sulaukėme, kuris pateikė mums dar nežinomos informacijos apie turimus eksponatus. Kaip jau vieni svečiai ir ruošiasi kelionei pas mus: kovo 19 dieną Klaipėdoje planuoja apsilankyti Pasieniečių mokyklos kursantai lydimi klubo Medininkų būrio vadės Ramunės. Jau, galima sakyti, sudėliotas vizito maršrutas: apsilankymas abiejuose „Memel-Nord“ ekspozicijose ir tarnybos Neringos pasienio užkardos Kopgalio atraminiame punkte Smiltynėje. Manau studentams tikrai diena neprailgs…

 Po kelių dienų, radus laisvo laiko, apsilankiau Klaipėdos rajono savivaldybėje, kur mane mielai priėmė rajono meras Bronius Markauskas.

 

 Su gerbiamu meru taip pat buvo pasidalinta darbų planais ir naujomis vizijomis. Taip pat buvo pasidalinta mintimis apie turizmo maršrutus Molotovo linijos bunkerių buvimo vietovėmis: organizuojant talkas išlaisvinti išlikusius bunkerius nuo medžių ir krūmų, surinkti ir išvežti šiukšles, esant būtinumui užtaisyti angas dėl žmonių pavojaus sveikatai. Taip pat buvo apsvarstytas pasiūlymas prie mūsų ekspozicijos įrengti informacinį stendą apie išlikusius II Pasaulinio karo įtvirtinimus. Užsiminus apie teritorijos prie bunkerio sutvarkymo, buvo paprašyta savivaldybės lėšomis įrengti suoliukus ir šiukšledėžę. Šiais ir kitais klausimais skubiai buvo paskelbtas po poros dienų įvykęs konferencinis pasitarimas nuotoliniu budu, kuriame be mero dalyvavo vicemerė, muziejininkai, paveldosaugos skyriaus specialistai ir kiti. Aptarti jau minėti klausimai, po diskusijos prieita prie vieningos nuomonės, kad reikia puoselėti istorijos atminimą ir įamžinti jos faktus. Klaipėdos rajonas planuoja susisiekti su Palangos ir Kretingos rajono savivaldybėmis ir bendromis jėgomis ruošti projektus II Pasaulinio karo bunkerių surašymui ir turistinių maršrutų sudarymui. Taip pat Klaipėdos rajono savivaldybės buvo paprašyta, kad minint „Memel-Nord“ įtvirtinimus paminėtu ir Pasieniečių klubą, kuris įrengė naują ekspoziciją.

 Konferencijos dalyviai pasidžiaugė mūsų entuziazmu ir atliktais darbais, palinkėjo gerų tolimesnių darbų, uždavė namų darbų ir… einame dirbti… Taip pat buvo sulaukta visekeriopos pagalbos mums iš Klaipėdos rajono savivaldybės.

 

Kol kas tiek naujienų iš Klaipėdos krašto.

Su šventėmis, visus Jus kolegas, sveikina Klaipėdos būrys!

Klaipėdos būrio vadas
Gediminas Povilaitis
Pirmas šių metų dalykinis susitikimas. 2022-01-28

 2022-01-28 Klaipėdos būrio vadas Gediminas Povilaitis lankėsi Pajūrio regioninio parko direkcijoje, kur susitiko su parko direktoriumi Dariumi Niciumi ir parko darbuotojais. Pirmiausiai Gediminas pasveikino parko kolektyvą su Naujais metais ir parko direktoriui įteikė VSAT 2022 metų kalendorių.

 

Diskusijos metus Gediminas pasidalino planuojamais darbais 2022-iems metams:

  • planuojamą lauko ekspoziciją, kurioje turėtu atsirasti imitacinė Valstybės siena su šiuolaikiniais sienos stulpais, pagaminti 1921 metų Valstybės sienos stulpo kopiją, turėtume gauti dovanų iš VSAT VSAZ ženklą, kuris iki 2020 metų buvo naudojamas VSAZ žymėjimui Kuršių mariose;

  • teritorijos valymas nuo krūmų ir kai kurių medžių, landšafto išlyginimas (leidimus medžių ir krūmų kirtimui jau pažadėjo sutvarkyti parkas);

  • eksponatų inventorizaciją;

  • naujos ekspozicijos įrengimas ir pristatymas;

  • tolimesni stogo remonto darbai ir t.t.

Taip pat su parko direktoriumi buvo aptartas Bendradarbiavimo sutarties papildymas kai kuriais punktais (daug nesiplėsiu :) ), leidimų Klaipėdos būrio nariams privažiuoti su asmenine transporto priemone prie bunkerio klausimas…

Parko direktorius pasiūlė parengti visų planuojamų darbų pristatymą, o jis suorganizuos paveldosaugininkų, Klaipėdos rajono savivaldybės, parko ir kitų institucijų konferenciją būtent mūsų darbų pristatymui ir supažindinimui. Taip dar labiau plėsti informaciją apie mūsų vykdomą projektą. Pasiūlymui tikrai buvo pritarta ir bus kuo skubiau pradėti projektavimo ir pristatymo darbai.

Pagal Klaipėdos būrio vado informaciją, mūsų objektu jau domisi vaikų stovyklos ir ruošiami planai aplankyti mus ir susipažinti su pasieniečių profesija.

Darbų numatoma daug… tik svarbu juos apžioti… :)

 

Su geriausiais linkėjimais,

Klaipėdos būrys

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Šiandien gimtadienį švenčia
Valdas STRUMILA
Antanas TURČINAS

Rytoj gimtadienį švęs:
Rasa KRIKŠČIŪNIENĖ

Greitai gimtadienį švęs:
Audrius BRAZAUSKAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.19 sekundes
3,205,455 unikalūs lankytojai