Navigacija
Bendraujame
Remėjai
UAB “Apastras”

Pajūrio regioninio parko direkcija

VIDAUS REIKALŲ MINISTRO KREIPIMASIS
Mieli kolegos,

Norėčiau kreiptis į kiekvieną iš Jūsų tiesiogiai. Dėl labai paprastos priežasties: tam, kad atvirai, be jokių slapukavimų, paaiškinčiau, kas ir kaip vyksta – bei užkirsčiau kelią įvairiems nepagrįstiems gandams, kurie jau sklinda statutinėse įstaigose.

Tradicinis Pasieniečių klubo sąskrydis šurmuliavo Ignalinoje

2015-09-12
Ignalina

Praėjusį savaitgalį Pasieniečių klubo bičiuliai suvažiavo į Ignalinos kraštą, kuris visus nuo seno vilioja Aukštaitijos nacionalinio parko grožiu ir vaizdingais ežerais. Buvo prisimintos istorinės valstybės sienos apsaugos tradicijos, pasidalinta patirtimi su Ignalinos ir Ignalinos atominės apsaugos rinktinių pareigūnais. O kitą dieną klubiečiai apsilankė kaimyninės Latvijos mieste Daugpilyje.

Laiškas pareigūnams

Brangūs kolegos, pareigūnai,

Kreipiuosi į Jus po neeilinio įvykio, kai gindamas Lietuvos, jos ūkio ir žmonių saugumo interesus mūsų kolega panaudojo jam įstatymu suteiktas galias tramdydamas asmenis, kurie, jo įsitikinimu, darė kriminalinį nusikaltimą.

Įvykis, kaip žinia, baigėsi tragiškai. Bet tai - nuolatinio realaus karo mūsų šalies pasienyje, karo, kuriame kariaujame tam, kad mūsų žmonės būtų saugūs, kad apsaugotume valstybės ekonominius interesus, rezultatas.

Akcentuoju dar kartą: Jūs, t. y. vidaus reikalų sistemos pareigūnai, pirmiausia pasieniečiai ir policininkai, kariaujate kasdien. Daugelis - netausodami sveikatos, rizikuodami, kai kiti ,,įsisavina" protu nesuvokiamas eurų sumas. Tuo tarpu valstybės žmonių ekonominiams interesams ginti, kasdieniam saugumui užtikrinti pareigūnas paliekamas tik kaip gyvas skydas, o ištikus bėdai neretai skubama jį pasmerkti.

Tiek to, būtų galima tai iškentėti. Iškentėti kai kurių politikų ir pareigūnų kasdieninį požiūrį į šalies vidaus saugumą, į vidaus reikalų sistemą. Tačiau manau, kad visi esate nusipelnę bent elementarios pagarbos ir palaikymo. Visada stengėmės kurti teisinę valstybę, tačiau praėjus 26 atkurtos Nepriklausomybės metams turime situaciją, kada pareigūnas, vykdydamas tarnybines pareigas, vykdydamas Priesaikoje ištartus žodžius, galbūt – pabrėžiu, galbūt - panaudodamas ginklą viršijo įgaliojimus, teisiamas be teismo sprendimo, be objektyvaus ir nešališko tyrimo.

Suprantu, kad nemažai Lietuvoje yra žmonių, kurie kontrabandos nelaiko nusikaltimu ir ją toleruoja. Tokių bus visada, bet tai nereiškia, kad turime pasiduoti, nuleisti rankas. Aš asmeniškai didžiuojuosi tais vidaus reikalų sistemos pareigūnais, kurie, rizikuodami savo sveikata, karjera vykdo pareigas žmonėms ir saugo valstybę. Neabejokite - dauguma Lietuvos žmonių remia sąžiningai savo pareigas vykdančius pareigūnus.

Apgailestauju ir nuoširdžiai gailiu žuvusio jauno žmogaus, nekaltinu jokiu būdu jo, nors jis pats pasirinko rizikingą gyvenimo kelią. Kalti esame mes, kurie rūkome krauju permirktas kontrabandines cigaretes, kurie pastūmėjome šį jauną žmogų pasirinkti galimai nusikaltėlio kelią, nepalikdami šalyje galimybės užsidirbti doru darbu. Kalti tie, kurie pagailėjo centų, litų, eurų pareigūnų šoviniams, kad jie galėtų lavinti savo profesinius įgūdžius, kad būtų aprūpinti modernia ginkluote ir įranga, kurie demoralizuoja pareigūnus, žlugdo jų pasitikėjimą Valstybe, Teisingumu, elementariu jų sunkaus ir nedėkingo darbo vertinimu. Kalti esame mes, kurie nesugeba rasti pinigų modernioms valstybės sienos stebėjimo sistemoms, padedančioms Jums apsaugoti valstybę ir jos žmones.

Kaip Jums toliau elgtis? Yra dvi galimybės: būti parklupdytiems ant kelių, būti abejingiems, nematyti daromų nusikaltimų ir ramiai imituoti darbą. Yra alternatyva - išlikti pareigūnais, stengtis sąžiningai ir kokybiškai atlikti savo pareigas, ginti Tėvynę ir tautos interesus. Nesiklaupti ant kelių prieš kriminalinį pasaulį, kovoti, nepasiduoti, NEBIJOTI!

Aš prašau jūsų rinktis antrąjį kelią. Niekada nesiklaupkite prieš neteisybę, smurtą, spaudimą, BAIMĘ. Niekada neatsukite nusikaltėliui nugaros.

Susitelkite, padėkite kiekvienam savo kolegai, kuris sąžiningai norėjo ir stengėsi atlikti savo pareigą. Ne visada tai pavyksta, todėl nepalikime patekusio į bėdą.

Aš asmeniškai pažadu Jums ginti kiekvieną sąžiningą ir dorą pareigūną, padaryti viską, kad jis gautų tinkamą paramą ir pagalbą. Aš asmeniškai Jums pažadu NEBIJOTI, nebijoti dirbti dėl Jūsų, dėl mūsų visų. NEBIJOKITE ir Jūs. Duodami priesaiką Lietuvai Jūs ištarėte ne tuščius, nieko nereiškiančius žodžius, prisiminkite, kad prisiekėte Lietuvai ir jos žmonėms.Saulius Skvernelis

MAŽOJI LIETUVA - "VĖTRUNGIŲ KELIAS"


Lietuvos muziejų asociacija siūlo įsitraukti į Mažąją Lietuvą pristatantį kultūrinio turizmo projektą – žaidimą „Vėtrungių kelias“.

Plačiau apie jį rasite svetainėje: www.vetrungiukelias.lt


JAUNIMO STOVYKLA MEDININKUOSE 2015
Š.m. liepos 20-26 dienomis Jaunųjų pasieniečių būrelių nariai, Lietuvos šaulių sąjungos jaunieji šauliai, jaunieji policijos rėmėjai, Viešo saugumo tarnybos globotiniai ir jų vadovai Medininkų Pasieniečių mokykloje dalyvavo organizuojamoje vaikų vasaros poilsio stovykloje. Stovykloje buvo virš 100 vaikų, kurie buvo suskirstyti į 6 būrius, paskirti jų vadai. Būriai buvo mišrūs, jų sudėtyje buvo visų tarnybų atstovai. Stovykloje dalyvavo Kudirkos Naumiesčio užkardoje, Ignalinos rinktinėje ir Pasieniečių mokykloje veikiančių Jaunojo pasieniečio būrelių narių, jaunieji šauliai iš Lietuvos miestų ir miestelių, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Tauragės ir Klaipėdos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų jaunieji policijos rėmėjai bei Rūdininkuose įsikūrusio Viešo saugumo tarnybos remiamas jaunimas.

Prisijungti
Prisijungimo vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Šiandien


Rytoj gimtadienį švęs:
Vainius BUTINAS
Žurnalai
Paklausykite radijos
Klausykite į sveikatą!
Lietuvos radijas
Žinių radijas
PARODOS
Užkrauta per 0.16 sekundes
3,547,369 unikalūs lankytojai